Vyměňovali jsme si bomby! Teixeira vzpomíná na titulovou válku s Procházkou

Procházka Teixeira

Glover Teixeira a Jiří Procházka spolu svedli nezapomenutelnou bitvu, která nakonec skončila v poslední minutě pátého kola, kdy BJP, který na bodech ztrácel, zamknul škrcení a bylo hotovo. Glover přitom do té doby na bodech vedl, ale nakonec nestačil na smrtící tempo, které Jiří nasadil, a udělal chybu, za kterou hořce zaplatil. Celkově však šlo o skvělý zápas, který se zapsal do dějin nejen polo-těžké váhy, ale celého UFC jako jedna z nejlepších bitev v historii.

Bratři Jan Fajk a Lukáš Fajk si u Okresního soudu pro Prahu-západ vyslechli rozsudek

„Byl to skvělý zápas. Vyměňovali jsme si bomby. Byl to opravu úžasný zápas. Pamatuji si, že jsem vzal Jiřího na začátku na zem, takže jsem si říkal, že vyhraju, ale on hned začal vstávat. Poté navíc skvěle bránil mé pokusy o submise a přišel s vlastními. Už v ten moment mi bylo jasné, že to bude skvělý souboj, ale že to bude sakra na dlouho,“ zavzpomínal Glover Teixeira v rozhovoru s naším zahraničním zpravodajem Marcelem na souboj s Jiřím Procházkou.

Poté, co se zrušila odveta s BJP, Teixeira nastoupil do souboje s Hillem, kde bohužel prohrál a ukončil kariéru. Stále se však udržuje ve formě, „Trénuji v podstatě každý den. Rád se udržuji ve formě. Pomáhám klukům. Soustředím se hlavně na zem, ale občas si dáme i nějaký ten sparring. Hodně pracuji na své fyzičce. Prostě trénink miluju.

Nevím, jestli ještě půjdu do nějakého zápasu. Hodně se zaměřuji na zem a měl jsem i souboj na UFC Fight Pass Invitation, takže do toho možná půjdu znovu.“

 

   

Glover Jiřímu po duelu Blachowicz vs Pereira hned psal

„Nevím, jestli jsme s Gloverem úplně kamarádi, možná trochu jo, ale po souboji Blachowicz vs Pereira mi psal. Posílal mi fotku Alexe a psal, že mě respektují a že se těší na zápas, že bychom na to měli jít. Na oplátku jsem jim poslal fotku taky z hory, kde je velký Buddha. Odpověděl jsem, že jdeme na to. Samozřejmě jsem také Alexovi pogratuloval. Pojďme na to!“ prozradil Jiří Procházka v rozhovoru s Arielem Helwanim, že mu Glover Teixeira psal a začal už pomalu hypovat zápas Procházka ve Pereira, který bychom mohli dostat ještě letos.

Pokud vše půjde dobře, tak bychom se souboje měli dočkat ještě letos. Dana White totiž v posledním rozhovoru zmiňoval, že se mu zápas líbí a že by na něj mohlo dojít v prosinci, kdy se spekuluje i o návratu Conora McGregora, tak uvidíme, jak se nakonec situace vyvine.

Trenér Martin Karaivanov nedávno zmiňoval, že už má tým jasný termín, tak doufejme, že se potvrdí i oficiálně a my se tak budeme moct začít těšit.