Jiří Procházka reaguje na změnu termínu titulové bitvy s Alexem Pereirou

Procházka Pereira

Sice to nebylo oficiálně potvrzeno, ale na základě různých indicií se počítalo s tím, že půjde Jiří Procházka do akce v polovině prosince na turnaji UFC 296. To se však nakonec na poslední chvíli změnilo. Procházka se totiž objeví už na listopadovém turnaji UFC 295, kde se s Pereirou postará o hlavní před-zápas. Příprava se tak rázem o měsíc zkrátila, ale to by prý neměl být problém.


Tak to je velká škoda! Karlos Vémola bohužel přišel o mega soupeře

„Nabídku na zápas 11. listopadu jsem přijal na základě dobrého rozmyslu, uvážení s celým týmem a vlastního pocitu tady na Islandu, nyní,“ reagoval Procházka pro CNN Prima NEWS. „Věřím, že veškerá příprava doteď… Vlastně příprava na přípravu, proběhla naprosto excelentně, výborně. Takhle jsem si to ani nepředstavoval, takže jsem za to moc rád, a tudíž můžu říct, že následujících pět týdnů, které vychází na přípravu u nás v Česku, je naprosto dostačujících.

Teď už jenom zapnout všechny motory, precizně vyladit detaily, dodělat fýzu na dvě stě procent a jdeme pro titul. Děkuji všem za podporu. Přivezu pás do Česka. Vítězství!“

Tým totiž do poslední chvíle počítal s tím, že zápas proběhne v prosinci, ale to se nakonec zásadně změnilo, o čemž více pohovořil trenér a manažer Martin Karaivanov, jehož pohled do zákulisí najdete níže. Pro nás to samozřejmě znamená, že nebudeme muset čekat tak dlouho, což je dobrá zpráva. Nyní se tedy můžeme těšit na turnaj UFC 294, který se koná v říjnu v Abu Dhabí, a poté už přijde na řadu i UFC 295 a náš samuraj.
   

Trenér a manažer Karaivanov dal nahlédnout do zákulisí

„Do poslední chvíle jsme počítali s prosincem a čekali jsme, až se to oznámí. Ve středu ráno přišla zpráva o nabídce od UFC jít jako co-main event v listopadu. Probírali jsme to a rozhodovali se. Měli jsme ale rozvržené tréninkové plány a příští týden jsme měli vzhledem k prosinci nastupovat na speciální plán,“ rozpovídal se pro Sport.cz trenér a manažer Martin Karaivanov.

„Diskutovali jsme a nakonec jsme se týmově rozhodli hodit to na listopad. Není na co čekat. Už jsme dlouho bez zápasu a je potřeba to odstartovat. Myslím si, že v tuto chvíli jsme víceméně připraveni, jen jsme museli přeskládat tréninkový plán. Svatomartinská husa bude v New Yorku.“

Jiří tak jde nakonec do akce už 11.11., tedy za zhruba 7 týdnů, což by mělo být na finální fázi přípravy akorát. Procházka byl nedávno v Thajsku a nyní je na Islandu. Počítá se tedy, že následující týdny bude trénovat v ČR a chvíli před zápasem se pak pravděpodobně znovu přesune do USA, kde proběhne poslední fáze přípravy a samotný boj.


4 komentáře na “Jiří Procházka reaguje na změnu termínu titulové bitvy s Alexem Pereirou”

  1. Pingback: UFC Fight Night Fiziev vs Gamrot: Analýza, Tipy a Sázky | MMA Shorties

    1. Tyden pred zapasem same medialni povinnosti pro ufc, cas na cestovani, jetleg, …. slevit z narocnosti treninku, aby si telo odpocalo a hlavne se v posleni fazi nezranit. Ve finale to nebude ani tech 5 tydnu. Snad ti to takhle staci.

  2. Pingback: UFC Fight Night Almeida vs Lewis: Analýza, Tipy a Sázky | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *