Bojovník vytroubil do světa velké OKTAGON plány? Promotér Novotný reaguje

Novotný OKTAGON

Organizace OKTAGON MMA už si za poslední roky vytvořila hodně slušnou základnu bojovníků a bojovnic, díky čemuž může co měsíc pořádat turnaj, protože je stále kde brát. To však neznamená, že se nebude dále posilovat. Jedním z dalším zajímavých jmen by totiž mohl být UFC veterán, který dokonce propálil možné velké plány na příští rok. Co na to říká promotér Ondřej Novotný?

Zásadní zvrat! V kauze Růžička už padla obvinění! Jaký trest hrozí?

Finský server Iltalehti totiž informoval, že s organizací OKTAGON MMA podepsal smlouvu bývalý zápasník UFC „Mr. Finland“ Makwan Amirkhani (17-9). Finská hvězda se ocitla na volném trhu poté, co byla na jaře propuštěna z UFC, kde Amirkhani bojoval od roku 2015.

Amirkhani tvrdí, že už teď plánuje, že bude na podzim bojovat a to nejlépe dvakrát. „Nabídli mi smlouvu s dobrým základním platem. Kromě toho OKTAGON plánuje na příští rok velký turnaj v lehké váhové divizi s odměnou 1 milion euro,“ říká Amirkhani.
Mám pro vás překvapivou novinku: váhová kategorie se změní z pérové (65,8 kg) na lehkou (70,3 kg). Moje první myšlenka byla, že se chci co nejdříve vrátit do UFC. OKTAGON však chtěl, abych se mu zavázal na delší dobu. To je teď v pořádku, ale stále se chci do UFC vrátit. I když jsou dobří bojovníci i v jiných organizacích, osobně pro mě vítězství v UFC znamená mnohem víc. Je to místo, kde se testují ti nejlepší v tomto sportu.“

Amirkhani zaznamenal v organizaci UFC čtrnáct zápasů s bilancí 7-7. Organizace OKTAGON MMA zatím tuto zprávu oficiálně nepotvrdila, ale Ondřej Novotný na ní i přesto reagoval. Pokud by měl totiž Amirkhani pravdu, tak bychom se příští rok dočkali milionového projektu Tipsport Gamechanger v lehké váze a ne ve střední, jak se původně spekulovalo.
 

„Makwan Amirkhani dal na IG, že půjde do Gamechangeru do lehké váhy?“ dostal Ondřej Novotný ve svém vysílání právě na toto téma dotaz. „Tak, když to říká Makwan, tak kdo jsem já, abych takového strašně zajímavého a jednoho z mých oblíbených bojovníků rozporoval? Měli jsme schůzku, to víte, to jsem tady vyprávěl. Tak uvidíme…“ reagoval promotér s úsměvem na tváři.

Zatím ještě nedojela ani první sezóna milionového projektu, kde nás čekají boje o finále, takže výhledu na příští rok se nejspíš dočkáme až v souvislosti s finále. Mezi fanoušky se jako o další možné váze spekuluje právě o té lehké a nebo střední. Obe divize nabízí hodně zajímavá OKTAGON jména, ke kterým by se jistě znovu přidala i elita z Evropy, což slibuje zajímavou podívanou. Uvidíme tedy, zda se nakonec informace od UFC veterána potvrdí a zda se mu v pyramidě podaří prosadit.