Jak je na tom zklamaný Karlos Vémola několik dní po prohře s rivalem Kinclem?

Vémola

Karlos Vémola teď samozřejmě zažívá hodně náročné období. Svého rivala Patrika Kincla totiž navzdory téměř 25 minut trvajícímu tlaku porazit nedokázal a naopak nakonec jasně prohrál na body. O souboji se však stále vedou hodně vášnivé debaty, protože mnozí mají za to, že měl vyhrát modrý roh, což Terminátorovi ve smiřování se s prohrou jistě také moc nepomáhá. Jak na tom tedy Vémola pár dní po prohře je?

To nemůže myslet vážně! Vémola po prohře dostal výzvu od staronového vyzyvatele

„To takhle rychle určitě nepůjde,“ reagoval Ondřej Novotný, který už s Terminátorem mluvil, na dotaz od Kaocko.cz, zda se Terminátor vrací do svého starého hladového módu. „Už jen to, že chce brzy zase zápasit, je dostatečně zabijácký režim. Z jeho hlasu však samozřejmě slyšíte zklamání. Ta porážka ho bolí. Spousta lidí v jeho okolí mu říká, že měl vyhrát. Byl to zvláštní zápas. Střet dvou světů. Karlos prohrál jasně na body, ale porazil ho člověk, co se pět kol bránil. Už jen z tohohle musí mít Karlos hrozný pocit. Navíc když tím člověkem byl Patrik Kincl.“

Sám Karlos se nechal slyšet, že si dá na nějakou dobu pauzu a že se pak ještě k celé věci vyjádří. Logicky se totiž nyní stáhl do ústranní. Na jeho IG profilu se tak dnes například objevilo jen video, jak se mazlí se svou zvěří.

Jak však říká slavný Conor McGregor ve svém novém dokumentu, který je k dispozici na Netflixu, „Prohra je tajnou ingrediencí úspěchu.“ Klíčové tedy bude, jak se Terminátor s prohrou vyrovná. Tentokrát totiž nešlo o KO, jako v podání Végha, které se v MMA prostě stane, ale o neprosazení si vlastního stylu a vlastně i taktické selhání. Vémola totiž celý zápas setrvával v pozici, která mu postupně prohrávala zápas. To však údajně Karlos nevěděl, protože měl za to, že vede, v čemž rozhodně nebyl sám.
   

„Když skončila tisková konference, jel jsem na afterparty, kde byli lidi, kteří hýbou minimálně evropským, a někteří i světovým MMA, a svorně viděli vyhrát Karlose. Maximálně 3:2 Patrika. A já byl ten, který hájil jako vítěze Patrika. Ale nebyl tam člověk, který by to viděl 5:0. Takže byly rozporuplné reakce, a rozhodně nešlo o lidi, kteří by za život viděli pět zápasů. Někteří jezdí dennodenně po všech možných turnajích a zastupují největší hvězdy, jako je Gustafsson, Chimaev a další. Takže to, že se někteří lidi smějí, že já nebo kdokoliv jiný neumí pravidla, je sice fajn, ale tím to asi nebude,“ rozpovídal se Novotný pro iSport.cz.

„Vlastně se jedná o zápas, který nikdo nikdy neviděl. V tom je právě unikátnost. Přinesl něco, co ještě světové MMA nikdy nenabídlo. A proto je diskuze nad výsledkem taková. Všichni vidíme tu velkou damage, ale všichni taky vidíme, z čeho vznikla. Nebyly to údery, jak jsme na ně zvyklí. Jednalo se o oklepávání, které, jak se říká: tisíckrát nic unaví i vola. Když jste do té doby nic podobného neviděl, těžko se to přijímá, posuzuje a porovnává s něčím jiným. Myslím si, že je taková diskuze v pohodě, za sebe bych to viděl možná 3:2 pro Patrika, ale já nejsem důležitý a jako vždy respektuju ten výsledek i výkon obou. Z mého pohledu je 5:0 je ovšem podle mě mimo mísu. A vlastně jsem tam neslyšel nikoho, kdo by 5:0 řekl.“
  

Co nás čeká dál?

17.6. Oberhausen – OKTAGON 44: Prozatímní Startovka

Langer vs Poppeck – zápas o prozatímní titul polotěžké váhy 

Eckerlin vs Primera 

Veličkovič vs Jungwirth 

Grabinski vs Michalidis 

Dyrschka vs ? 

Xavier vs Strezlczyk

Polívka vs Khajevand

Siwiec vs Hathaway 

Paradeiser vs Fischer 

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

17.9. Frankfurt – OKTAGON 46

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *