Tak už to dává smysl! Proč Chimaev po prvním kole zvolnil a nepředvedl tak dobrý výkon?

Chimaev

Khamzat Chimaev Usmanovi sliboval, že ho v kleci doslova zabije, na což naštěstí nedošlo. V prvním kole však rozhodně jasně dominoval, protože jej strávil na soupeřových zádech, kde rozdával údery a pokusil se o několik submisí. Čekalo se tedy, že budeme sledovat jednostrannou podívanou, ale Usman ve druhém a třetím kole začal souboj téměř otáčet. Nebýt pak takedownu ve třetím kole, tak ještě možná hodně zahrozil. Mnozí tak mluví spíše o tom, jak skvělý výkon Usman bez přípravy předvedl, než o tom, že Vlk vyhrál. To, že Khamzat zvolnil, má však svůj důvod.


 

„Ze začátku mě to nasr*lo!“ přiznal Lajoš Klein o příhodě se Sivákem

„Cítím se dobře, jsem rád, že jsem souboj vyhrál. Mohu jet domů a být šťastný. Bohužel mám za to, že jsem si v prvním kole poranil ruku. Vypadá to na zápěstí. Bál jsem se pak tolik wrestlit. Bolelo to. Nemohl jsem si však dovolit vzdát. Prostě jsem se kousl a pokračoval jsem. Pokud to nebude zlomené, tak budu pokračovat v tréninku. Budu trénovat tak či tak, ale uvidíme, jak dopadnou vyšetření. Hodně to bolí, ale teprve zjistíme, co s tím je,“ vysvětlil Chimaev po souboji, že si v prvním kole poranil ruku, kvůli čemuž pak měl hodně omezené možnosti. Navíc se zdálo, že Vlk nechal v prvním kole hodně sil, čehož Usman využil, aby trefoval a přeci jen duel trochu zdramatizoval.

„V prvním kole jsem věřil ve výhru, ale ukázalo se, že tam se mnou vydrží klidně tři kola. Usman je tvrdý, takže to byl sakra těžký zápas. Jsem však za to vlastně rád, protože přesně takové zápasy ze mě udělají ještě lepšího bojovníka.

   

Byl jsem připravený na cokoliv. Nakonec je jedno, kdo přede mnou stojí. Soustředím se na sebe a na to, co udělám. Není to o tom, že bych se nějak upínal na soupeře. Snažím se do zápasu dát vždy všechno. Teď to byl Usman, uvidíme, kdo to budě příště. Boj je boj. Samozřejmě bych rád bojoval o titul. Musím k tomu porazit Stricklanda. To bude můj další zápas.“

Chimaev sice znovu ukázal, že je jen člověk, ale i přesto získal další důležitou výhru, která mu vysloužila titulovou šanci. Uvidíme tedy, jak to bude s rukou, protože se jistě začne pracovat na duelu Strickland vs Chimaev.

  

Chimaev nabídl dojemnou řeč

„Zdravím vás. Všichni dobře víte, co se děje ve světě. V kleci jsem si to dnes vůbec neužil. Obecně jsem si všechno kolem zápasu vůbec neužíval. Měl jsem v hlavě to, že umírají nevinné děti. Na Ukrajině, v Sýrii, Palestině a dalších koutech světa se teď dějí různé věci. Neměly by však při tom umírat děti. Miluju děti. Nevím, co říct. Doufám, že to bude dobré. Je jedno, jestli jste křesťan, muslim nebo žid. Prosím, spojme se. Nechte nás žít. Nechtě nás žít a být šťastní,“ rozpovídal se Chimaev po výhře.

Na krásnou řeč bohužel vrhá stín to, jak blízký si je Vlk s diktátorem Kadyrovem, který je známý svým porušováním lidských práv. Otázkou však je, jak moc se „může“ Chimaev od Kadyrova odříznout, protože možná nemá na výběr.

 

„Byl jsem kluk, když už Usman zápasil. Jsem rád, že jsem s ním mohl bojovat. Jsem jeho velký fanoušek. Je skvělý a má kolem sebe skvělý tým. Já mám kolem sebe také skvělý tým. Nyní jsem dostal hnědý opasek, který pro mě znamená moc. Usman je borec. Děkuju mu, že mi dal zabrat. Udělal ze mě zase lepšího bojovníka,“ pokračoval Chimaev o Usmanovi.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *