„Alibistické kecy,“ opřel se Marpo skrze kauzu Růžička do Ondřeje Novotného

Marpo

Domácí scénu nedávno zasáhla kauza kolem bojovníka Tadeáše Růžičky, o které masivně informovala média napříč spektrem. Uniklo totiž video, na kterém se Mawar hodně nevybíravým způsobem snaží vzbudit muže v bezvědomí, kterému ještě nadává a zesměšňuje ho, na což Ondřej Novotný reagoval s tím, že má Mawar v OKTAGONu doživotní ban a že jde o jednu z nejnechutnějších věcí, kterou za svou 25 let trvající kariéru viděl. Marpo však nesouhlasí.

Do práce nemusí? „Celebrita“ Kotlár se pochlubil, jak si užívá český sociální systém

„Samozřejmě jsem to video viděl. Viděl jsem i názory. Volali mi z Primy z Krimi zpráv, že se k tomu nechce vyjádřit ani jedna organizace, která momentálně Růžičku zaměstnává. Já jsem nechtěl být ten, který ho dlouho nemá pod sebou od UDG, a řekne k tomu něco jako první.

Co k tomu říct? Je to naprosté šílenství. To video je jedna z nejnechutnějších věcí za 25 let, co jsem viděl na domácí scéně. Nemá to co dělat s bojovými sporty a kodexem. Já jsem ten, který dává další šanci, ale tady můžu slíbit, že prostě v OKTAGONu se to už nikdy nestane. Ať už ty okolnosti byly jakékoliv, tak to video je něco, co posouvá všechny o krok zpět. V OKTAGONu 100% nikdy. Byl bych rád, kdyby to byl úzus domácích organizací a že to tímhle skončilo. Víc k tomu asi nemám. Šílenství,“ reagoval Ondřej Novotný ve svém vysílání a vyhlásil pro Růžičku doživotní ban v OKTAGONu.
  

Marpo zmiňuje alibismus

„Nejhorší je hodnotit něco, když nevím to pozadí, co se stalo. Za nás se těchto věcí dělo hrozně moc. Nejlépe to shrnul kolega, když jsme jeli v dodávce na koncert, když říkal, že je dobře, že za pana Petřiny (Marpo = Ota Petřina) nebyly telefony. Takových ran padne, že někdo hodí záda. Dostaneš facku a spadneš někam. 

Nejvíc, co mě nasralo, byl Ondřej Novotný z OKTAGONu, který řekl, že takový hyenismus v životě neviděl. Ty vole, ten zažil v devadesátkách takové věci, co viděl, co jiní dělali. Ti staří boxeři z porevolučních dob. To jsou kecy. Alibistické kecy. Populismus jak hovado.
  

Na Mawara se sesypal brutální hate. Podle mě 90 % boxerské komunity jen pokrčilo rameny, že se to stává a že to udělali taky. Každý někdy někomu někde pustil. Někdo má však menší ránu a někdo větší. Ano, jako profesionální sportovec na takové úrovni by to dělat neměl. On je prostě streeťák. Takoví lidé jsou. Doprdele, dostali jsme se do doby, kdy je to úplně přetočené…

Nechci, aby se zítra někde na Primě objevilo, jak obhajuji něčí zabití, to vůbec. Jen říkám, že každý situace řešíme jinak a nevíme, co tomu předcházelo. Ale říkám, že občas, když někdo překročí hranici, tak musí být trest. Neříkám však, že tohle,“ vyjádřil se v podcastu Trast Talk ke kauze Otakar Petřina aka Marpo, který se netají tím, že se v minulosti také hodně pral. Společně s kolegou řešili, že vznikají různé situace a jaké jsou možnosti jejich řešení. 
 

Růžička a jeho první vyjádření ke kauze

„Čau lidi, dlouho jsme se společně neviděli. Mawar je zpátky. To, co jste viděli, je mi líto. Minulost nezměním, ale především chci říct, že jsem sportovec. Chci dělat to, co umím nejlépe. Nejsem žádný násilník. Tohle rozhodně nepromuji a neztotožňuji se s tím. Je mi líto, že tohle vůbec vytáhli. Úspěch má mnoho kamarádů, to si pamatujte. V těchto chvílích vždy poznáte, kdo při vás kdy stál a stojí. Za to si nesmírně vážím svých lidí a lidí, co se mnou zůstali i v těchto temných časech. V mém životě se v podstatě nic nezměnilo. Kromě médií se mi nikdo neozval. Své sociální sítě jsem předal svému týmu, abych nemusel číst ty zrůdnosti.
 

Teď se chci 100% věnovat tomu, co umím nejlépe, tedy sportu. Cítím, že vám něco dlužím. Budu vás nadále motivovat a radovat svými zápasy, jako jsem to dělal do teď. Ukážu se jen v tom nejlepším světle a naposledy říkám, že je mi opravdu líto celé této situace a všeho okolo. Já to teď musím zvládnout. Chci se co nejdříve ukázat v ringu nebo kleci a rozdat tam to, co umím nejlépe,“ reagoval Růžička na svém IG profilu.
Fanoušci reagují veskrze negativně

„Takže, přiznal že to udělal. ALE… Že by ho zajímalo jestli ten muž je v pořádku atd., nic. Jak už jsem psal, Růžička je ostudou pravého bojovníka a gymu, kam chodí. On není vzor pro mladé, začínající bojovníky,“ reagoval například známý policista Petr Reif v komentářích.

„Je mu líto, že to vytáhli. Omluva všech omluv,“ přidal se i další fanoušek, který narážel na Růžičkovu zmínku o tom, že video někdo vytáhl, když jej přitom na své sociální sítě, byť mezi omezenou skupinu, údajně umístil sám a odtud poté uniklo na veřejnost. „Vyznívá to tak, že je mu líto ´že to někdo vytáhl´… Smutný“

„Kdo mu to vyjádření napsal? Tohle totiž není z jeho hlavy. Vadí mu, že to někdo vytáhl, ale nevadí mu. že někoho napadl a pokračoval v tom i když byl v bezvědomí. Dělá, že se snad vůbec nic nestalo. Za toto by měl následovat pořádný trest a pokud jsou ve vedení organizací normální lidi, tak by měl dostat distance u všech,“ objevuje se také hodně názorů, že Mawarovi někdo vyjádření připravil. Samozřejmě také zaznívají návrhy na tresty.


14 komentářů na “„Alibistické kecy,“ opřel se Marpo skrze kauzu Růžička do Ondřeje Novotného”

 1. Jenže dnes už nejsou devadesátky milej Marpo. když někoho praštím, tak si to nenatáčím na video, abych se tím pak mohl vychloubat kamarádům. To dělají jenom naprostí sebestřední pitomci. Sice nevíme co tomu předcházelo, ale jako profesionál by si měl vystačit s donucovacími prostředky, bez toho, aby rozdával rány. A když už někdo leží a není mi hrozbou, tak ho nechám na pokoji, aby se o něj mohl někdo postarat. S takových borců jako je Mawar je mi zle. Měl by se omluvit a sypat si popel na hlavu sakra! Milej Marpo seš úplně mimo.

 2. Takže milej Marpo , tohle udělat někdo jinej tak má minimálně podmínku z fleku . A taky mám spoustu znamejch ,kteří někomu pustili a šli do teplaku . Takže bych to shrnul . Je to profesionální ,,bitkař,,takže za své ruce je zodpovědný stejně jako treba policajt za svoji bouchacku . Hrajete si na tvrdaky , ale pravda je taková že Mawar je vyfetovanej bezmozek .

 3. Vlastimil Barák

  Ale tady přeci nejde vůbec o to, že někomu pustil. To se samozřejmě může stát, zvlášť když bráníš blízkou osobu. Ale bez ohledu na pozadí, já vidím největší problem a selhání v tom co následovalo po knokautu. Fackování člověka ležícího na zemi v bezvědomí bylo za hranicí i v devadesátkách…

 4. Marpo opět jsi mě přesvětšil jak moc mimo jsi!!!Stydím se,že jsem vůbec někdy poslouchal tvoji tvorbu….

 5. Tenhle Marpo není taky evidentně nejostřější tužka v penálu. O tupci aka Mawar není třeba dál psát (to je evidentně nebezpečný, superhloupý, na drogách a komplexech ega závislý prosťáček; bohužel však se stejne nebezpečným tréninkem, tudíž ho musí „pohlídat“ stát, když to nezvládne on sám). A ještě k Marpovi. Jeho hra na gangstera je stejně tak tragikomická, jako nezodpovědná. A pokud se mu líbí nechat se kopat do hlavy, tak mě to normální nepřijde. Natož, aby to byl argument, že je to vlastně ok. A pak k tomu ještě napadat sportovní organizaci, která ve svých řadách evidentně obdobné magory mít – bez pardonu – nechce. Už dávno nejsou 90tky, Marpo. Člověk chce dojít z hospody v pořádku domů. A násilníci mají (nejen proto) dřepět v kriminálu.

 6. Marpo, proboha.. Ty co vždycky že sebe vypoíš to není možné. Jde o to co dělal po té raně. Pokračoval a fackoval bezvladné tělo, žes es ovál ho když byl v bezvědomí, natáčel si ho na mobil a sám to jako blbeček sdílel. Už chápeš nebo jsi fakt tak tupý koště?

 7. Pingback: To snad ne! Sítěmi se v souvislosti s Růžičkou šíří další děsivý příběh | MMA Shorties

 8. Pingback: Jak se k poslednímu příběhu s Růžičkou vyjádřila firma, v jejíž pobočce mělo ke konfliktu dojít? | Shorties

 9. Pingback: Údajně napadená dívka vysvětluje, proč si incident s Růžičkou nenatočila! Co k věci řekla policie?

 10. Pingback: Údajně napadená dívka vysvětluje, proč si incident s Růžičkou nenatočila! Co k věci řekla policie? - discordmmawatch.site

 11. Pingback: Jak se k poslednímu příběhu s Růžičkou vyjádřila firma, v jejíž pobočce mělo ke konfliktu dojít? - discordmmawatch.site

 12. Pingback: Došlo prý k zásadnímu posunu v kauze Růžička a bezvládného muže z videa %

 13. prosím nedávejte prostor pro vyjádření takovému hlupákovi jako je Marpo. Jednak ztrapňuje sebe a taky je to ostuda pro celé lidstvo.

 14. Pingback: Došlo prý k zásadnímu posunu v kauze Růžička a bezvládného muže z videa - discordmmawatch.site

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *