Zklamaný Usman se slzami v očích reaguje na prohru a prozrazuje, čeho nejvíce lituje

Usman

Hlavní taháky turnaje UFC 294 měly hodně podobný příběh. Na poslední chvíli se totiž měnilo složení s tím, že Volkanovski i Usman vzali bez vetší přípravy neuvěřitelné výzvy. Hodně fanoušků tedy fandilo právě jim, ale ani jeden z borců nakonec nedokázal vyhrát. Volkanovski byl tvrdě ukončen a Usman na body nestačil na Chimaeva, který hlavně v prvním kole předvedl hodně velkou dominanci.


 

„Ze začátku mě to nasr*lo!“ přiznal Lajoš Klein o příhodě se Sivákem

„Mám za sebou dvě těsné prohry s Leonem Edwardsem. Už jsem v podobné situaci hodně dlouho nebyl. Roky jsem neokusil hořkost prohry a teď to přišlo ve velkém. Člověka to nutí se zamyslet a vlastně i pochybovat sám o sobě. Skoro jsem zapomněl, jak prohra chutná. Musím si však více věřit, to si z tohohle souboje odnáším. Musím víc věřit sobě i lidem, které mám kolem.

Samozřejmě se vrátím. Tenhle zápas jsem bral na poslední chvíli a šel jsem proti mladému hladovému býkovi. Khamzat je velký a silný. Měl přes rok na to, aby dorostl do střední váhy. Trochu jsem pochyboval o své formě. Jsem titulový bojovník, takže jsem si chtěl rozložit síly, ale nejde, abych zápas začal takhle pomalu. Mít více kol, tak asi všichni víme, jak by to dopadlo,“ rozpovídal se Usman se slzami v očích.

  

Usman se totiž hned na začátku prvního kola nechal vzít na zem, odkud se už nedokázal dostat. Skvěle však bránil a nenechal Vlka, aby souboj ukončil. Ve druhém a třetím kole pak začal pomalu otáčet, ale pak bohužel přišel další takedown, který zpečetil prohru.

„Trochu jsem se přepočítal. Jsem wrestler a miluju boj na zemi. Bohužel jsem se nedostal k tomu, abych si ho prosadil. Mrzí mě, že jsem nedokázal zastavit ty takedowny. Některé pozice jsem mu vlastně věnoval. Toho nejvíce lituji. Věnoval jsem mu pozice. Mít více času, tak se na to lépe připravím, ale to se rozhodně nechci nijak vymlouvat.

  

Chimaev je velký a silný a předvedl skvělý výkon. Já jsem titulový bojovník a tak nějak jsem si zvykl, že mám ještě další dvě kola. Ta mi dnes chyběla. Už dlouho jsem nebyl ve tří-kolovém souboji a ten začátek jsem opravdu zaspal. To se nesmí stát.“

Usmana samozřejmě prohra bolí, ale většina komunity se shoduje, že se nemá za co stydět. Bez větší přípravy totiž dokázal skvěle vzdorovat. Více se tak mluví o tom, jak skvělý výkon Usman předvedl, než o tom, že Vlk získal další výhru.

Pro Usmana to však nyní samozřejmě bude těžké, protože má na kontě 3 prohry v řadě, což jen dokazuje, jak přísné MMA je. Není to totiž tak dávno, co byl Usman dominantní šampion a vládce P4P žebříčku, tedy žebříčku napříč váhovými kategoriemi. Nyní však má na kontě 3 prohry v řadě, ze kterých se bude muset oklepat, což nebude nic snadného.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *