„OKTAGON slíbil kontrakt, ale zachoval se neprofesionálně,“ stěžuje si elitní borec

OKTAGON Haratyk

Polský zápasník a šedesátka světového žebříčku střední váhy Rafal Haratyk se v červenci vehementně hlásil o zápas s Karlosem Vémolou a smlouvu s tuzemskou organizací OKTAGON MMA. V rozhovoru pro náš server však Rafal prozradil, proč vlastně na souboj s Terminátorem ani podpis smlouvy zatím nedošlo.

Bojovník vytroubil do světa velké OKTAGON plány? Promotér Novotný reaguje

Zdravím Rafale, můžeš se trochu představit tuzemským fanouškům, kteří tě nejspíš moc neznají?

Zdravím všechny kteří se o mě zajímají. První profesionální zápas jsem měl v roce 2010. Momentálně mám rekord 16-5-2. Nerad se o sobě rozepisuji. Více vám o mně řekne má Wikipedie. Krom MMA jsem profesionálním hasičem a 16 let jsem mužem skvělé ženy a otcem dvou úžasných dětí.

Naposledy si působil v organizaci ARES, kde kolem tvé osoby byla menší dopingová kauza. Můžeš nám prosím objasnit, co se vlastně dělo a jestli už je to uzavřené?

Svoji dopingovou aféru jsem se snažil podrobně vysvětlit na svojí fanpage na Facebooku, takže pokud někoho zajímají podrobnosti odkazuji ho tam (viz níže). Zde mohu ve zkratce říci že celková nechuť ke spolupráci ze strany Francouzské antidopingové agentury mě donutila najmout si právníky. V moči mi našli stopové množství ostarynu tj. 0,3 ng/ml, který jsem nikdy neužíval. Věc je stále v řízení hlavně kvůli průtahům Francouzů.

Chtěl si zápas s Karlosem Vémolou na pražské Štvanici. Došlo na nějaká konkrétní jednání s organizací OKTAGON MMA? Proč to případně nevyšlo?

Co se týče zápasu s Karlosem Vémolou, tak OKTAGON pro něho sháněl náhradního soupeře. My jsme souhlasili. Catchweight 90 kilogramů se zdála být ok, protože od našeho rozhodnutí zbývaly do zápasu jen 3 týdny. Zdá se mi, že Karlos chtěl po prohře s Patrikem Kinclem za každou cenu vítězství a spolu s trenérem usoudili, že jsem příliš nebezpečný a je zde velké riziko porážky. Proto nakonec k tomuto zápasu nedošlo.

Jsi aktuálně v kontaktu s organizací OKTAGON MMA a probíhají nějaká jednání?

Ano, OKTAGON poté, co jsem souhlasil se zápasem s Vémolou, sliboval kontrakt na 4 zápasy. V průběhu dohadování podmínek jsem se dozvěděl, že se mnou nikdo nechce zápasit, že jsem moc silný a že nakonec kontrakt nebude. Což se mi zdá divné, protože v OKTAGONu jsou zápasníci s dobrým rekordem a velkými zkušenostmi. Podle mě se OKTAGON zachoval neprofesionálně, protože ujišťování o smlouvě bylo důvodem rozvázání mého kontraktu s organizací Ares.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *