Chimaev dal Švédsku, které mu dalo domov, sbohem a emigroval do nové země

Chimaev

Turnaj UFC 293, který v hlavním zápase přinesl velké překvapení, máme úspěšně za sebou, takže můžeme vyhlížet turnaj UFC 294, který nás čeká v říjnu v Abu Dhabí. O hlavní zápas se postará odveta Makhachev vs Oliveira 2 s tím, že do akce jde i Khamzat Chimaev. Ten však evidentně nenastoupí pod švédskou vlajkou, jako tomu bylo doposud, protože udělal zásadní změnu.


 

Zbyněk Vlček přiznal, jak ho nelítostný Patrik Kincl poslal do nemocnice

Khamzat Chimaev byl aktuálně největší švédskou hvězdou UFC. Přesto se proslýchá, že na nadcházející akci UFC 294, která se uskuteční 21. října, bude reprezentovat nový národ.

Chimaev, který dříve nastupoval pod švédskou vlajkou, nyní oficiálně emigroval do Spojených arabských emirátů, což znamená výraznou změnu jeho národní příslušnosti. Tuto změnu potvrdil jeho manažer Majdi Shammas v rozhovoru pro SVT Sport.

Na otázku, co k této změně vedlo, Shammas jednoduše odpověděl: „Chce emigrovat.“ Toto rozhodnutí bylo učiněno právě před jeho velmi očekávaným zápasem s Costou na UFC 294.
  

Chimaev, původem z Čečenska, přišel do Švédska ve svých 18 letech a několik let nastupoval pod švédskou vlajkou. Nicméně jeho spojení s čečenským prezidentem Ramzanem Kadyrovem, kontroverzní postavou známou údajným porušováním lidských práv a úzkými vazbami na Vladimira Putina, vyvolalo kritiku.

Kolega z UFC Jan Blachowicz již dříve vyjádřil své obavy a prohlásil: „Pokud Chimaev podporuje takové lidi, má zřejmě na rukou krev.“
  

Jaká byla reakce Vlka na podobnou kritiku? „Je to prezident mé země,“ vysvětlil Khamzat. „Ve Švédsku je přece král, ne? Když mi král řekne, abych k němu přišel na jídlo, tak to udělám. Budu krále respektovat. Kadyrov je prezidentem mé země a já ho respektuji.“

Po změně státní příslušnosti je nyní Vlk věrný Spojeným arabským emirátům a na UFC 294 ho čeká debut v reprezentaci jeho nové vlasti, který slibuje napínavý souboj.
 

Chimaev má pro Costu doslova smrtící vzkaz

„Chystám se toho chlapa v kleci rozbrečet, jako to dělám vždycky,“ řekl před časem Chimaev. „Rozbít někoho a vydělat peníze je nejlepší kombinace. Rozbrečím toho chlapa a pojede domů do Brazílie. Nikdo ho nemá rád – proto mě všichni Brazilci podporují. Ten chlap není žádný Brazilec, takže ho půjdu tvrdě rozbít a rozbrečím ho.“

Zajímavé je i jak k tomuto souboji došlo. Costa se měl původně utkat s Ikramem Aliskerovem na turnaji UFC 291, ale necelých 14 dní před galavečerem v Salt Lake City, byl tento zápas zrušen a ohlášen Costův souboj s Khamzatem, který se uskuteční na turnaji UFC 294 v Abú Dhabí. Shodou okolností se na stejném galavečeru představí také Ikram Aliskerov, ten se utká s Francouzem Nassourdinem Imavovem. 
Nyní Vlk ve stejném duchu přidal další vzkaz, ve kterém přeci jen trochu přitlačil na pilu, „Paulo, jsi mrtvý muž. Jsi mrtvý, ale postarej se o to, abys alespoň nastoupil do zápasu. Dojdi k té kleci, o zbytek už se postarám sám. Zmlátím tě a pošlu tě domů v penálu. Nikdo tě nemá rád, ale teď jedeš ke mně domů. Jedeš na muslimskou půdu a muslimové si tě podají.“

Pro oba borce bude souboj hodně zajímavá výzvy. Costa je sice pověstný tím, že má velice dobrou obranu proti takedownům, ale zatím se neměřil s nikým jako Chimaev. Ten sice v souboji s Burnsem ukázal, že je jen člověk, ale i přesto vyhrál a poté přidal i další skalp. Uvidíme tedy, jak bitva dopadne, ale už teď se mluví o tom, že by měl vítěz zasáhnout do titulového obrázku.


17 komentářů na “Chimaev dal Švédsku, které mu dalo domov, sbohem a emigroval do nové země”

 1. Pingback: Těžké železo v akci! Jak si soupeři Procházka a Pereira vedli v posilovně? | Shorties

 2. Pingback: Polský gigant KSW do toho šlape a potvrzuje na Třinec další české jméno | Shorties

 3. Pingback: Tadeáš Růžička vysvětluje, proč by neměl být zavřený za mřížemi | MMA Shorties

 4. Pingback: Promotér Novotný reaguje na to, jak do toho KSW na českém území ne/šlape | Shorties

 5. Pingback: Legendární UFC zápasník a veterán bude tento víkend rozhodčím

 6. Pingback: Drzý kulturista to znovu schytal! Vera mu popsal, jak by mu vyvrhl vniřnosti | Shorties

 7. Pingback: Ortegova ex Tracy Cortez odhaluje příběh za fotkou s Costou, která vybouchla | Shorties

 8. Pingback: Experiment musí počkat? Trenér prozrazuje, jak se Procházkovi plánovala zvýšit fyzická kondice

 9. Pingback: Smolné zranění, Bible i krvavá lázeň! Co přinesl poslední UFC turnaj? | Shorties

 10. Pingback: Bronz na MS a vstupenka na Olympijské hry! Zápasník Omarov znovu bodoval

 11. Pingback: OKTAGON turnaj v Manchesteru je "slabší" a postrádá tahák? Novotný reaguje | MMA Shorties

 12. Pingback: Kelt Jungwirth odhaluje, jak je na tom ruka a jak dlouho bude bohužel mimo

 13. Pingback: Monika Chochlíková na PML 7 doručila drtivé KO a poté životní ANO | Shorties

 14. Pingback: Tadeáš Růžička stručně reaguje na přímý dotaz, zda se bojí vězení | Shorties

 15. Pingback: Cože? Reprezentanta Tanka a jeho missku vykázali z baru kvůli tomu, že jsou Romové? | Shorties

 16. Pingback: Žádaný Kozma! Rozjetý Apollo zesměšňuje Davida a posílá jasnou výzvu | Shorties

 17. Pingback: Která hvězda UFC měla prsty v přestupu Roberta Bryczeka do ligy mistrů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *