Pohled do propasti a obří ledový vodopád! Procházka je zkrátka jediný svého druhu

Procházka

To, že je Jiří Procházka speciální a asi jediný svého druhu na Zemi, už domácí fanoušci vědí roky. Svět však našeho samuraje poznává až v poslední době a nestačí se divit. Jiří se totiž naprosto vymyká běžným tradičním postupům a škatulkám a vyniká svou originální osobností a povahou, která je plná váze, síly, ale také motivace. Jiří je také jeden z mála bojovníků, kteří získali slávu hlavně díky tomu, jak bojují a jaké zápasy předvádějí. BJP nepotřeboval trashtalk ani nic podobného, aby k sobě přitáhl pozornost, protože je nesmírně zajímavý sám o sobě, což znovu potvrdil i na Islandu, kde poznával krásy tamní krajiny.


 

Zbyněk Vlček přiznal, jak ho nelítostný Patrik Kincl poslal do nemocnice

„Island! 11. listopadu. Jsem zpátky. Jsem zpátky, abych si vzal titul. Jdeme na to,“ vzkázal Jiří Procházka z mrazivého Islandu, kde se procházel po krajině, kde narazil i na pořádnou propast. Jiří je už však zkušený horal, protože má za sebou hned několik velkých výstupů. Právě hory mu totiž prý dodávají energii a sílu, takže šplhání po nich zařazuje do své přípravy. Právě proto asi zvolil Island, kde se nabízí skvělí tréninkoví partneři, ale také nádherná a zkoušky nabízející příroda.

A nebyl by to samozřejmě Jiří, kdyby zůstalo „jen“ u hor. BJP se totiž vrhl i do obřího vodopádu, což je sám o sobě husarský kousek, protože voda musela být doslova ledová.

Zdroj: IG Isleifur Elí

    

Jiří na Islandu trénuje se zemařským esem a UFC veteránem Nelsonem

„Skvělá technická práce s Jiřím Procházkou v týmu Mjolnir MMA. Má neuvěřitelný pohyb. Přeji mu jen to nejlepší,“ chválil UFC veterán a legenda Gunnar Nelson, který v minulosti hodně trénoval s Conorem McGregorem, kterého učil boj na zemi a na oplátku si od něj „vypůjčil“ karate postoj, kterým Ir v minulosti hodně proslul.

Nelson sice v poslední době není zápasově až tak aktivní, ale stále je to skvělý a hlavně šikovný borec. Celkem má na kontě 19 výher s tím, že 13 dokázal získat před limitem nějakou submisí. Je tedy jasné, na co se s Jiřím zaměřuje. Pokud se totiž potvrdí, že bude Jiřího soupeřem Pereira, na čemž se všichni shodují, tak se bude zem jistě hodit. Je to totiž oblast, kde by měl mít Alex stále největší mezery, i když na nich jistě s trenérem a kamarádem Gloverem Teixeirou intenzivně pracuje.

Nelsona jsme naposledy viděli v boji v březnu tohoto roku, kdy via armbar ukončil Barberenu, se kterým následně bojoval i Mach Muradov. Doufejme tedy, že Gunni předá Jiřímu část svých znalostí, které BJP implementuje do svého už tak pestrého arzenálu.

   

   

   

      

BJP na boji na zemi hodně pracuje, takže si vzal do týmu cennou posilu

„Hlavně jsem potřeboval člověka, co mi dokáže podrobně popsat můj způsob boje. Podívat se na něj selským rozumem. Jednoduše a jasně. Co nejčastěji dělám za chyby, jaké jsou možnosti a jak jim předejít,“ vysvětlil Jiří Procházka pro Sport.cz, proč do svého týmu přijal elitního zemaře Jana Stacha, který například pomáhá i Dvořákovi, Bledé a dalším elitním domácím jménům.

„Už jsme se potkávali dlouho, ale budou to zhruba dva měsíce, co jsem Honzu oslovil s tím, že bych chtěl do týmu přibrat jednoho člověka, co se opravdu specializuje na zem/wrestling. Kontaktní formu. Takového člověka jsem tam potřeboval a je to správný impuls do přípravy. O to víc mě baví na tom makat. I když pravděpodobně můj další soupeř bude postojář, tak chci být připraven na jakoukoliv formu.“

     

Jiří je samozřejmě primárně postojář, ale například v posledním titulovém souboji s Teixeirou jasně dokázal, že umí bránit, ale i hrozit i na zemi. Však se mu podařilo uškrtit specialistu na boj na zemi.

„Myslím, že Jirka rád věcem rozumí, má rád, když jsou věci jasné, přímočaré a není tam moc zbytečné omáčky a komplikovaných variant. Chci mu předat principy, aby díky své kreativní povaze a tomu, jak rád některé situace řeší po svém a neortodoxním způsobem, je mohl následně vyřešit jak chce,“ doplnil Stach, že nechce BJP nijak zásadně přetvářet, ale že mu chce dát další nástroje, které pak může využít ve svém neortodoxním stylu. 


2 komentáře na “Pohled do propasti a obří ledový vodopád! Procházka je zkrátka jediný svého druhu”

  1. Pingback: VIDEO: Legendární Rodtang padl v šíleném souboji který sledovalo přes milion diváků!

  2. Pingback: To si dělají srandu? Chtějí ho zabít? UFC Fergusonovi potvrdilo bitvu s hvězdičkou | Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *