VIDEO: Legendární Rodtang padl v šíleném souboji, který sledovalo přes milion diváků!

Rodtang

22. září se ONE Championship vrátilo k nejnovějšímu dílu série Friday Fights a pochlubilo se dosud nejočekávanějším zápasem. Přední asijská organizace bojových umění letos poskytla svěží a strhující platformu pro sport Muay Thai a nadchla diváky na legendárním stadionu Lumpinee v Bangkoku.


Pohled do propasti a obří ledový vodopád! Procházka je zkrátka jediný svého druhu

Již dříve se v rámci této úderné přehlídky uskutečnila řada titulových zápasů, v nichž se představily hvězdy jako Nong-O Hama, Regian Eersel, Anatoly Malykhin a Prajanchai PK Saenchai. Na 34. ročníku však v rámci Friday Fights debutovalo pravděpodobně nejvýznamnější jméno v Muay Thai.  V hlavním zápase se poprvé od května letošního roku, kdy se vydal na půdu Spojených států, vrátil do akce velký Rodtang Jitmuangnon. „Železný muž“, který se do povědomí fanoušků MMA zapsal v březnu loňského roku, kdy se utkal s Demetriousem Johnsonem v exhibičním zápase ve smíšených pravidlech, se setkal s mužem, který byl všeobecně označován za jeho dosud nejtěžší zkoušku.

Proti Rodtangovi se postavil šampion v muší váze v kickboxu Superlek Kiatmoo9. Ačkoli měl původně vyzvat svého krajana na souboj o pás, kvůli nenavážení však sázka na titul vypadla. Místo toho se dvojice utkala v zápase ve váze do 140 liber (63,5 kg), z něhož Superlek vyšel po strhujících třech kolech vítězně. V monumentálním souboji novodobých velikánů uštědřil Superlek Kiatmoo9 22. září v hlavním zápase turnaje ONE Friday Fights 34 Rodtangovi Jitmuangnonovi první porážku podle pravidel strikingu v rámci ONE FC.
Přátelství mezi těmito thajskými superhvězdami šlo stranou hned po zaznění úvodního gongu a „Kopací stroj“ se spoléhal na své těžké pravé kopy, aby zpomalil Rodtangovy boxerské kombinace. Rodtangovy nohy dostávaly zabrat, a tak se Superlekovi brzy podařilo na chvíli diktovat tempo. A když bylo momentum konečně na jeho straně, nerozmýšlel se, zda toho plně využít. Poslal krále muší váhy Muay Thai zpět k provazům a přidal pekelné koleno. 

Navzdory tomuto výraznému knockdownu zůstalo Rodtangovo sebevědomí stále silné, a tak se rozjelo elektrizující třetí kolo plné soubojů. Nakonec jeden z největších zápas Muay Thai za poslední roky nezklamal. Přinesl devítiminutovou válku, v níž se utkali dva z nejlepších sportovců na vrcholu svých sil. Bohužel jen jeden z nich mohl odejít jako vítěz. A při této historické příležitosti – Superlek získal jednomyslné vítězství nad Rodtangem, které zvýšilo jeho impozantní kariérní bilanci na 136-29 a možná odstartovalo nové příběhové soupeření. Rodtangova bilance je aktuálně 271-43-10.

Tento souboj navíc v jednu chvíli sledovalo 1.2 milionu fanoušků na platformě YouTube! 

One Friday Fights 34 – Výsledky:

 •  Superlek Kiatmoo9  def  R. Jitmuangnon Unanimous Dec
 •  S. Or Kwanmuang  def  Amir Naseri Unanimous Dec
 •  M. PK Saenchai  def  Y. Or.Pitisak Unanimous Dec
 •  K. Sor.Jor.Piek Uthai  def  Tyson Harrison KO/TKO, 3:00 R1
 •  P. PK Saenchai  def  Akram Hamidi Unanimous Dec
 •  Miguel Trindade  def  S. Sitchefboontham KO/TKO, 2:14 R1
 •  S. PK Saenchaimuaythaigym  def  Saman Ashouri KO/TKO, 2:15 R1
 •  S. Kiatsongrit  def  J. Sermpornwiwat KO/TKO, 0:54 R2
 •  Ziqin Wei  def  P. Chaoraiooy Unanimous Dec
 •  S. Zoltsetseg  def  Rui Chen Split Dec
 •  Lito Adiwang  def  Adrian Mattheis KO/TKO, 0:23 R1

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *