Chimaev v tom není sám! Makhachev nabídl proslov a UFC muselo cenzurovat

Makhachev

Turnaj UFC 294 nabídl hodně zvláštní podívanou. Nejen, že jsme se dočkali hned několika kontroverzních momentů, ale celá akce měla v návaznosti na události v Izraeli a Palestině hodně zvláštní pachuť. Chimaev sice v po-zápasovém rozhovoru vybízel k míru a jednotě, ale následně požádal diktátora Kadyrova o povolení nastoupit do války. Makhachev nebyl tak radikální, ale i přesto muselo UFC jeho proslov cenzurovat.


„Ze začátku mě to nasr*lo!“ přiznal Lajoš Klein o příhodě se Sivákem

„Dnes bohužel neslavím, protože mě zasáhlo to, co se děje ve světě. Palestino, stojíme při tobě,“ nechal se slyšet Makhachev, který rovněž přidal, že stojí za obyvateli v pásmu Gazy. Na YouTube však tuto část nenajdete, protože jí UFC vystřihlo. Stejně tak UFC na akci zakázalo vlajky, protože se nejspíš obávalo, že by se ve velkém nosily vlajky Izraele a Palestiny, což by mohlo vyvolat konflikty.

V MMA komunitě se pravidelně mluví o tom, že má Chimaev hodně blízko k diktátoru Kadyrovi, ale rozhodně v tom není sám. V minulosti s ním udržoval blízké vztahy Khabib Nurmagomedov a nyní i Islam Makhachev, který dokonce vůdci Čečny daroval svůj titulový opasek.

A to ani nemluvě o tom, že Chimaev měl ve svém rohu syny čečenského diktátora Aliho a Adama. Není tedy divu, že má západní svět z celé akce hodně rozporuplné pocity.

 

Chimaev a jeho vyjádření

„Zdravím vás. Všichni dobře víte, co se děje ve světě. V kleci jsem si to dnes vůbec neužil. Obecně jsem si všechno kolem zápasu vůbec neužíval. Měl jsem v hlavě to, že umírají nevinné děti. Na Ukrajině, v Sýrii, Palestině a dalších koutech světa se teď dějí různé věci. Neměly by však při tom umírat děti. Miluju děti. Nevím, co říct. Doufám, že to bude dobré. Je jedno, jestli jste křesťan, muslim nebo žid. Prosím, spojme se. Nechte nás žít. Nechtě nás žít a být šťastní,“ rozpovídal se Chimaev po výhře.

Chimaev většinu své po-zápasové řeči mluvil v angličtině, ale na konci přeci jen přešel na čečenštinu, čemuž většina MMA fanoušků samozřejmě nerozuměla. Východním zdrojům se však podařilo řeč přeložit a na celý projev to tak vrhá úplně jiné světlo.

„Čečenský UFC bojovník Khamzat Chimaev se poté, co vyhrál zápas v Abu Dhabí, obrátil na Ramzana Kadyrova a požádal ho, aby mu dovolil jít zabíjet do Palestiny. Podle překladu 1ADAT Chimaev nazval Kadyrova padišáhem, řekl, že mu složil přísahu, a prohlásil, že nebyl vychován k tomu, aby bojoval v šortkách, ale aby bojoval doopravdy, a považuje za nutné to udělat v Palestině, aby zemřel za své muslimské bratry,“ informoval X profil Bety Kovac.

„Náš národní vůdce, nechť je ti Bůh nakloněn. S tvojí podporou pro mě není problém bojovat v oktagonu a pokud mi dáš svolení, tak přísahám, že tam půjdu jako první. Prosím, dej mi zbraň a dovol mi jít bojovat za Palestinu,“ překládají východní zdroje Chimaevovu řeč.

„První slova našeho bratra byla na podporu všech národů, které se dnes nacházejí v tísnivé situaci. Vyzdvihl zejména Palestinu a v epicentru pozornosti celého sportovního světa důrazně odsoudil násilí proti obyvatelům Pásma Gazy. Ukázal tak, jak moc ho jako pravého muslima bolí srdce kvůli bratrskému palestinskému lidu. To si zaslouží hlubokou úctu,“ reagoval pohotově Kadyrov, ke kterému má Vlk, podobně jako další východní bojovníci, hodně blízko.

Obecně se mluví o tom, že Chimaev možná nemá na výběr, protože by jinak riskoval, ale podobné projevy spíše naznačují, že jde o dobrovolnou volbu, což na jinak skvělého bojovníka vrhá hodně špatné světlo.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *