Na tiskovce byl pouhou minutu! Adesanya hodně stručně reaguje na překvapivou prohru

Adesanya

V rámci MMA světa se často říká, že nikdy neříkej nikdy a že by se nikdo neměl podceňovat protože stačí jedna rána a všechno je jinak, ale i přesto se od souboje Adesanya vs Strickland očekávalo, že Izzy znovu obhájí a následně se vrhne na Du Plessise a nebo vítěze souboje Costa vs Chimaev. No, nakonec to dopadlo jinak. Strickland totiž Izzymu v podstatě nedal šanci a nakonec ho jasně porazil 4:1 na body a stal se tak novým šampionem, na což Adesanya reagoval jen hodně stručně.
 

Sezóna překvapení pokračuje! Podceňovaný Sean Strickland je nový UFC šampion

„Zastavím vás,“ přišel Adesanya na tiskovou konferenci a než padla první otázka, tak si vzal slovo. „Plánoval jsem to samozřejmě jinak, ale život prostě přináší i tyhle momenty. Výhra nebo prohra, neplánoval jsem se na tiskové konferenci nějak zdržovat. Bohužel jsem dnes prohrál. Sean byl lepší. Teď bych tedy chtěl být s lidmi, kterým na mě záleží, což je můj tým, který na mě čeká. Půjdu tedy za nimi, ale nechám vás v dobrých rukou mého trenéra, který je stejně chytřejší než já a který bude reagovat na dotazy. Já si půjdu odpočinout, dám si snídani a budu s rodinou. Uvidíme se příště.“

Adesanya se tak na tiskové konferenci zdržel jen minutu a už zase běžel. Stihl však přiznat, že byl Sean lepším bojovníkem, což rozhodně byl. Vynikal totiž skvělou obranou, tlakem a jedovatou přední, na což Izzy nenašel odpověď. Tak moc míjet údery jsme snad ještě teď už bývalého šampiona neviděli. Byl to přitom on, kdo měl mít po technické stránce navrch, ale Sean jeho styl dokonale eliminoval a došel si pro výhru, které vlastně po souboji nevěřil ani on sám.

S ohledem na to, jak dominantně Adesanya divizi v minulosti vládl, se dá očekávat, že se dočkáme odvety, která bude případně sakra zajímavá.

 
     

Ani Strickland nevěřil, že vyhrál

„Co tohle kurva je?“ ukazoval Strickland na UFC titul, který měl kolem pasu. „Co to sakra je? Já snad sním. Čeká mě brzy probuzení? Dejte mi někdo bombu, abych věděl, že je to skutečné. Ó můj Bože. Nikdy za milion let bych si nemyslel, že se mi něco takového povede. Moc nebrečím, ale teď mám sakra problém, abych vůbec udržel slzy.“

Strickland do souboje vstupoval jako jasný outsider, ale nakonec ukázal, že v MMA zkrátka není radno nikoho podceňovat a že o výsledku často rozhoduje to, jak si styly obou borců sednou. Izzymu ten Seanův rozhodně neseděl.
    

„Izzy je borec. Má za sebou zápasy s neuvěřitelnými monstry. Snadno porazil většinu mých kamarádů a kolegů. Vlastně i já sám jsem o sobě pochyboval. Musím však říct, že mě fanoušci neuvěřitelně hnali kupředu. Nedělám si srandu. Slyšel jsem vás př nástupu a slyšel jsem vás ve čtvrtém kole. Díky moc! Opravdu jste mi dodali motivaci,“ pochválil Strickland soupeře a také publikum, které mu evidentně hodně pomohlo.

„Opravdu jsem se na tenhle zápas nadřel. MMA bozi dobře vědí, kolik jsem jim během přípravy obětoval mozkových buněk. Tohle je snad poprvé, co nevím, co říct,“ zakončil nový šampion střední váhy Sean Strickland.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *