Cože? Reprezentanta Tanka a jeho missku vykázali z baru kvůli tomu, že jsou Romové?

Tanko

TISKOVÁ ZPRÁVA Patron Boxing: Nedávno se na Slovensku poprali expremiér Igor Matovič a bývalý ministr vnitra Robert Kaliňák, o den později řeší u našich východních sousedů další ostudu. Osmadvacetiletého slovenského boxera a olympionika z Tokia 2020 Viliama Tanka a jeho doprovod odmítli obsloužit v baru New Chicago ve Spišské Nové Vsi. Důvod? Všichni jsou Romové.


 

Chimaev dal Švédsku, které mu dalo domov, sbohem a emigroval do nové země

„Rasismus v 21. století na Slovensku,“ zní ve videu od Tanka, který v létě podepsal smlouvu s českou profesionální stájí Patron Boxing. „To, co je vidět na video je naprosto nechutné a nepochopitelné. Otevřený rasismus v dnešní společnosti? Absolutně to nechápu a odsuzuji. Plně stojíme za Villiamem, jeho partnerkou i přáteli,“ řekl k videu, které se stalo okamžitě virálním promotér plzeňské formace Patrik Knopp.

Na videu sice chybí začátek rozhovoru, jenže i z toho lze usoudit, že nešlo do Tanka o nic připravovaného. Navíc, jak sám zmiňuje, nesetkal se s podobným chováním poprvé. Pravdou je, že bar měl v té době už otevřeno a že následující hosté byli bez jakýchkoliv poznámek obslouženi.

Právě v západočeské metropoli by měl několikanásobný slovenský reprezentant, bronzový medailista z mistrovství EU a také klasického kontinentálního šampionátu, odboxovat 13. října svůj druhý duel mezi profesionály.

 

Mimochodem, partnerka Tanka, která byla spolu s ním z prázdného baru vykázána, je úspěšná modelka a finalistka letošního ročníku slovenské Miss Vanessa Gáborová. Pár se letos v února zasnoubil na dovolené v Dubaji.

Oba se hrdě hlásí k romské komunitě, úspěšný boxerský reprezentant a svěřenec neméně úspěšného bývalého rohovníka Tomiho „Kida“ Kovacse nastupuje s romskou vlajkou do svých zápasů na turnajích, Gáborová ji má dokonce vytetovanou na levém předloktí.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *