Legendární UFC zápasník a veterán bude tento víkend rozhodčím

Tento víkend bude jeden bývalý zápasník UFC rozhodčím na turnaji UFC Fight Night: Fiziev vs Gamrot. Tímto bývalým zápasníkem není nikdo jiný než Chris Leben. Co všechno bude mít během večera na starost a podívá se i do oktagonu? O tom informoval novinář Marc Riamondi.

Chimaev dal Švédsku, které mu dalo domov, sbohem a emigroval do nové země

Tímto bývalým zápasníkem není nikdo jiný než Chris Leben. Marc Raimondi z ESPN informoval, že „The Crippler (Mrzák)“ bude během sobotního večera na kartě UFC Vegas 79 v hale UFC Apex vyplňovat výsledkové listiny. Leben zprávu novináře ESPN potvrdil a poděkoval za tuto příležitost. „Jsem opravdu vděčný,“ napsal stručně Leben.

Jak Raimondi zmínil, Leben působil jako rozhodčí na akcích MMA ve státě Kalifornie. Tentokrát své služby přenáší do Nevady na zápasovou kartu propagovanou organizací, kterou kdysi nazýval svým zápasnickým domovem. Leben se během své profesionální kariéry v MMA stal oblíbencem fanoušků. „Mrzák“ absolvoval nezapomenutelné zápasy například proti Wanderlei Silvovi, Yoshihiro Akiyamovi, Terrymu Martinovi, Aaronu Simpsonovi a Alessiu Sakarovi.
Poslední Lebenův zápas v profesionálním MMA se odehrál koncem roku 2013. Tehdy utrpěl porážku TKO s Uriahem Hallem, ale to nebyl konec jeho cesty bojovými sporty. O pět let později Leben vstoupil do světa Bare Knuckle a v prvním souboji si připsal rychlé vítězství v prvním kole nad Philem Baronim. Lebenův poslední zápas v bojových sportech se odehrál v únoru 2021, kdy také v úvodním kole knokautoval Quentina Henryho.

Bude zajímavé sledovat, jak si Chris Leben o víkendu povede jako MMA rozhodčí. Mnozí volají po tom, aby jako rozhodčí vystupovalo více bývalých zápasníků bez vazeb na dnešní zápasníky, na rozdíl od staré gardy, která byla známá spíše díky bodování boxerských zápasů.
 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *