UFC Fight Night Almeida vs Lewis: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC Fight Night, který se koná v Brazílii. V hlavním zápase večera uvidíme souboj těžkých vah mezi Jailtonem Almeidou a Derrickem Lewisem. Dále se na tomto galavečeru představí Rinat Fakhretdinov, Caio Boralho, Abus Magomedov nebo Gabriel Bonfin. Celý galavečer UFC můžete sledovat v sobotu už od 23:00 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

OKTAGON 48 Vážení: Trapný pokus o další podvádění a velké dusno

Jailton Almeida vs Derrick Lewis – Almeida zvítězí na submisi 1,85

Jailton Almeida se může pochlubit skvělými grapplingovými čísly: 6,4 takedownů v průměru za zápas a 68% úspěšnost doručení takedownů. Lewis se k takovým číslům rozhodně nepřibližuje, což dokládá 0,59 takedownů v průměru za zápas, 28% úspěšnost doručení takedownů. Jediné procento, v němž je Lewis lepší než Almeida, je obrana takedownů s 52 % oproti jeho 50 %, ale samozřejmě u Lewise musíme hledat jiné přednosti, jako je síla jeho úder.

Přestože je Almeida známý svými boxerskými dovednostmi (začínal jako boxer), očekává se, že proti Lewisovi využije svého velmi kvalitního grapplingu (černý pás v BJJ), aby neutralizoval sílu, kterou „Black Beast“ disponuje. Stejný plán měl i v květnu 2023, kdy se utkal s neméně silným Jairem Rozenstruikem a v prvním kole ho ukončil na submisi. Na druhou stranu Lewis si bude chtít prosadit svou sílu hned na začátku zápasu, stejně jako to udělal proti de Limovi ve svém předchozím zápase v červenci 2023, kdy hned ze startu překvapil naskočeným kolenem, které soupeře okamžitě poslalo k zemi. To byl také začátek Brazilcova konce. „Malhadinho“ si však jistě bude dávat pozor na výbušný start Lewise a co nejrychleji se ho pokusí dostat na zem, kde si poté dojde pro vítězství na submisi. 

 

Gabriel Bonfim vs Nicolas Dalby – Bonfim zvítězí na body 5,00

Stejně jako Almeida je Gabriel Bonfim velmi nebezpečný grappler, který vyhrál 80 % svých zápasů submisi. Na rozdíl od svého brazilského kolegy však čelí lépe připravenému bojovníkovi. Bonfim Málokdy zasazuje pouze jeden úder a často během jedné kombinace pracuje s tělem i hlavou. Jeho údery jsou často dobře načasované a dobře umístěné. Jakmile soupeře zasáhne, zkouší ho dostat na zem a zabrat záda.

Dalby je však ostřílený veterán, který nikdy nebyl ukončen! Využívá své výborné kardio, rychlý pohyb a kompletní MMA dovednosti k tomu, aby soupeře zatáhl do hlubokých vod a porazil je vytrvalostí a tvrdostí. Má vynikající bradu a velmi dobrou obranu. Nejdůležitější však je, že Dalby má vysoké zápasnické IQ a v zápase často volí cestu nejmenšího odporu. Dokáže trpělivě útočit protiútoky nebo agresivně kombinovat, dokáže se držet v klinči a udržet pozici proti soupeřům se špatným kardiem. Zvládne převálcovat čistokrevné postojáře a zároveň přejet čistokrevné grapplery.

Kdyby nešlo o souboj v Brazílii, kde se bojovníkům z Evropy historicky nedaří, tak bych zkusil sázku na Dalbyho vítězství na body v kurzu 7,50. Nicméně je zde i lákavá nabídka na Brazilcovo vítězství na body v kurzu 5,00. Byť Bonfim nikdy nezažil bodové výsledky, tak zároveň nikdy nešel z tak kvalitním a odolným soupeřem, tentokrát to vidím na vyrovnaný zápas, kde po třech kolech bude rozhodčí zvedat ruku domácímu bojovníkovi. Zajímavý je i kurz na to, že souboj skončí na body 3,58. 

TIPY UFC:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *