Tohle se Vémolovi nebude líbit! Pešta jako první „pravý“ Čech v UFC

Pešta Vémola

Aktuálně máme v lize mistrů hned několik velice úspěšných zástupců, kterým vévodí bývalý šampion Jiří Procházka, ale byly doby, kdy jsme v UFC neměli nikoho a nebo jen jedno jméno. Tím vůbec prvním byl Karlos Vémola, který se však do nejprestižnější organizace vypracoval z Anglie, což evidentně vedení dost vnímalo.

Podle Kincla plivla Baba Jaga FABRIQu do tváře! Mikulášek pohotově reaguje

„UFC celou dobu mluvilo o tom, že Viktor byl první Čech v UFC, protože Karel Vémola tam šel z Anglie, nevypracoval si tam tu cestu z české scény. V UFC ho brali tak, že přišel z Anglie,“ nechal se v pořadu K.O. Magazín slyšet Peštův trenér Paluska.

„Technicky jsem byl prvním zápasníkem, který se do UFC dostal z Česka. A organizace mě i brala jako prvního,“ přidal se i Pešta.

Vedení tak evidentně jako prvního Čecha vnímalo Peštu, i když je jasné, že tím prvním byl právě Karlos Vémola, byť si cestu do ligy mistrů nenašel skrze českou scénu, ale tu anglickou, kde se dokázal velice rychle vypracovat z vyhazovače na předního bojovníka celé scény.
 

Právě o souboji dvou UFC veteránů Vémola vs Pešta se v minulosti hodně mluvilo, ale nyní to moc nevypadá, že bychom se souboje měli dočkat. Pešta totiž poté, co obrážel svět a přední světové ligy, zamířil do polského KSW.

V souvislosti s UFC se stále hodně řeší platy, s čímž má sám Viktor spíše dobrou zkušenost, „Pro nás je to jako pro Čechy finančně dobré, ale pro Američany se z toho nedá vyžít. Znám spoustu zápasníků, kteří mají rodinu a nějaké výdaje a musí ještě pracovat, protože jim to nepokryje nějaké základní výdaje. Je to až komické. Organizace pořád táhne lidi na prestiž, ale ne na peníze. Pokud nejste Conor McGregor.“
 

Aktuálně je Pešta součástí KSW, kde by mohlo dojít na odvetu s Martínkem

Viktor Pešta (18-8) se měl původně představit už na turnaji KSW 76 v Liberci, kde se měl střetnout s dalším bývalým zápasníkem UFC Danielem Omielanczukem. Na souboj nakonec nedošlo, protože Pešta místo toho sváděl zápas s virem covid-19. Do oktagonu se tak český zápasník vrátí po více jak roční pauze. 

Pešta si svoji premiéru odbude na galavečeru KSW 86, který se koná 16.9. ve Wroclawy. Jeho soupeřem bude „Polský Tank“ Filip Stawowy (10-3), se kterým vítězně debutoval další český bojovník Michal Martínek. Ten Poláka porazil jasně na body. „Myslím, že největší výhodou mu bude právě hmotnostní převaha. Je rychlejší, než by jeho tělesná konstituce napovídala, takže na to si musím dát pozor. Dalo by se říct, že doslova mate tělem. Jeho slabiny si zatím nechám pro sebe,“ uvědomuje si Pešta, že Stawowy hodně klame tělem.
Samozřejmě se nabízí, že by mohlo v rámci KSW dojít na odvetu Pešta vs  Martínek 2, čemuž se Viktor evidentně vůbec nebrání. „KSW v užší špičce těžké váhy zas tolik bojovníků nemá, takže myslím, že dřív nebo později na sebe zase narazíme. Nicméně v tuhle chvíli se soustředím na zápas s Filipem,“ reagoval Pešta pro CNN Prima News.

Bude tedy hodně zajímavé sledovat, jak se budou cesty obou českých borců v polském gigantu vyvíjet. Na stejné akci, na které debutuje Viktor, jde mimochodem do boje i RFA šampion Dominik Humburger, který se pokusí navázat na své předešlá výkony, díky kterým je zatím neporaženým borcem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *