„Ze začátku mě to nasr*lo!“ přiznal Lajoš Klein o příhodě se Sivákem

Klein Sivák

Lajoš Klein, který má za sebou skvělý zápas s Bahamondesem, který vyhrál na body, pravidelně vyráží do světa, aby sbíral nové zkušenosti a měřil se s těmi nejlepšími. Před časem se podíval do Thajska, kde se potkal i s naším elitním postojářem Sivákem, který ho však naštval.


 

Procházka reaguje na Vlkovo vynášení infa z gymu a má špatnou zprávu pro ostatní bojovníky

„Pamatuji si na to,“ reagoval Lajoš Klein v rozhovoru pro kanál Willy Cao na dotaz, zda si pamatuje na trénink se Sivákem, který následně obletěl sociální sítě. „Bylo to tak, že to byly MMA sparingy. Přišel si dát také sparing. Byl trochu vyčůraný v tom, že jsem měl za sebou těžká kola, ve kterých jsme se bili hlava nehlava. On poté přišel, jestli si nedáme sparing. Byl jsem pro. Nelíbilo se mi, že tam byla nějaká jeho kamarádka a ta to točila. Já jsem o tom ani nevěděl, že to točí. Ten sparing jsem bral tak, že si jdeme zaťukat a on to trochu více prožíval. Potom z toho vzniklo takové video. Vypadalo to, že mi tam dával nakládačku. Ze začátku mě to nasralo. Taky jsem mu tam pod příspěvek dal vysmátého smajlíka, co mu jdou slzy z očí, že je to směšné, že něco takového dal ven. Ale tak v pohodě. Já vím, jak to bylo.“

@willy.cao Jak to tedy bylo?🤔 Celý podcast právě teď: YT: WILLY CAO‼️ #ludovit #klein #vs #sivak #willycao #mma ♬ původní zvuk – Willy Cao

 
    

Kolik Kleinovi zbyde z výplaty?

„Není to žádná sláva. Člověk tam vidí nějakou sumu, která je celkem pěkná, ale ve finále, když ty peníze dostane, tak je to něco jiného. Odvádí se daně podle toho, kde jsem měl zápas. Je to většinou 20–30%. Dalších 10% odevzdám svému manažerovi, do gymu dávám také 10%. To už je nějakých 50%. Všechno je to navíc v amerických dolarech a po přepočtu na eura se to ještě o něco zmenší. Opravdu to není žádná sláva, ale je to UFC a myslím si, že tu chce být každý. A pokud budeme dokazovat, že na to máme a budeme předvádět atraktivní výkony, tak nás podle toho ocení. Možná je to otázka času a šikovnosti zápasníka, jak se tam dokáže prodat,“ dal Lajoš Klein pro Sport.cz nahlédnout do zákulisí.
   

Obecně se tedy mluví o tom, že bojovníkovi po odečtení všech povinných položek a nákladů zbyde zhruba polovina výplaty a někdy ani to ne. UFC totiž například hradí jen 1-2 doprovodné trenéry, takže pokud chcete mít v rohu více osob, tak jim musíte zaplatit cestu, bydlení a také stravu. UFC navíc týmu hradí jen zhruba 5-6 nocí, takže pokud chcete kvůli časovému posunu do místa konání turnaje dorazit dříve, tak si to musíte zaplatit.

A to ani nepočítáme náklady na přípravu, které se se zahraničními kempy mohou také vyšplhat na hodně vysoká čísla. Kolem a kolem je tedy třeba říct, že většina bojovníků v UFC ani zdaleka nevydělává miliony. Má však možnost se k podobným částkám dostat a to buď výsledky nebo svou osobností a nebo kombinací obojího.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *