Jiří Procházka hezky uzavřel krátkou výměnu s Khamzatem Chimaevem

Procházka

V souvislosti s Jiřím Procházkou a jeho dalším zápasem se nejvíce jako možný soupeř zmiňuje Krylov, který je aktuálně na vrcholu divize jediný volný, a nebo některý z vítězů bitev Ankalaev vs Walker 2 a Blachowicz vs Rakic 2, které přijdou na řadu v lednu. Sám Jiří si však nečekaně řekl o jiné jméno. Nabídl totiž Chimaevovi, který slibuje skalp Pereiry, že ho rád uvítá v polo-těžké váze. Došlo tedy na rychlou výměnu.


Jiří Procházka a změna váhové kategorie? BJP tým má jasný názor a plán

„Dano, nech mě, abych ho ukončil,“ ozval se Khamzat Chimaev, který má za sebou úspěšný souboj s bývalým šampionem a králem P4P žebříčku Usmanem. No, úspěšný. Ano, Vlk sice vyhrál, ale po souboji se mnohem více mluvilo o tom, jak Usman v souboji, který bral na poslední chvíli a mimo svou váhu, skvěle vzdoroval, než o tom, jaký výkon Chimaev předvedl. Khamzat se pak navíc „blýskl“ v po-zápasové řeči, za což si vysloužil další vlnu kritiky.

„Rád bych tě přivítal v polo-těžké váze,“ vložil se do věci Jiří Procházka, který Vlkovi nabídl, že se s ním klidně utká. Duel Procházka vs Chimaev? Příběh by to rozhodně mělo. Oba borci se totiž v minulosti potkali ve Švédsku, o čemž Chimaev rád dodnes vypráví. Chlubí se totiž tím, že Procházku na tréninku porazil a ještě k tomu ho zranil.

    

„Však si prohrál. Já potřebuju titul,“ odmítl v podstatě Chimaev výzvu, což je poměrně pochopitelné. Vlk, pokud by měl skutečně jít do polo-těžké váhy, půjde jedině titulový souboj. Rozhodně nemá ambice se probíjet divizí skrze další borce, aby se propracoval až k šampionovi. Nehledě na to, že si titulovou šanci nezaslouží, což platí i o střední váze, ale díky okolnostem se jí zřejmě po souboji Strickland vs Du Plessis dočká.

Kdyby se však přeci jen rozhodl, že se bude v polo-těžké váze více realizovat, tak má pro něj BJP jasný vzkaz. „Běž si pro něj. Já tam budu,“ uzavřel Jiří krátkou výměnu s tím, že případně čeká na vrcholu divize, kdyby se Vlk přeci jen rozmyslel.

Duelu Procházka vs Chimaev se tak v blízké době nejspíš nedočkáme, ale doufejme, že se dočkáme jiného Jirkova zápasu. Zatím je jen velký otazník kolem toho, s kým se BJP případně utká. Z vrcholu divize je totiž aktuálně volný jen Krylov.

S kým byste Jiřího Procházku chtěli vidět v dalším souboji?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *