Fanoušci vytvořili petici za vyloučení Rocka z OKTAGONu! Shem reaguje

Rock

Vedení organizace OKTAGON MMA už k situaci kolem souboje Pokorný vs Rock, který se nakonec nekonal, zaujalo jasné stanovisko. Rock nedostal výplatu a bude muset platit pokutu v řádech několika tisíc euro, ale v organizaci zůstává. To se však některým fanouškům nelíbí, takže dokonce vznikla petice za to, aby byl Rock vyloučen.


Cože? Jenom?! Jiří Procházka přiznal, kolik dní plného tréninku na Pereiru měl

„Vážení majitelé organizace Oktagon, O. Novotný a P. Neruda,

s touto peticí vás žádáme, abyste přijali odpovídající opatření a vyloučili bojovníka jménem Shem Rock z budoucích turnajů. Jako váši oddaní fanoušci bojových sportů si velmi vážíme vášně, kterou do těchto událostí vkládáte. Nicméně jsme také přesvědčeni, že je nezbytné rozlišovat mezi show a nebezpečným chováním.

Události, k nimž došlo před začátkem turnaje Oktagon 48 v Manchesteru, překročily hranice přijatelného chování. Je nezpochybnitelné, že trashtalk a show jsou součástí bojových sportů, ale v tomto konkrétním případě bylo překročeno přijatelné měřítko. Výhružky, které směřovaly k Jaroslavu Pokornému a jeho rodině, jsou výrazem neakceptovatelného chování, které nemá místo v našem oblíbeném sportovním odvětví.
  

Nemůžeme přehlížet výhrůžky smrtí, které se objevily ze strany Shem Rocka, jeho přátel a dokonce jeho matky, která zjevně trpí mentální nemocí. Ta dokonce vyhrožovala vraždou dětí pana Pokorného! Tato situace vytváří nebezpečný precedens, který může poškodit pověst celé organizace Oktagon. Chceme věřit, že váš zájem o integritu sportu převáží nad jednotlivými kontroverzními postavami.

Jako fanoušci bojových sportů trváme na tom, aby byl Shem Rock minimálně dočasně vyloučen ze všech turnajů v České republice. Vaše společnost se rozvinula především díky fanouškům z ČR, a proto si vážíme toho, že naše hlasování a názory budou brány v úvahu při řešení této záležitosti.

Děkujeme vám za pochopení a věříme, že přijmete kroky vedoucí k udržení bezpečného a respektujícího prostředí ve světě bojových sportů.
  

S úctou,
Vaši fanoušci,“ zní v petici, kterou už podepsalo přes 100 fanoušků a kterou najdete ZDE.

My jsme petici v jednom našem předchozím článku zmínili, čehož si Shem všiml a hned reagoval, „Pošlete mi někdo tu petici. Podepíšu jí.“

Je tedy evidentní, že si Shem z reakcí českých a slovenských fanoušků nic nedělá. Ti angličtí, na kterých mu záleží nejvíce, ho totiž podpořili, což je pro něj nejspíš hlavní. Obzvlášť, pokud jeho další zápas bude znovu na území Velké Británie, konkrétně v Newcastlu, kde OKTAGON v lednu nabídne turnaj OKTAGON 52.
 

Co nás čeká?

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

Keita vs Samsonidse – o titul pérové váhy

Paradeiser vs Buchinger 2 – o titul lehké váhy

Lengál vs Bark

Kuzník vs Hosseinpour

Xavier vs Vinni

Peňáz vs Magnor

Kertész vs Diedrick

Bartl vs Lewis

Konrád vs Novák

Široký vs Nafuka

Raška vs Kotalík

  

29.12. Praha – OKTAGON 51 

Kincl vs Čepo – o titul střední váhy

Veličković vs Michailidis – Finále Tipsport Gamechanger

Vémola vs Pirát

Škvor vs Zawada

Ryšavý vs Tounkara

Fiala vs Shaaban

   

27.1. Newcastle – OKTAGON 52

Magard vs Cartwright

10.2. Oberhausen – OKTAGON 53

Dulatov vs Palailogos

Engizek vs ?

 ? – OKTAGON 54

23.3. Stuttgart – OKTAGON 55

Jungwirth vs ?

20.4. Birmingham – OKTAGON 56


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *