Těžké železo v akci! Jak si soupeři Procházka a Pereira vedli v posilovně?

Konečně máme potvrzeno, že se Jiří Procházka vrací do akce 11.11. na turnaji UFC 295, který se koná v New Yorku a kterému vévodí titulový duel Jones vs Miocic. Procházku samozřejmě vyzve Alex Pereira, což slibuje hodně zajímavou podívanou. Oba borci jsou nyní v plné přípravě, takže ladí vše, co ladit jde. Pracuje se na pohybu, rychlosti, přesnosti, ale také síle. Tam se nabízí zajímavé porovnání.


 

Chimaev dal Švédsku, které mu dalo domov, sbohem a emigroval do nové země

Oba borci se totiž v poslední době pochlubili svými mrtvými tahy, což je komplexní cvik rozvíjející svaly vzpřimovače páteře, zádové a trapézové svaly, ale i hýžďové svaly, přední stranu stehen (čtyřhlavý sval) a zadní stranu stehen (hamstringy). Cvik je prováděn zvednutím obouručně velké činky ze země z mírného podřepu a narovnaným trupem.

Mrtvý tah je společně se dřepy a bench pressem součástí svaté trojice, která by měla být základem každého komplexního a dlouhodobého tréninku.

Jak si tedy borci vedli? Hodně dobře. Jiří Procházka své video sdílel už na začátku srpna, kdy se vracel k plnému tréninku, ale i tak ukázal velkou sílu, kterou jistě v posledních týdnech ještě dále rozvíjel, protože mluvil o tom, že skrze zranění ramene samozřejmě musel na tahání železa na nějakou dobu zapomenout. Pereira se pak svým výkonem pochlubil v době, kdy byla oznámena titulová bitva.

    

Pereira vysvětluje, proč mu prý Procházka bude sedět více než Blachowicz

„Vždy, když se s někým připravuji a pomáhám s laděním formy na zápas, tak se snažím získat něco pro sebe. V tomto případě mluvím o turnaji UFC 275 a tréninku s Gloverem Teixeirou na jeho titulový zápas. Už mám tedy Jiřího nějakou dobu nastudovaného.

Samozřejmě je však třeba brát v potaz to, že se od souboje s Gloverem zase posunul. Přeci jen už uběhl nějaký čas. Je to jiné, ale našel jsem si tam nějaké věci. I přesto to však bude sakra těžký zápas.

     

Myslím si, a někteří se mnou jistě nebudou souhlasit, že Jan pro mě byl těžší soupeř. On totiž hrozil grapplingem a celkově bojem na zemi. Kvůli tomu byl souboj s ním těžší. Nemohl jsem se tak položit do postoje, protože tam pořád bylo riziko takedownu. S Jiřím to však bude jiné.

Ten se mnou totiž bude chtít zápasit v postoji. Nemyslím si, že by se vytasil s grapplingem a takedowny. Navíc je to borec, který se hodně odkrývá. Tak či tak to bude nebezpečný zápas, ale věřím, že stylově mi sedí mnohem více, než tomu bylo u Janka,“ vysvětlil Pereira, proč duel s Procházkou vnímá jako lehčí souboj.

    

Do určité míry to dává smysl, protože u Janka se musel Alex soustředit na nebezpečí přechodu na zem, které u Jiřího zase tolik nehrozí. Ten se totiž primárně rád štípe v postoji, což je také Alexova parketa. Nabízí se však, aby Jiří na začátku zápasu přeci jen zahrozil několika takedowny, aby dal Pereirovi červíčka do hlavy. Když totiž počítáte s tím, že může přijít takedown, tak se v postoji nemůžete tolik rozjet a stále hlídáte své těžiště a připravujete obranu.

Sám Jiří se v posledním rozhovoru nechal slyšet, že udělá vše pro to, aby vyhrál, i kdyby to mělo znamenat, že se musí kompletně změnit, „Pereira dokáže dobře bojovat s rukama dole. Myslím si, že Pereira má jeden z nejlepších postojů ve střední váze. Propíše se to i do polo-těžké váhy? Uvidíme. Jsem připravený, ostatně tak jako vždy. Pro výhru udělám cokoliv. Pokud se budu muset změnit, tak to udělám. Stejně jako s Gloverem. Toho jsem uškrtil, takže pokud budu muset Pereiru uškrtit, tak to udělám. Je mi to jedno. Právě o tom boj je – člověk se musí umět přizpůsobit. Myslím si, že skrze tento zápas jasně ukážu, že je polo-těžká váha moje.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *