Tak kdo? Šampion Sean Strickland naznačuje, s kým bude poprvé obhajovat

Sean Strickland

A byla to zase ta Austrálie, která přinesla obrovský šok. V minulosti to byl duel Rousey vs Holm, který skončil památným kope na hlavu, a nyní souboj Adesanya vs Strickland, který měl jasně vyznít pro šampiona, ale nakonec jsme měli možnost sledovat, jak Sean naprosto dominuje a kráčí si pro UFC opasek. S ohledem na okolnosti se samozřejmě začalo mluvit o možné odvetě. Jak to vidí sám Strickland?


 

Šmitec! Ne každý z toho bude nadšený, ale BJP tým učinil zásadní rozhodnutí

„Bylo to celé opravdu fajn, lidi. Bylo to fajn. Rád se peru. Rád se mlátím. Rád se peru, dávám do toho 110 procent, takže to pro mě bylo opravdu dobré. Myslel jsem si však, že Izzy bude lepší. Jsem si jistý, že UFC mu možná dá odvetu a on to vezme trochu vážněji a bude bojovat lépe,“ rozpovídal se Sean Strickland, který boří klasické představy o tom, jak šampion vypadá a hlavně jak se chová. Sean je totiž hodně svérázný, díky čemuž ho mnozí milují a mnozí naopak nenávidí. Tak či tak se mu však dostává velké pozornosti, kterou nyní může přetavit na peníze,

„Všichni se mě v poslední době neustále ptají, s kým bych chtěl bojovat ve svém dalším zápase a vlastně první titulové obhajobě. Mně je to u prdele. Chci jen vydělat kurevsky hodně peněz. Chci, aby se mi to vyplatilo. Dejte mi někoho, kdo vydělá kurevsky velké peníze. Nechci bojovat s nikým nudným. Chci bojovat, ale dejte mi někoho, kdo vydělává peníze.“

Jaký zápas by nyní vydělal nejvíce peněz? Samozřejmě odveta, protože by byl MMA svět zvědavý na to, zda by Sean potvrdil své kvality a nebo jestli by se Adesanya přeci jen neprosadil. Uvidíme tedy, jak se situace vyvine, protože o titul se hlásí i Du Plessis a jistě si ho bude nárokovat i vítěz souboje Costa vs Chimaev.
      

Adesanya dlouho mlčel, ale nakonec se přeci jen vyjádřil

„Jak jsem se v tom souboji cítil? Jako ve zlém snu,“ řekl Adesanya na svém YouTube kanále, kde se o celém souboji hodně otevřeně rozpovídal.

„Nebyla to noční můra. Noční můra je něco jako: ‚Do prdele, do prdele‘. Noční můra je, že se bojíte. Byl to takový ten pocit, kdy chcete dát ve snu někomu pěstí, ale vlastně to nejde. Máte ruce jako nudle. Takhle jsem se cítil – jako ve zlém snu. Po souboji jsem měl hodně špatný pocit, ale když jsem se pak na zápas díval znovu a probral jsem to s trenérem, tak se stále cítím sebevědomě.
     

Kvůli jeho tlaku jsem se prostě nedokázal dostat do rytmu. Když už jsem si něco chystal, tak tam byl jeho trenér, který vše dobře četl a varoval ho. Začal jsem si připravovat kop a on mu hned hlásil, ať dává pozor na kop. Z jejich strany to byla skvělá taktika a její provedení. Já jsem se zkrátka nedokázal přizpůsobit za chodu.

Říkal jsem to už před zápasem, že je jeho styl opravdu jedinečný a neortodoxní, takže jsem nebyl schopný najít cestu, abych ho trefil. Nepsala mi ani přední, s čímž většinou nemám problém. Dokážu najít bradu. Jsem si tím velmi jistý, ale jeho styl byl prostě dobrý. Byl dobrý. Dobrá obrana a dobrý útok, dobře zvládnutá hra.“

Adesanya tedy uznal kvality soupeře a přiznal, že mu souboj zkrátka nevyšel a že na soupeře nenašel recept, což se mu stalo osudným.
    

Du Plessis volá po titulové šanci

„No, tak to je tedy překvapení a zklamání. Nemyslete si, že by to na mě nějak udělalo dojem, ale rozhodně gratuluji Stricklandovi k zisku titulu a výhře nad tím nigerijsko-čínským Novo Zélanďanem. Já i Stricklad jsme se v poslední době postarali o velká překvapení a já jsem rozhodně číslo jedna divize, takže bychom si to spolu měli rozhodně dát. 

Poté dám Adesanyovi zaslouženou šanci na mé domácí půdě v Jihoafrické republice. Předem však říkám, že nechci zápasit s amatérem, kterému čelil Sean. Chci tu nejlepší možnou formu Adesanyi, která je k dispozici. Dopřej si tedy čas a dej si sračky dohromady, protože to budeš potřebovat,“ poslal Du Plessis jasný vzkaz, ve kterém si řekl o titulovou šanci a následný duel s Adesanyou.

Otázkou však je, zda šanci dostane. Ano, rozhodně si jí po výhře nad Whittakerem zaslouží, ale Dana už mluvil o možné okamžité odvetě. Dricus ho navíc naštval tím, že na původní titulovou šanci nekývl, takže možná nyní bude potřebovat ještě jednu další výhru. To ukáže až čas, protože se teď vše bude jistě řešit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *