Bratři Jan Fajk a Lukáš Fajk si u Okresního soudu pro Prahu-západ vyslechli rozsudek

Fajk

Nedávno jsme vás informovali o článku serveru Novinky.cz, který pojednával o potyčce, do které se zapojili bratři Fajkové a kterou nyní řeší Okresní soud pro Prahu-západ. Verze toho, jak se incident odehrál, se výrazně lišila, kdy jedna strana mluvila o nutné obraně a druhá o ublížení na zdraví. Celý incident pro MMA Shorties popsal i přímo Lukáš Fajk, který vysvětlil, jak k problému došlo. Nyní si právě Lukáš společně se svým bratrem vyslechl rozsudek.

Tohle asi Langer neuvidí rád! Karlos Vémola trénuje s elitním UFC borcem

„Boxerský šampion Lukáš Fajk (27), jeho bratr Jan (24) a dva jejich kamarádi si ve středu u Okresního soudu Praha-západ vyslechli rozsudek za loňskou rvačku v Hostivicích. Čtveřice dostala za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví podmíněné tresty. Mladíci se hájili tím, že byli o více než dvacet let starším mužem napadeni a pouze se bránili. Verdikt není pravomocný, obě strany si ponechaly lhůtu na případné odvolání,“ informoval server Novinky.cz.

„Na základě provedeného dokazování dospěl soud k závěru, že je namístě pány obžalované uznat vinnými,“ uvedla v odůvodnění verdiktu soudkyně Dominika Fremrová. „Obžalovaný Jan Fajk incident vyvolal, poškozený se do něj zapojil v reakci na to. V žádném případě nelze hodnotit jednání ani jednoho z obžalovaných jako nutnou obranu. Míra zapojení překročila to, co by se dalo považovat za nutnou obranu. Poškozený nikdy nebyl tím, kdo útočil.“
   

„Nejpřísněji soud potrestal Jana Fajka, a sice třemi lety s podmíněným odkladem na čtyři roky. Jeho bratr Lukáš dostal stejný trest, jen s o půl roku kratším odkladem. Zbývající dva obžalovaní Tomáš Tauber (33) a Ondřej Niederle (23) dostali dvouleté podmínky.

Společně musí také poškozenému zaplatit přes šedesát tisíc na bolestném. Soudkyně podotkla, že tresty soud ukládal jednak podle míry zavinění a jednak s ohledem na fakt, že všichni čtyři jsou relativně mladého věku a dosud bezúhonní. Všem hrozilo za těžké ublížení na zdraví vězení od tří do desíti let,“ pokračoval server ohledně trestů.
  

Lukáš Fajk a jeho nedávné vyjádření

„Chtěl bych se vyjádřit k tomu, jak se v novinách a médiích píše o hospodské rvačce profesionálního boxera. Abych všechny uvedl na pravou míru – rozhodně nejsem člověk, který se někde rve zadarmo. To je první věc. Druhá věc je, že jsem sportovec. Třetí věc, že to rozhodně nebylo tak, že bych se chtěl někde porvat, byl opilý a podobné věci.

Jednalo se čistě o obranu mého bratra, který měl konflikt s nějakým člověkem, který ho znal. Došlo tam ke třem fackám. Pak se to uklidnilo. Z ničeho nic se nějaký 130 kg pán, dokonce bývaláý mistr republiky v kickboxu, vyřítil zezadu  a napálil mého bratra na zátylek. Stáhli jsme ho tedy na zem, aby se situace uklidnila. Nicméně ten muž vstal a znovu začal útok. Vzal příborník a rozbil ho mému bratrovi o hlavu. V tu dobu už jsem to nemohl jen tak nechat být.
    

Začali jsme si dávat údery. Já jsem pána trefil a ten spadl na zem. Poté, co spadl na zem, normálně vstal. Konflikt se uklidnil a pán vytáhl telefon a začal si nás nahrávat, přičemž chrlil výhružky a nadávky. 

Odešli jsme tedy z baru s tím, že nás napadl a že to hlásit nebudeme. Nikdy jsem nic na policii nehlásil. Nikdy jsem nikoho neudal. Za pár měsíců nám však začaly chodit předvolání na policii, tak jsme se dostavili. Samozřejmě se případ dostal až k soudu, kde byla média, jak jste mohli vidět. Řeší se to a já doufám, že soud rozhodne spravedlivě. Jsou k tomu i videozáznamy.
    

Rád bych tedy všechny uvedl na pravou míru, aby úplně nevěřili tomu, co se píše, protože ten článek nevypadá zrovna dobře a nevypadá to zrovna dobře, když má člověk rozjetou profesionální kariéru. Opravdu to tak není. Tímto bych jen chtěl všem říct, jak to doopravdy bylo a jak se situace má. 28. by měl být poslední soud, kdy by se to mělo dořešit. Ukončí se tato komedie. Samozřejmě tam budou média, takže se všichni výsledek jistě dozvíte,“ vysvětlil Lukáš Fajk pro MMA Shorties, jak se celá věc má a jak prý celý konflikt proběhl. Jak se dočtete níže, tak tuto verzi potvrdila i další svědkyně.
   

Verze incidentu, kterou přinesl server Novinky.cz

„Boxerský šampion Lukáš Fajk (27) stanul jako obžalovaný před soudem, kde se spolu s bratrem Janem a dalšími dvěma kamarády zpovídá z těžké újmy na zdraví a z výtržnictví. Podle obžaloby měli loni v červnu při rvačce v restauraci v Hostivici u Prahy zmlátit po vzájemném sporu jednoho muže a způsobit mu poranění čelisti, zubů, pohmoždění hlavy, krční páteře a obličeje… On i zbylí tři obžalovaní se shodně ve svých výpovědích hájí tím, že jednali v nutné obraně,“ informuje server Novinky.cz.

„Muž je totiž podle nich nejprve napadl a použil prý jako zbraň i příborník. Případ nyní řeší Okresní soud Praha-západ. Incident se odehrál loni 19. června nad ránem ve Sportbaru na hřišti v Hostivici.
  

Podle státní zástupkyně Ivy Kšárové vše začalo tím, že Fajkův mladší bratr Jan (24) napadl a třikrát udeřil otevřenou dlaní do hlavy a jedenkrát kopl do břicha stejně starého mladíka, s nímž měl osobní spor.

Útoku se podle obžaloby snažil zabránit později poškozený Petr B., jenže ho čtveřice mužů za to společně napadla. Jeden z nich údajně chytil Petra zezadu za krk a Lukáš Fajk společně s dalším známým ho podle obžaloby několikrát udeřili pěstí do hlavy, což způsobilo jeho pád na zem. Na zemi ho muži podle státní zástupkyně Kšárové opakovaně kopali do horní části těla, a když se mu podařilo zvednout, bratři Fajkové ho znovu bili pěstí do hlavy.
  

Napadený muž skončil v pražské motolské nemocnici a následné léčení se protáhlo na víc než šest týdnů. Měl zdravotní problémy včetně závratí, snížené psychické i fyzické výkonnosti, bolestí hlavy, čelisti a poruchy spánku.

Žalobkyně pro čtveřici navrhuje tříleté podmíněné tresty s pětiletou zkušební dobou, což je v případě podmínky maximální výše, pak už následuje pouze vězení.

Mladší z bratrů Fajků Jan, který se věnuje bojovému sportu MMA, při výslechu připustil, že osudnou noc dal v restauraci pár facek muži, s nímž měl spor. Následně ho prý ale zezadu napadl cizí člověk, který na něj, bratra a kamarády zaútočil a některé z nich udeřil včetně rány příborníkem. Upadl ale podle Fajka jen proto, že byl opilý. Odmítl také, že by někdo poškozeného kopal. Ten se navíc podle Jana Fajka následně sám telefonicky ozval a chtěl po nich peníze.
  

V podobném duchu vypovídal i boxer Lukáš Fajk, který rovněž tvrdil, že poškozený Petr útočil první a oni se jen bránili. Nechtěl mu prý ublížit, šlo podle něj o nutnou obranu, při které sice použil pěsti, kterými chtěl ale útočníka zastavit, nikoli zranit, proto prý nedával rány v plné míře.“


16 komentářů na “Bratři Jan Fajk a Lukáš Fajk si u Okresního soudu pro Prahu-západ vyslechli rozsudek”

 1. Jestli to spíš nejsou bratři dementi, viz citace Lukáš Fajk o incidentu mluvil mimo jiné i v jednom podcastu, z nějž videozáznam soud přehrál. „Začal jsem ho dobíjet, byl jsem úplně nach**nej, frajer mě vzal, že mě hodí na zem takedownem. A já jsem se ještě napíchl zády na poličku. Chytly mě takový nervy, že jsem ho začal strašně dobíjet, naštěstí jsem ho libově trefil a uspal jsem ho fakt brutálním knock-outem. Ležel tam dlouho,“ popisoval Fajk. U soudu společně se svým obhájcem tvrdil, že hodně přeháněl, že se jedná o tzv. trashtalk, který je prý v dnešní době nutný, aby si zachoval jistou image, na jejímž základě pak dostává možnost bojovat.
  Tvl, to je IQ tykve! A o tom, že předtím napadl jeden z nich kluka na baru…ani slovo.

  1. Tohle mi přijde jako ubohý komentář člověka co vidí něco na internetu a hned tupě píše jaký jsou dementi a jak někoho slepě napadají… vy jste tam nebyl víte o tom akorát to co si tu čtete, ale více už nic. Chce si to zjistit vše okolo a ne jen tupě koukat na média a dělat tady hrdinu a mít slova jako IQ tykve.

   1. Jakube, stejně jako u Lukáše. Když jim nepomohl ani kamerový záznam, tak tady můžeš psát, co chceš, argumentovat stejně blbě jako oni…a dopadne to stejně. Jediný svědek, který potvrdiljejich verzi je přítelkyně jednoho z nich. Tak asi tak.
    Přeji hodně zdaru a pozor na údery na hlavu.
    Petr

   2. Miluju lidi co komentují něco o čem ví úplné hovno.. kdyby jsi věděl alespoň z půlky jak to bylo, tak bys neříkal takové ho*na.. IQ tykve mají přesně takové osoby jako jseš ty, které jen slepě jdou a věří jen tomu co je napsané na internetu. Zkus si zjistit nejdřív všechna fakta a věřím tomu, že se tady nad tvým prvním komentářem budem společně bavit 🤣

    1. Lukáši, když jim nepomohl ani kamerový záznam, tak tady můžeš psát, co chceš, argumentovat stejně blbě jako oni…a dopadne to stejně. Jediný svědek, který potvrdiljejich verzi je přítelkyně jednoho z nich. Tak asi tak.
     Přeji hodně zdaru a pozor na údery na hlavu.
     Petr

     1. Hele kopirovat odpověd co jsi poslal jednomu a poslat ji druhému je fakt fajn… jinak asi nevíš ale pan žalobce jak ty se ho tu zastáváš tvrdil jak ho údajní pachatelé dobili a má trvalé následky… což se poté ukázalo jako lež protože jsou kamerové záznamy o opaku… je hezké jak se vy tady vyjadřujete jaký to jsou zvířata a hulváti a jak by měli sedět atd… ale ani jednoho neznáte a nebyl jste tam… ja taky ne ale moc dovře znám podrobnosti… tato konverzace svami pane petr očividně nemá sebemenší váhu pro mou osobu a je to tudíž ztráta času protože zkopírovat odpověď a poslat jí někomu dalšímu dělá právě člověk kterého jste popsal v prvním komentáři jako IG tykve. Děkuji doufám že budete mít hezký víkend studovaní

    2. Pingback: Mikulášek děkuje Novotnému a prozrazuje, jak přísný trest mu u soudu hrozil

    3. Pingback: Džirý Prohaska! Glover Teixeira dostává lekci češtiny a stojí to za to | Shorties

    4. Pingback: Cody Garbrandt si vyrazil na turnaj do Ruska a hned z toho byla mela | MMA Shorties

    5. Pingback: Krása! Legendární Glover Teixeira chválí a velebí Jiřího Procházku | Shorties

    6. Pingback: "V OKTAGONu se Haratyka bojí," stěžuje si elitní Polák a mluví o bitvě s Čepem a Kinclem

    7. Pingback: "Díky Bohu za OnlyFans!" vysvětluje šampionka Bridges, jak jí pikantní obsah zachránil

    8. Pingback: Titulová bitva Jon Jones vs Stipe Miocic má zajímavého náhradníka | Shorties

    9. Pingback: Nová a lepší smlouva! Michal Martínek přiblížil finanční podmínky v KSW | Shorties

    10. Pingback: Vyměňovali jsme si bomby! Teixeira vzpomíná na titulovou válku s Procházkou | Shorties

    11. Nejsi ty ten expert co to komentoval na Novinkách? Ten, co ví všechno, protože mu to řekl Fajk? Jako že Petr B. je vymahač, nebo že jim tam někdo děkoval že ho zbili a podobný hovadiny, který neviděly realitu ani z rychlíku a bejt já Petr B., tak už máš doma předvolání k podání vysvětlení? On je právě problém, že víš jenom z půlky jak to bylo. Z tý Fajkovic půlky. Takže ve skutečnosti nevíš nic, protože Fajk lže jak když tiskne. Je to jasný jak z toho záznamu, tak z toho, že mění výpovědi podle toho, s kým zrovna kde mluví. Kdybys tam byl, tak se těch hovad nezastáváš ani kdybys byl po lobotomii a byli to tvoji nejlepší kámoši. Ta banda retardů měla jít sedět, je naprostá ostuda český justice že vylezli s podmínkou a doufám, že to těch pár let v klidu nevydržej, zase dobijou někoho kdo leží na zemi a sedět půjdou. Stejně jako je totální výsměch to odškodný, bohužel Petr B. nechtěl plnej invaliďák protože chce dál pracovat aby uživil svojí rodinu se 3 dětma, takže to nehrotil tak, jak by mohl. Bejt to já, tak bych je vyždímal tak, že by Fajk musel prodat i tu Felicii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *