UFC Fight Night Fiziev vs Gamrot: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC Fight Night, který se koná ve Las Vegas. V hlavním zápase večera uvidíme souboj lehkých vah mezi Rafaelem Fizievem a Mateuszem Gamrotem. Dále se na tomto galavečeru představí Charles Jourdain, Bryce Mitchell, Bryan Battle nebo Dan Ige. Celý galavečer UFC můžete sledovat v sobotu už od 22:10 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Jiří Procházka reaguje na změnu termínu titulové bitvy s Alexem Pereirou

Bryce Mitchell vs Dan Ige – Mitchell zvítězí na body 1,90

Bryce Mitchell (15-1) se vrací devět měsíců poté, co utrpěl první porážku v kariéře. V prvních šesti zápasech v UFC se mu podařilo zvítězit, včetně zápasu s Edsonem Barbozou v roce 2022. Poté se postavil proti svému neporaženému kolegovi Iliovi Topuriovi a byl upřímně řečeno překonán ve všech oblastech a nakonec byl ve druhém kole ukončen na submisi. Víme, co můžeme od Mitchella očekávat, a to, že se co nejdříve vrhne po takedownu, udrží Igeho přišpendleného k oktagonu a bude doufat, že se mu podaří soupeře kontrolovat, případně ukončit na submisi. To bude v každém případě moudrá strategie, ale nutno dodat, že Ige vlastní černý pás v BJJ a hnědý pás v Judu. 

Ige má 56% obranu proti takedownům, což je především zásluha devíti takedownů od Movsara Evloeva. Mitchell není tak silný wrestler jako Evloev, ale má výbornou kontrolu a možná mu bude stačit jeden takedown na kolo, aby rozhodčí snadno rozhodli v jeho prospěch. Sázíme však na Mitchellův neúnavný wrestling, který mu pomůže vybojovat vítězství na body. Zatím je také celkem přijatelný kurz na samotné vítězství Mitchella 1,47.

Tim Means vs Andre Fialho – Vítěz Means 2,28

Tim Means (32-15-1) má sice nejhorší formu od svého vstupu do UFC v roce 2012. Poprvé ve své téměř dvacetileté kariéře utrpěl tři porážky v řadě. Poté, co zvítězil nad Nicolasem Dalbym, byl ukončen Kevinem Hollandem (2022), prohrál s Maxem Griffinem na body a v květnu byl znovu ukončen Alexem Moronem, což srazilo jeho bilanci v UFC na 14-12. Fialho působil jako velmi tvrdý zápasník, kterého je těžké ukončit, ale nad jeho bradou se nyní musí vznášet otazníky. Třikrát za sebou byl tvrdě ukončen, a přestože Means nemá úplně knockoutovou sílu na jeden úder, tak má na svém kontě hned 19 KO/TKO. 

Tim Means je také lépe technicky vybavený a i ve všech statistikách (vedené UFC) převyšuje Fialha. Je komplexnější a má větší „repertoár“ k ukončení zápasu. Fialho se raději drží boxu, a pokud se Means rozhodne hrát jeho hru, tak nás čeká zábavná podívaná. Means by však měl být ostražitý a měl by do zápasu zapojit i svůj wrestling, který je na vysoké úrovni. Je celkem překvapivé, že je v roli outsidera, ale o to lepší pro fanoušky, kteří mohou vyzkoušet zajímavý kurz. 

TIPY UFC:

Tipsport


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *