Výš než Khabib a Chimaev? Conor McGregor oznámil velké povýšení

Khabib Conor McGregor

Navzdory všem kauzám a problémům platí, že je Conor McGregor skvělý bojovník, který vyniká elitním postojem a smrtící levačkou. Pokud však měl v minulosti někde velké mezery, tak to byla výdrž a samozřejmě práce na zemi, kde ho dokázali ukončit Diaz nebo Khabib Nurmagomedov. Ir však na tomto aspektu boje hodně pracovalo a nyní to přineslo kýžené ovoce.

Podle Kincla plivla Baba Jaga FABRIQu do tváře! Mikulášek pohotově reaguje

„Dnes večer jsem obdržel černý pásek od svého trenéra, přítele a mentora Johna Kavanagha z SBG Ireland! 20 let tvrdé práce! Děkuji Johnovi za všechno, co za ty roky udělal, a také všem kolegům , kteří mě po celou dobu této neuvěřitelné cesty jiu jitsu provázeli! Všem vám z celého srdce moc děkuji! Černý pás brazilského jiu jitsu, wow! Chvála Bohu a pak Heliovi. Zítra v něm budu v Gi, Helio, slibuji, a nemůžu se dočkat!“ pochlubil se Conor McGregor, že je novým držitelem černého pásku v BJJ.

Paradoxně je tak nyní v BJJ hierarchii výše, než rivalové Khabib Nurmagomedov a Khamzat Chimaev. Dagestánský Orel má totiž údajně jen bílý pásek, což však kompenzuje černým pásem v judu a nekonečnými zkušenostmi ze samba. Chimaev je na tom pak o něco lépe, protože ten má údajně fialový pásek.

Samozřejmě srovnáváme nesrovnatelné, protože někteří borci se k černému pásu propracují relativně rychle, ale v boji pak podlehnou nižším páskům, což by se například jistě stalo v souboji Chimaev vs McGregor, který by byl v rámci BJJ nejspíš naprosto jednoznačný ve prospěch Vlka. Je však hezké vidět, že Conor na tomto elementu boje pracuje a zdokonaluje ho.

  

McGregor je v plném tréninku i s krajanem Garrym

Garrymu se donedávna přezdívalo „Hodný Conor“, ale to už tak docela neplatí. Ian totiž v poslední době vystrčil růžky a ukázal, že mu není cizí ani ostrý trashtalk. Vše začalo už tím, že předpověděl, jak ukončí Rodrigueze, kterému večer před vážením podstrčil před pokoj pizzu, a pokračovalo výpady proti Nealovi a Magnymu. Toho Ian v posledním souboji porazil a také mu věnoval hned celou řadu prostředníčků.

Dá se očekávat, že po tréninku s Conorem si Ian osvojí nejen nové techniky, ale i trashtalk, kterým byl McGregor vždycky pověstný.

Uvidíme, jak budou kariéry obou borců pokračovat. Garry má totiž šanci navázat na úspěšnou sérii, zatímco u Conora se čeká, kdy a proti komu se znovu představí v boji. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *