UFC prezident Dana White reaguje na šokující prohru „zpomaleného“ Adesanyi

Dana White Adesanya Strickland

Poté, co Dricus Du Plessis oznámil, že bude potřebovat více času na přípravu, takže do zářijového souboje s Adesanyou nenastoupí, se začala hledat náhrada. Sám šampion navrhl Seana Stricklanda, se kterým vedení zprvu nesouhlasilo, protože je Sean vyhlášený tím, že si nebere servítky a často vypouští do světa hodně kontroverzní prohlášení. Nakonec se však souboj přeci jen domluvil a skončilo to jedním z největších překvapení v historii UFC.
 

Mohl být další! Vlasto Čepo vysvětluje, proč odmítl nabídku od UFC

„V Austrálii se prostě dějí věci. Měli jsme tu pád Rondy Rousey a teď tohle. Jen Israel ví, co se právě stalo. Jsem hodně zvědavý na to, co vám na tiskové konferenci řekne,“ reagoval Dana White, který tiskovou konferenci tradičně otvíral. „Mohlo se stát milion věcí. V tomhle sportu je to tak, že se někdy probudíte a prostě to tam není. Zkrátka nemáte den. Izzy dnes působil hodně bez šťávy.

Vypadal opravdu hodně pomalý, jak kdybych sledoval zpomalený film. Nemohl se rozjet a najít tempo. Ani v tom pátém kole, kdy bylo jasné, že potřebuje ukončení, aby uspěl a otočil to, jsme u něj neviděli, že by šlápl na plyn a nějak riskoval. Nebyl tam ten hlad po ukončení. Nevím, jestli ho trápilo zranění, ale prostě vypadalo to tak, že to není jeho den. Ptal jsem se ho v kleci, jestli je v pořádku, a on odvětil, že si pak promluvíme.“
    

U Seana to byl opačný příběh. „Sean přijel na nepřátelské území s tím, že mu nikdo nedával šance. Všichni ho odepisovali a on to dokázal. V prvním kole byl navíc hodně blízko ukončení. Nakonec vyhrál titul. Tenhle sport je šílený, ale platí, že když dostanete šanci, tak byste se jí měli chopit. Člověk by nikdy neměl odmítnout titulovou šanci, když jí dostane,“ narážel tak možná White na Du Plessise, který šanci dostal, ale odmítl jí, což Dana nedávno kritizoval.

Navíc se nyní může stát, že Du Plessis novou šanci nedostane, protože se mluví o tom, že se dočkáme odvety Adesanya vs Strickland 2.
    

Izzy toho nakonec k prohře moc neřekl

„Zastavím vás,“ přišel Adesanya na tiskovou konferenci a než padla první otázka, tak si vzal slovo. „Plánoval jsem to samozřejmě jinak, ale život prostě přináší i tyhle momenty. Výhra nebo prohra, neplánoval jsem se na tiskové konferenci nějak zdržovat. Bohužel jsem dnes prohrál. Sean byl lepší. Teď bych tedy chtěl být s lidmi, kterým na mě záleží, což je můj tým, který na mě čeká. Půjdu tedy za nimi, ale nechám vás v dobrých rukou mého trenéra, který je stejně chytřejší než já a který bude reagovat na dotazy. Já si půjdu odpočinout, dám si snídani a budu s rodinou. Uvidíme se příště.“

Adesanya se tak na tiskové konferenci zdržel jen minutu a už zase běžel. Stihl však přiznat, že byl Sean lepším bojovníkem, což rozhodně byl. Vynikal totiž skvělou obranou, tlakem a jedovatou přední, na což Izzy nenašel odpověď.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *