Šmitec! Ne každý z toho bude nadšený, ale BJP tým učinil zásadní rozhodnutí

Procházka Karaivanov Stach

Na konci minulého roku se fanoušci těšili na titulovou odvetu Procházka vs Teixeira 2, ale místo toho přišel šok. Bylo totiž oznámeno, že se Jiří na tréninku ošklivě zranil a že jde o nejhorší zranění ramene v historii UFC. Tehdy se nabízely různé scénáře, ale nakonec se ukázalo, že zranění nebylo tak devastační, jak se na první pohled zdálo. I přesto si však vyžádalo hodně času, protože Jiří logicky nechtěl nic uspěchat. Nyní má však BJP tým před sebou další velký zápas, před kterým učinil zásadní rozhodnutí, které se možná nebude líbit všem, ale nezbývá, než ho respektovat.


 

Patrik Kincl reaguje na Vlčkovo vynášení informací z gymu a stížnosti, že byl na něj tvrdý

„Přátelé, tohle je poslední fotka z naší přípravy na titulový zápas na UFC 295. Nyní už jen hluboký focus na proces finálové přípravy, fightweek a samotný zápas. Vše máme rozplánované a můžu po dnešku říct, že celý BJP tým je už teď připravený na vše. Děkujeme všem moc za podporu,“ vzkázal trenér a manažer Martin Karaivanov.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Martin Karaivanov (@martinjetsaam)

 

Vše pak ještě doplnil Jirkův nový trenér na boj na zemi Stach, „V průběhu přípravného campu na titulovou UFC bitvu 11.11. bude z našeho tábora rádiový klid. Žádné fotky a videa z tréninku, rozhovory o Jirkovi, vyjádření k přípravě, vlogy. Jen 100% soustředění na výzvu před námi. Děkuji, že budete respektovat toto rozhodnutí teamu a pomůžete tak naší plné koncentraci na přípravu bez rozptýlení.“

        

Tým se tedy rozhodl, že jdou jakékoliv mediální aktivity nebo povinnosti stranou. Jediný, kdo bude do kempu vpuštěn, aby nasbíral nějaké záběry, bude nejspíš UFC tým, který jistě pracuje na dalším Countdown dokumentu, který organizace vydává týden před číslovaným turnajem. To budou asi jediné záběry, které z přípravy uvidíme.

Sice budeme ochuzeni o obsah, ale to je vlastně koneckonců dobře, protože je evidentní, že se chce celý tým na 100 % zaměřit jen na blížící se bitvu a jakékoliv vedlejší vlivy, které by mohly rušit nebo odvádět pozornost, jdou naprosto stranou.

Dobrá zpráva je, že nebudeme muset čekat moc dlouho, protože Jiřího znovu v akci uvidíme už 11.11., tedy za zhruba 7 týdnů, které jistě utečou jako voda.

       

Trenér Hovězák ještě stihl zhodnotit, jak na tom BJP je

„Více než 100%. Když si vezmeme to rameno, které měl a nastupoval s ním, tak ještě před tím vážným úrazem ho měl potrhané. Nestalo se mu to tím vykloubením. Teď ho má po operaci a je jak nové, lepší než třeba v zápase s Dominickem Reyesem či Volkanem Oezdemirem. Jsme více než na 100%,“ pochlubil se trenér Jaroslav Hovězák pro Sport.cz. Rameno Jiřího trápilo dlouho, ale český válečník se tím nenechal zastavit. Pak však přišla nucená pauza, která vlastně byla pro něco dobrá. Rameno je totiž lepší než kdy předtím, což soupeři jistě neuslyší rádi.

„Hlavu má nastavenou úplně perfektně. Stalo se, co se stalo. Byla to nešťastná náhoda a něco, co mělo přijít. Přijali jsme to. My teď jdeme do boje a budeme připraveni.“

        

Jiří se bude následující měsíce připravovat hlavně doma v Brně, kam by za něm mohli dojet posily, „Jiřího stále beru jako šampiona UFC, byť jsme uvolnili titul. Stále je to ale světová špička a my to chceme dělat tak, aby sparing partneři jezdili za námi. Už se nám to daří, hodně lidí se ozývá a my proto kvůli tomu nemusíme jezdit do zahraničí.

Samozřejmě můžeme vyjet na nějaký friendly kemp, ale jelikož je Jiří světová špička, tak bychom to chtěli udělat naruby. Tvoříme mu podmínky, aby byly ty nejlepší na světě. Máme zkušenosti ze světových gymů, jako je Xtreme Couture nebo Fight Ready gym, kde jsme v minulosti trénovali u Henryho Cejuda. Ať jsme kdekoliv, tak nám domácí prostředí dělá nejlépe. Když jsme třeba jezdili do Japonska, tak jsme se stejně vždycky připravovali i doma.“

       

Nebyl by to Hill, aby si nerýpl a nechvástal se, proč prý je a bude králem divize

„Lidé už od chvíle, kdy jsem se stal šampionem, mluvili o tom, že jsem dostal šanci jen díky tomu, že mi jí Jiří dal tím, že velkoryse uvolnil titul. Ano, tak to bylo. Dostal jsem šanci díky tomu, že se zranil. Když jsem však tu šanci dostal, tak jsem jí chytil za pačesy. Bojoval jsem se stejným borcem, se kterým on získal titul. 

On však Glovera porazil hodně těsně a nechybělo moc k tomu, aby prohrál. Ano, vyhrál, když se mu podařilo zamknout to škrcení, ale do té doby dostával na prdel. Většinu zápasu ztrácel. Nemůžu se tedy na někoho, kdo dostával na prdel, dívat jako na krále. Některá kola prohrál naprosto jasně a navíc jsme ho v minulosti viděli v problémech, kdy tvrdě inkasoval.

      

Mně jste nikdy neviděli nahuleného. Nikdy jsme mě neviděli otřeseného. Nikdy jste mě neviděli se motat a být v problémech. Nikdy mi nikdo nedominoval. Z toho mi vyplývá, že jsem král. Dokud se nevrátím a nedostanu šanci obhájit to, co mi právem náleží, sám na sebe pohlížím jako na krále. A je mi jedno, jaké jsou okolnosti a jak jsem se sám dostal k titulu. Jsem prostě král, protože jsem si to zasloužil,“ rozpovídal se Jamahal Hill, který kromě zranění Achillovy šlachy možná utrpěl i zranění hlavy, protože evidentně naprosto zapomněl na souboj s Craigem, který ho doslova zničil. Nejprve ho totiž dostal do problémů, poté ho zamkl do submise, kde mu vyhodil ruku z lokte a poté ho tvrdě dobil lokty a údery. Zápas tehdy trval minutu a 59 vteřin a dá se říct, že jsme Hilla viděli v sakra velkých problémech a sakra zraněného.

Dá se však očekávat, že podobně jako to měl Jiří, tak i Hill má slíbenou titulovou šanci ve chvíli, kdy bude připraven nastoupit, takže výhledově jistě dostane šanci k tomu, aby dokázal, že je králem divize. Do té doby však bude jasně kralovat vítěz duelu Procházka vs Pereira, který nás čeká 11.11. v New Yorku.


27 komentářů na “Šmitec! Ne každý z toho bude nadšený, ale BJP tým učinil zásadní rozhodnutí”

 1. Pingback: Jamahal Hill se chystá na zápas Procházka vs Pereira s jasným plánem | Shorties

 2. Pingback: Nespletl se? RedFace bojovník Íránský Hulk poslal hodně zvláštní výzvu | Shorties

 3. Pingback: White reaguje na kritiku, hají duel Ferguson vs Pimblett a vysvětluje, proč ho vedení domluvilo

 4. Pingback: Navzájem si přejeme a posouváme se, shodují se sourozenci Kutilovi

 5. Pingback: Keita jako klasický slovenský politik? Paradeiser pálí do rivala a uvádí věci na pravou míru

 6. Pingback: Procházka je neuvěřitelný, ale kvůli tomuhle by mohl s Pereirou tvrdě padnout?

 7. Pingback: Bijec Čepo hodnotí Engizeka a předpovídá, jak by si s ním Kincl poradil | Shorties

 8. Pingback: Není se čemu divit, že se vztahy narušily! Ngannou prozradil, o jaký balík ho UFC připravilo

 9. Pingback: Legendární Hunt opět prohrál soud s UFC, Whitem a Lesnarem a bude muset platit

 10. Pingback: Co je potřeba k tomu, abyste Maxe Hollowaye poslali do bezvědomí? Tohle! | Shorties

 11. Pingback: Alex Pereira popisuje dvěma slovy svého dalšího soupeře Procházku | Shorties

 12. Pingback: Tak to se držte! Prostřeno chystá MMA speciál! Která jména se zúčastní a co budou vařit?

 13. Pingback: Jak to sakra dělá? Pereira prozradil, kolik bude vážit v bitvě s Procházkou | Shorties

 14. Pingback: TOPka těžké váhy na mušce! Obr Buday má v hledáčku dvě hodně zajímavá jména

 15. Pingback: Tak "slabší" OKTAGON turnaj v Manchesteru přeci jen dostane třešničku na dortu

 16. Pingback: Krásné gesto! Conor McGregor hezky podpořil velkou českou naději | Shorties

 17. Pingback: Bomby Jak P*iča! Podívejte se na asi poslední video z tajné přípravy Jiřího Procházky

 18. Pingback: Za žádnou cenu? Alex Pereira přeci jen vycouval ze zajímavé výzvy? | MMA Shorties

 19. Pingback: "Některé věci jsem opravdu zanedbával," přiznává Karlos Vémola | Shorties

 20. Pingback: Tak pozor změna! Tadeáš Růžička přišel o soupeře a dostal rychlou náhradu | MMA Shorties

 21. Pingback: Dana White odhaluje, jaká bude budoucnost bývalého šampiona Hilla | Shorties

 22. Pingback: Trenér Škondrič chválí Langerovu formu před titulovou bitvou s Vémolou | Shorties

 23. Pingback: Tak kdo? Šampion Sean Strickland naznačuje, s kým bude poprvé obhajovat

 24. Pingback: Leo Brichta dostává od KSW k očekávané bitvě promo i s Babišem | Shorties

 25. Pingback: "Uvadající" McGregor? Dana White vysvětlil, proč už Conor není stejný

 26. Pingback: Jake Paul nabídl prohlášení, kterým asi dost nahněvá LGBTQ+ komunitu | Shorties

 27. Pingback: Alex Pereira reaguje na to, že má Procházka ruce dole, čímž se otevírá nebezpečí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *