Laso ze světa? Organizace OKTAGON MMA bohužel přijde o skvělého šampiona?

OKTAGON

Organizace OKTAGON MMA už dávno není „jen“ domácí jedničkou, protože díky úspěšné expanzi do Německa a plánované expanzi do Velké Británie a Irska se z ní stává velký evropský hráč. Čím dál více bojovníků a bojovnic tak touží po OKTAGON angažmá, díky čemuž jsme mohli v poslední době sledovat celou řadu hodně zajímavých posil. Samozřejmě však stále hrozí, že přijde laso z ligy mistrů, která v tomto umí být neúprosná. Nyní to navíc vypadá tak, že právě kvůli podobné nabídce přijdeme o skvělého šampiona. 

Jak je na tom zklamaný Karlos Vémola několik dní po prohře s rivalem Kinclem?

„Ahoj, zatím stále čekám. Můj manažer na tom však pracuje. Zatím nemám žádné bližší informace o tom, kdy bych mohl být znovu v akci,“ potvrdil před časem Brito pro MMA Shorties. Kaika jsme nicméně v návaznosti na turnaj OKTAGON 43 oslovili znovu. Z akce totiž mohli vzejít hned dva možní soupeři. Pokud by totiž David Kozma prohrál, což se naštěstí nestalo, tak se nabízela odveta. Stejně tak visel a stále visí ve vzduchu možný souboj s Patrikem Kinclem. Šampion střední váhy se totiž před časem nechal slyšet, že by měl rozhodně zájem o souboj s Britem, ve kterém by měl šanci získat i druhý titul. 

„Na zápas Kincl vs Vémola 2 jsem se nedíval, ale myslel jsem si, že Patrik vyhraje. Nesledoval jsem to však,“ reagoval Brito na dotaz, zda souboj sledoval a zda třeba nepočítal s tím, že by ho Kincl po výhře mohl vyzvat. „Kdyby na to došlo, tak bych ho určitě porazil.“

    

Kaik byl znovu skoupý na slovo, což samozřejmě způsobuje i jazyková bariéra, kterou řešíme skrze překladače, ale i přesto Brito naznačil, že nás čeká nějaké zajímavé oznámení, „Mám skvělé zprávy, brzy zveřejníme pro fanoušky další podrobnosti.“

Mnozí, včetně nás, měli za to, že půjde o první OKTAGON obhajobu, ale bohužel to nakonec možná bude jinak. „Ne. Pro teď ne,“ reagoval totiž Kaik Brito na otázku od fanouška, který se ptal, zda Kaika v blízké době uvidíme znovu v OKTAGONu.

Zdá se tedy, že avizované oznámení nesouvisí s OKTAGONem. Jaké možnosti se nabízí? Samozřejmě UFC. Kvůli možnému přestupu do ligy mistrů totiž Brito odmítl Tipsport Gamechanger, kde by sice patřil mezi hlavní favority, ale v nově podepsané smlouvě by nebyla výstupní klauzule, což prý brazilského borce odradilo.

S ohledem na poslední výkony a umístění ve světovém žebříčku je tak klidně možné, že Brito dostal laso přímo z UFC a nebo dostal možnost o smlouvu zabojovat v Contenderu. To se nicméně asi v blízké době dozvíme.