Šampion Kincl reaguje na zaváhání Kaika Brita v boji o UFC smlouvu

Kincl Brito

Pokud bychom žili v ideálním světě, tak už by byl Kaik Brito týden novou posilou UFC. Šikovný Brazilec totiž dostal šanci v projektu Dana White´s Contender Series, kde bojovníci a bojovnice přímo před zraky prezidenta Dany Whitea a jeho matchmakerů bojují o kontrakt s ligou mistrů. Tomu byl Kaik ve druhém kole, kdy soupeře natrefoval a dostal do problémů, hodně blízko, ale nakonec padl na body. Čím to, že nepodal tak dobrý výkon, jako jsme u něj zvyklí?

Bojovník vytroubil do světa velké OKTAGON plány? Promotér Novotný reaguje

„Myslím si, že si hodně lidí nedokáže představit ten obrovský tlak. Bylo to na něm vidět od prvních vteřin. Byla to pro něj životní meta, která měla rozhodnout o jeho budoucnosti. Ale nastupuješ do klece s nulovou atmosférou typu sparringu v prázdné hale a u stolu vidíš člověka, který v podstatě řídí celý MMA svět. Hrozně těžké podat svůj TOP výkon. Dal  bych ruku do ohně za to, že kdyby šlo o UFC turnaj, tak ten zápas vypadá jinak,“ reagoval Patrik Kincl v rámci pondělních otázek a odpovědí.

Podobný problém měla i celá řada dalších bojovníků a bojovnic. Contender zápasy jsou totiž hodně specifické a je evidentně hodně těžké se na ně správně naladit. Nemáte totiž k dispozici nástupový song, který by vás nabudil, ani fanoušky, kteří často dokáží hrát velkou roli. Bohužel to pak dopadá tak, že nevidíme tak dobré výkony, jak bychom asi čekali. Své by o tom mohli vyprávět i naši zástupci, kteří se většinou v Contenderu hodně trápili.
    

Co na souboj říkal Kozma?

„Britův zápas jsem neviděl, protože jsem měl ráno trénink, ale Kaikovu přípravu jsem sledoval na jeho instagramu. Na jednu stranu jsem mu přál vítězství a postup do UFC. Na druhou stranu jsem chtěl, aby se tam nedostal a já mu mohl vrátit minulou porážku,“ přiznal David Kozma pro iSport.cz.

„Už není šampion, ale jestli se v OKTAGONu ještě ukáže, tak bych ho tady rád viděl a dal si s ním odvetu. Teď se ale soustředím na sebe a na Tipsport Gamechanger. Co bude potom, to se uvidí.“

Kozmu totiž už v září čeká odveta s Bojanem Veličkovićem, přes kterého by se mohl probojovat do finále milionové pyramidy, kde se bojuje o 300 000 euro, což už je částka, která dokáže zásadně změnit život. Je však jasné, že kdyby se objevila šance na odvetu s Britem, tak by Kozma výhledově jistě nepohrdl.
   

Jak na duel reagoval UFC prezident Dana White?

„Nebudu lhát, u tohohle zápasu jsem byl sakra hodně na vážkách. Elliott je obrovský srdcař, tvrďák a osobnost. Mám na bojových sportech rád mnoho věcí, ale jedna z mých nejoblíbenějších je to, jak nám borci ukazují, jak moc chtějí uspět a jak moc chtějí vyhrát. Dnes to nikdo nechtěl víc než právě Oban Elliott. Dám ti šanci, kluku. Hodně štěstí,“ reagoval Dana White na souboj Brito vs Elliott a potvrdil tak kontrakt pro Kaikova přemožitele.

White zároveň rozdal dva další kontrakty pro borce, kteří ukončili zápasy před limitem. Bojovnice Knutsson sice vyhrála, ale jen na body, což na Whitea neudělalo takový dojem, takže porušil dosavadní trend, kdy každý vítěz dostal kontrakt, a tentokrát vítězku neobdaroval. „Na papíře splňuje vše a je šikovná, ale dnes jsem to tam prostě neviděl. Musí ještě nabrat nějaké MMA zkušenosti,“ vysvětlil White.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *