Vlk Khamzat Chimaev znovu velebí diktátora Ramzana Kadyrova

Chimaev

Na první pohled by se mohlo zdát, že Khamzat Chimaev po souboji s Usmanem nabídl dojemnou řeč, ve které vybízel k zastavení násilí a jednotě bez ohledu na vyznání. V čečenštině však nakonec připojil trochu jiný vzkaz, ve kterém velebil diktátora Kadyrova, v čemž nyní pravidelně pokračuje.


Fanoušci vytvořili petici za vyloučení Rocka z OKTAGONu! Shem reaguje

„Tento muž pomohl oživit nejen mě, ale všechny Čečence. Chtěl bych mu za to všechno, co dělá pro mě i pro náš lid, z celého srdce poděkovat. Je to náš skvělý vůdce,“ velebí Khamzat Chimaev na svém IG profilu pravidelně diktátora Kadyrova, na kterého západní svět uvalil přísné sankce.

Tím, že se Vlk s diktátorem tak úzce stýká, samozřejmě sankce dopadají i na něj. Mluví se tedy o tom, že už se jen těžko dostane do USA, což je samozřejmě velká komplikace na jeho cestě za titulem. Pokud bude moct zápasit jen mimo USA, tak má UFC jen hodně omezené možnosti. Na Blízkém východě se sice příští rok plánuje celá řada akcí, ale i přesto není žádoucí, aby měl případný šampion problémy s vízy.

Možná i proto vedení nečekalo na to, až si Chimaev zahojí ruku, a domluvilo souboj Strickland vs Du Plessis, který dostaneme už v lednu na turnaji UFC 297 v Kanadě. Vyzve pak Vlk vítěze a tedy šampiona? To se asi dozvíme na začátku roku.

  

Vémola a jeho reakce na projev Chimaeva

„Já celoživotně říkám, že jak sportuji, tak nemám čas sledovat politické a světové dění. Sport by se s politikou úplně neměl spojovat. To, co řekl v angličtině, tomu jsem rozuměl a to mi přišlo velice sympatické. To je něco s čím se dokážu ztotožnit. Je tam nějaký konflikt mezi dvěma stranami. To, že umírají děti a nevinní civilisté na obou stranách, je prostě špatně.

To, co řekl ve svém rodném jazyce, tomu jsem nerozuměl. Pak jsem slyšel nějaké překlady a s tím se samozřejmě neztotožňuji a ani nechci. On sám musí vědět, co řekl. Já se ztotožňuji jen s tím, co řekl v angličtině.

  

Já jsem celoživotní ateista, nikdy jsem nevěřil v žádní náboženství, takže nedokážu úplně pochopit, že se dvě náboženské strany zabíjejí. Já jsem nikdy nepotřeboval nikoho nenávidět kvůli jeho víře, protože jsem ateista. Tomu jejich konfliktu úplně nerozumím. Normální člověk to asi nedokáže pochopit, ale to, co se tam děje, je velice smutné,“ reagoval Vémola pro CNN Prima NEWS, který samozřejmě kvitoval zprávu, kterou Vlk přednesl v angličtině, protože ta byla až dojemná. Druhá pasáž však byla v rozporu tím, co řekl a za to ho nejen MMA komunita odsoudila.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *