Souhlasíte? Tohle je jediný zápas, který teď pro Siváka na domácí půdě dává smysl?

Sivák

Trenér a manažer Martin Wodecki momentálně buduje silný tým značky EGO Combat, který se nyní skládá z borců jako je David Kozma, Karlos Vémola, Václav Sivák, Dominik Humburger, Martin Viktorín, ale patří do něj také mladá a talentovaná Eliška Zemanová. Martin Wodecki nyní zhodnotil celý tým, ale hlavně premiéru Vaška Siváka v polské organizaci KSW, pro kterého by chtěl velký zápas s Losenem Keitou.


Filip Grznár pálí do Moniky Chochlíkové a zastává se Karlose Vémoly a jeho metod

Dobrý den, Martine, co jste říkal na souboj Václav Sivák vs Michal Królik a co byste nejvíce vyzdvihl?

Samozřejmě jsem zápas sledoval. Vašek předvedl opravdu skvělý výkon a to ještě s přihlédnutím, že před zápasem měl problém s rukou a bojoval v malých rukavicích. Myslím, že se zápas všem líbil. Vašek v sobě skrývá něco víc, ale to fanouškům zatím nepředvedl. Další věcí, která ukazuje Vaškovu vyzrálost, je to, že se dokáže držet gameplanu, který si s týmem před zápasem stanoví. Ukázal tak svou přesnost, techniku a fyzickou připravenost.

Vašek zraje jako dobré víno. A také jsem byl opravdu rád za to, jak si se soupeřem projevovali úctu před i po zápase. Což mu občas lidé vyčítají, ale za mě pouze oplácí to, co na něj protivníci zkouší. Je to kluk, který se umí přizpůsobit a na hrubý pytel, hrubá záplata. Vašek dokáže dělat trashstalk, ale i projevit úctu. Což teď dokázal.
Václav Sivák se po souboji vyjádřil, že by rád zůstal v organizaci KSW. Myslíte, že polská organizace bude pořádat další galavečery, kde budou zápasy v postoji, ve kterých by se Vašek uplatnil?

Uvidíme, myslím, že se ten koncept KSW hodně podařil a celkově jsem si jisty, že při své expanzi do České republiky po Vaškovi asi rádo sáhne. Hlavně pro jeho umění a jeho show, kterou dokáže dělat. 

Sivák i přes dlouhodobé problémy s rukou zápasil v malých rukavicích, nezpůsobil si nějaké větší zranění ruky?

Ano, ta ruka ho trochu limituje, ale Vašek má disciplínu a v případě, že půjde do ONE FC, tak musí být připraven bojovat i v malých rukavicích. Myslím, že Vašek to zvládne, prokázal to v OKTAGONu i v KSW.
Jaké budou podle vás další kroky Václava Siváka? Mohla by být ve hře RCC Fair Fight nebo jiná organizace?

Uvidíme, teď je o Vaška velký zájem z několika organizací a může si vybírat. Vím, že ONE FC i Glory ho mají v hledáčku. A myslím, že když vše půjde jak má, tak se tam určitě objeví. Za mě by pro Vaška byla ideální asijská organizace ONE FC. A to i s přihlédnutím, že je v dobrém kontaktu s Chingizem Alazovem a celkově s Gridin Gymem, který má v současné době dva šampiony ve ONE FC.

A v neposlední řadě, což není zatím příliš zmiňováno, ale je tu restart japonské organizace K1. Zde si také Vaška dokážu představit. Také by mu to umožňovalo bojovat napříč organizacemi jako doposud.
Měl by podle vás Vašek zápasit v České republice?

Upřímně za mě už měl být dva roky někde jinde. On je sportovec světových kvalit a měl by zamířit do světa. Hodně se mluví o zápasu s Tadeášem Ružičkou, ale nevím, jestli je to na pořadu dne.

Jediný zápas, který by dával smysl, je s Losenem Keitou. Ten souboj Vaška sice sportovně neposune, ale to je zápas, který by za mě chtěli vidět fanoušci. Keita porazil Milana Paleše, což je za mě nyní nejlepší bojovník na Slovensku. A Keita je silný v postoji a Vašek by tak všem ukázal, co se v něm skrývá. A nepochybuji, že by ho Vašek v postojové disciplíně porazil. A ta show, co by byla před soubojem z obou stran, by byla pro diváky třešničkou na dortu.
Jak jste spokojen se současnými výsledky celého EGO Combat Champions týmu?

Tak teď jsme na vlně vítězství, což mi dělá radost. Eliška Zemanová ve svých 17. letech opět přivezla z Chorvatska tři medaile z Evropských her. Bojuje ve WAKO, které má svou kvalitu. Takže některé připodobňování Elišky k jiným bojovnicím není na místě. Například k těm, které dostávají prostor v médiích a na fejkových turnajích. Možná by bylo dobré ji dát prostor, aby ji lidi více poznali. Je to takový Vašek Sivák v těle mladé pohledné bojovnice.

Dále Dominik Humburger, který na KSW v Liberci vyhrál na TKO. Teď Vašek Sivák předvedl nádherný zápas v KSW a netrpělivě očekáváme návrat mé srdcovky Davida Kozmy, kde věřím, že se po delší pauze vrátí silnější a ještě více hladový po boji.