Šampion Alex Pereira vysvětluje, proč odmítl nabídku na odvetu s Procházkou

Pereira Procházka

Jiří Procházka se po prohře s Pereirou, který ho ukončil ve druhém kole via TKO, nechal slyšet, že by se chtěl co nejdříve vrátit zpět do boje, aby měl šanci se probojovat k dalšímu titulovému souboji. Sice se totiž hlásil o odvetu, ale ta prý byla odmítnuta, takže nakonec dopadl souboj s Rakićem, který by mu měl případně vysloužit další titulovou šanci. Proč vlastně Poatan o další souboj neměl zájem?


„Po dlouhé době jsem po zápase někomu řekl, že to pos*al,“ přiznal promotér Novotný

„S vedením UFC mám dobré vztahy a můj styl je atraktivní pro diváky, ale ať už je to jakýkoliv galavečer, já si jdu pro vítězství,“ řekl Procházka pro TN.cz v souvislosti se soubojem s Rakićem, na který dojde v dubnu na turnaji UFC 300, který bude takovou výkladní skříní ligy mistrů.

BJP se samozřejmě i s ohledem na to, jak byl souboj ukončen, hlásil o odvetu s Pereirou, ale tu šampion zatím zavrhl, „Odveta byla nasnadě. Já jsem o ni stál, ale Pereira ji teď nechtěl. Musím to respektovat, nic jiného mi momentálně nezbývá. Ale určitě bych se s ním rád setkal.“

To však neznamená, že není naděje. Právě naopak. „S vedením UFC jsme se bavili, že pokud zvítězím, tak dostanu titulovou šanci,“ potvrdil Jiří Procházka, že výhra nad Rakićem by mu vysloužila další titulovou šanci, což je skvělá zpráva.

Proč Pereira odvetu odmítl?

„Jirka je dobrý bojovník, nemohl bych o něm říct půlku křivého slova, ale odveta mi v současné chvíli nedává žádný smysl. Chci se posouvat, a proto jsem se rozhodl se vydat jiným směrem,“ cituje Pereiru topfight.

Poatan se tedy chce vydat jiným směrem, kterým by klidně mohl být přestup do nejvyšší váhové kategorie. „30+300=3,“ vzkázal totiž Alex Pereira na svých sociálních sítích, což samozřejmě může znamenat cokoliv, ale mnozí mají za to, že jde o jasný vzkaz. Nabrat třicet liber na turnaj UFC 300 a získat třetí UFC opasek? Je to klidně možné.

  

UFC totiž nemá moc titulových bitev, které by mohlo na jubilejní turnaj umístit, takže by se duel Aspinall vs Pereira klidně nabízel. Ano, bylo by sice zvláštní, že by Tom obhajoval prozatímní titul, ale i to se už v minulosti stalo, takže to není žádná velká vzácnost.

Uvidíme tedy, co dalšího se dozvíme, ale je klidně možné, že to Pereira v těžké váze zkusí. Pokud by totiž vyhrál, tak by byl najednou na stole souboj s vítězem plánované bitvy veteránů Jones vs Miocic, což by byla další epická bitva. Snad se brzy dozvíme více.

 

UFC 300: T-Mobile Arena – Las Vegas, 13. dubna

Jiří Procházka vs. Aleksandar Rakić

Aljamain Sterling vs. Calvin Kattar

Bo Nickal vs Cody Brundage


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *