Podle Kincla plivla Baba Jaga FABRIQu do tváře! Mikulášek pohotově reaguje

Mikulášek Kincl

Poté, co na Štvanici velice rychle prohrál s Olem Magnorem, na základě čehož oznámil přerušení kariéry, dostal Vašek Mikulášek šanci na vykoupení. Laso mu totiž hodila organizace FABRIQ MMA, která ho v hlavním zápase své třetí akce napárovala s debutantem Kokym, což slibovalo zajímavou podívanou, kterou jsme také dostali, tedy až na třetí kolo, kdy frustrovaná Baba Jaga odklepala a darovala tak výhru soupeři. Na celou věc reagoval i Patrik Kincl, se kterým však sám Mikulášek evidentně nesouhlasí.

To snad ne! Robert Bryczek nakonec v UFC bojovat nebude?

„Určitě jsem žádný plivanec do tváře nevrátil. Vyhrával jsem zápas a ano, byl jsem frustrovaný, ale z věcí, jako že to pořád zastavují a tak dále. To mě mega sralo. Měl jsem na lístcích nabodováno i s tím strženým bodem. Bohužel mě přestalo bavit to, co miluju, ale určitě jsem to neudělal, abych utekl ze souboje. Chápu, že pan Kincl to bere profesorsky, jen teď za mě vážně vaří z vody. Nic ve zlém, ale tohle byla fakt blbosti říct, že mi utíkal zápas,“ reagoval Vašek Mikulášek na IG profilu Kaocko v komentářích.

Bodové lístky nebyly zveřejněny, takže těžko říct, jak by nakonec souboj dopadl. Do třetího kola se mohlo vstupovat za stavu 2:0, ale klidně i 1:1. Ve vzduchu tedy byla Mikuláškova výhra, ale klidně i remíza a nebo naopak výhra Kokyho. Ten sice první kolo ztratil, ale ve druhém dějství se přeci jen prosadil a vše zakončil škrcením, které ukončil až gong ohlašující konec druhého kola.

Stržený bod tak mohl hrát obrovskou roli a s výhrou Mikuláška to tak není vůbec jisté. Je však pravda, že Kokyho už hodně bolely spodky, takže kdyby tam ještě Baba Jaga nějaké přidala, možná mohlo být hotovo. Na možná a kdyby se však nehraje a platí, že Mikulášek prohrál, zatímco Koky vyhrál.
       

Patrik Kincl a jeho reakce

„Tak nějak se mi zdá, že to směřuje do Clash of the Stars. Chování před zápasem, výkon v kleci a tiskovka po zápase. FABRIQ vnímám jako organizaci, která borcům startuje profesionální kariéry. Jsou tam ti, kteří mají ten sport rádi a jdou ze sebe dostat maximum. Vaškovi dali šanci, aby se po posledním souboji chytil a vrátil se jim plivanec do obličeje.

Roztržení klinče mi přišlo v pohodě. Naopak to nebyla stopka, ale výhoda pro Mikuláška, jestli byl přesvědčený o tom, že trefil spodek. Pak má totiž větší šanci zápas ukončit na vzdálenost než v klinči, kde by si to soupeř mohl lépe pohlídat. Na mě to působilo jako frustrace z toho, že mu zápas utíká a nemá dost sil to otočit,“ nabídl šampion Patrik Kincl v rámci tradičních pondělních otázek svůj názor na celou věc, čímž vlil vodu na mlýn těm, kteří mluví o tom, že by měl Vašek vyměnit organizaci.

Sice se mluvilo o tom, že bychom Mikuláška měli vidět znovu v boji na začátku prosince na turnaji OKTAGON 50 v Ostravě, ale je otázkou, zda na to po posledním souboji opravdu dojde, protože organizace jistě nebude chtít riskovat další exces.
      

Mikulášek  jeho vysvětlení, proč vzdal

„Přestalo mě to bavit,“ krčil Mikulášek na po-turnajové tiskové konferenci rameny. „Po nachozených 158 kilometrech v kleci a nahánění někoho, kdo slibuje, že se se mnou bude přestřelovat a všechno možné a že mě sežere jako kus masa a 15 minutách extra pauzy, které tam byly a nebyly potřeba, jen proto, aby se někdo vydýchal. Nic ve zlém samozřejmě, nemám vůči tomu nic, ale prostě mě to přestalo bavit.

Není to věc, kterou jsem od někoho čekal. Víceméně jsem si odklepal vyhraný zápas. To je asi ta horší část toho všeho. Dokonce už jsem si přečetl, že jsem ten zápas prodal, jenže tolik peněz bych na tom v životě nevydělal. Neměl jsem důvod proč, protože jsem mu tu hlavu chtěl opravdu urvat a snažil jsem se o to. Jen to prostě nevycházelo a netrefoval jsem tak, jak jsem chtěl.
      

Tlačil jsem zbytečně moc a nebavilo mě čekat… Trefil jsem čisté koleno a Koky se chytil za břicho, načež rozhodčí řekl stop. Chtěl jsem pokračovat, ale musel bych čekat. Nebavilo mě to, protože jsem ho na to břicho trefil třikrát a třikrát se za něj chytl, protože ho to fakt bolelo. Přestalo mě to bavit.“

Mikulášek si totiž špatně vysvětlil situaci. Jak se můžete podívat níže na videu, tak rozhodčí Voborník se rozhodl dvojici na pletivu rozdělit, načež ještě padlo koleno, které Koky evidentně cítil. Mikulášek však měl za to, že se znovu stopuje zápas kvůli úderu do slabin, přitom by se hned pokračovalo. To však už Baba Jaga nedovolila, protože odklepala a byl konec. Je otázkou, jak na tom byly bodové lístky, ale je jasné, že Mikulášek první kolo vyhrál a ve třetím mu byl stržen bod, takže duel nakonec mohl dopadnout všelijak, což už se nedozvíme.
     


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *