Jiří Procházka a změna váhové kategorie? BJP tým má jasný názor a plán

Procházka
Jiří Procházka je jedním z mála bojovníků, kteří před svými zápasy shazují jen minimální porci kil. Většina borců totiž shazuje kolem 10 kg, které pak mají v souboji zpátky, což samozřejmě může znamenat velkou výhodu. Alex Pereira je toho jasným důkazem. Nyní už sice působí v polo-těžké váze, ale v minulosti pročistil střední váhu, což by se nabízelo i pro Jiřího Procházku, ale BJP tým má jasno.


 

Organizace Bellator, tak jak jí známe, končí a přichází obrovská změna

„Jemu škodí dvě věci. První je, že zápasí málo často, což však bylo ovlivněné zraněním a úrovní, na které bojuje. A druhou je potom to, že se příliš potopil do té duševní roviny. Chybí mu agresivita mlaďáka. Je to ale o tom, že teď se na to přišlo a je potřebné to přenastavit. Klidně přesunutím do jiné váhové kategorie,“ rozpovídal se rozhodčí Pavel Touš v pořadu Olivera Sáluse Uppercut.

„Pro něj je teď jedinou cestou znovu zápasit co nejrychleji. Jenže to je problém třiadevadesátky. Koho mu teď jako dají? Vím, jak přemýšlí Jirkův tým. Oni nebudou chtít bojovat za každou cenu. Budou trvat na tom, že Jirka půjde jen s někým z top pětky, jenže z té jsou všichni rozebraní. Zase to vypadá, že nastoupí až někdy v květnu příštího roku, což je podle mě pozdě.“
      

Přesun do jiné váhy není vůbec špatný nápad. Jiří má totiž v běžném životě kolem 96 kilogramů, takže do polo-těžké váhy hubne doslova jen pár kilogramů. Zvládl by dát střední váhu? Je jasné, že kdyby se k tomu rozhodl, tak ano. Otázkou jen je, jak by na shazování reagovalo tělo? Byl by to samozřejmě velký nápor, který by se pak mohl negativně projevit na rychlosti, vytrvalosti, síle a podobně.

Tým má však nyní jasně nastavené priority. „Ne, jdeme si zpátky urvat titul v naší divizi. Jdeme za svým cílem,“ nechal se pro Kaočko.cz slyšet trenér Jaroslav Hovězák. Na Shorties profilu pak dokonce Jaroslav článek s Toušovým návrhem komentoval pomocí emoji panáčka, který se bouchá do čela, takže změna váhy nyní evidentně není na pořadu dne. Cílem je polo-těžká váha a další titulová šance, které je Jiří stále velice blízko. Aktuálně je totiž dvojka divize, takže mu v podstatě stačí jedna výhra a je zpět v titulovém mixu. Za určitých okolností by klidně mohl jít o titul hned, ale uvidíme, jak se to vyvine s Hillem.
     

Jak dopadly zdravotní stopky turnaje UFC 295?

Alex Pereira: Suspendován na sedm dní.

Jiří Procházka: Suspendován na minimálně 45 dní z důvodu povinného odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude vydáno potvrzení od lékaře.

Jiří tedy 45 dní po souboji s Pereirou nesmí nastoupit do zápasu a pokud poté bude chtít bojovat, což jistě bude, tak potřebuje potvrzení od svého lékaře, že je způsobilý bojovat.

Tom Aspinall: Suspendován na sedm dní.
    

Sergej Pavlovič: Suspendován na 45 dní k povinnému odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude vydáno potvrzení od lékaře.

Jessica Andrade: Suspendována na 30 dní z důvodu povinného odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude vydáno potvrzení od lékaře.

Mackenzie Dern: Suspendována na 90 dní k povinnému odpočinku. Suspendována na dobu neurčitou do doby, než bude neurologicky vyšetřena.

Benoit Saint Denis: Suspendován na 30 dní kvůli povinnému odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude vydáno potvrzení od lékaře.
    

Matt Frevola: Suspendován na 90 dní z důvodu povinného odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude potvrzeno neurologické vyšetření.

Diego Lopes: Suspendován na sedm dní.

Pat Sabatini: Suspendován na 90 dní k povinnému odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude neurologicky vyšetřen.

Steve Erceg: Suspendován na 30 dní k povinnému odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude vydáno potvrzení od lékaře.
    

Alessandro Costa: Suspendován na 30 dní k povinnému odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude vydáno potvrzení od lékaře.

Loopy Godinez: Suspendována na 30 dní k povinnému odpočinku. Suspendována na dobu neurčitou do doby, než bude vydáno potvrzení od lékaře.

Tabatha Ricci: Suspendována na 30 dní na povinný odpočinek. Suspendována na dobu neurčitou do doby, než bude vydáno potvrzení od lékaře.

Mateusz Rebecki: Suspendován na sedm dní.

Roosevelt Roberts: Suspendován na sedm dní.
    

Nazim Sadykhov: Suspendován na 60 dní na povinný odpočinek. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude vydáno potvrzení od lékaře.

Viacheslav Borshchev: Suspendován na 60 dní k povinnému odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude vydáno potvrzení od lékaře.

Jared Gordon: Suspendován na 30 dní k povinnému odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude potvrzen ortopedem.

Mark Madsen: Suspendován na 45 dní k povinnému odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude vydáno potvrzení od lékaře.
    

John Castaneda: Suspendován na 45 dní k povinnému odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou do doby, než bude vydáno potvrzení od lékaře.

Kyung Ho Kang: Suspendován na 30 dní na povinný odpočinek. Suspendován na dobu neurčitou, než bude vydáno potvrzení od lékaře.

Joshua Van: Suspendován na sedm dní.

Kevin Borjas: Suspendován na 30 dní z důvodu povinného odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou, než bude vydáno potvrzení od lékaře.

Jamall Emmers: Suspendován na sedm dní.

Dennis Buzukja: Suspendován na 60 dní z důvodu povinného odpočinku. Suspendován na dobu neurčitou, než bude vydáno potvrzení od lékaře.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *