Sezóna překvapení pokračuje! Podceňovaný Sean Strickland je nový UFC šampion

Strickland Adesanya

Součástí proběhnuvšího turnaje UFC 293 byl i souboj domácího Tuivasy s ruským obrem Volkovem, který byl nakonec nad Australanovy síly. Hodně totiž rozhodl právě rozdíl ve výšce, protože Volkov byl schopen si soupeře držet na distanc a tvrdě trefovat. KO jsme však nakonec neviděli, protože se Alexander vytáhl s jinou specialitkou, která má vazbu i na českou scénu.
 

Není čas ztrácet čas! Karlos Vémola znovu potvrdil svou pověst

To, že bychom se mohli dočkat velkého překvapení, jasně naznačilo už první kolo, respektive jeho konec, kdy Strickland trefil krásně mířenou zadní a Adesanya šel k zemi. Následovala sice další salva úderů, ale na ukončení to nestačilo, protože šampiona zachránil konec kola. I přesto bylo hned jasné, že to pro Izzyho nebude tak snadná obhajoba, jak se původně čekalo.

Ve druhém kole se ještě Adesanya vrátil ke slovu, který hodně kopal, ale Strickland si zbytek zápasu ukradl pro sebe. Vynikal totiž skvělou obranou, skrze kterou se prostě Adesanya nemohl nijak dostat, tlakem, který začal v první vteřině zápasu a skončil až v té poslední, a také neuvěřitelně nepříjemnou přední rukou, ke které ještě Sean přidával zadní bomby.

Zkrátka jsme měli možnost sledovat neustálý tlak na straně Stricklanda a bezzubé hledání odpovědi v podání Adesanyi, který nakonec přišel o svůj titul.
    

Rozhodčí to totiž na konci pátého kola viděli naprosto jasně pro Stricklanda, který na všech bodových kartách získal 4 kola z pěti a o jeho překvapivé výhře tak nebylo pochyb. Znovu se tak ukázalo, že v rámci MMA zkrátka není možné podceňovat doslova nikoho. Málokdo by ještě před několika měsíci tipoval, že bude Strickland nový šampion divize a že vlastně nedá Izzymu šanci a i přesto se to stalo.

S ohledem na to, jak dlouho, pokud pomineme pauzu po prohře s Pereirou, Adesanya divizi vládl, se dá očekávat, že se výhledově dočkáme odvety, která by mohla být sakra zajímavá. Do té doby se však může Sean Strickland radovat z UFC titulu, který si za svůj excelentní výkon rozhodně zaslouží.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *