Tak tomu neuvěříte! Při čem si Hill „zbytečně“ poranil nohu a jak dlouho bude mimo?

Jamahal Hill

„Už brzy. Brzy to oznámíme,“ nechal se UFC prezident Dana White slyšet po turnaji UFC 290 v reakci na otázku, jak to vypadá s Jiřím Procházkou. MMA Komunita tedy netrpělivě čekala na oznámení souboje Hill vs Procházka, na kterém se nějakou dobu pracovalo. Dnes ráno však přišla úplně jiná zpráva. Jamahal Hill totiž se slzami v očích oznámil, že se bohužel zranil, takže se v návaznosti na tradici Jiřího Procházky vzdává titulu šampiona polo-těžké váhy, takže je nyní divize bez krále. Jak vlastně ke zranění došlo? Možná trochu zbytečně…

Sivák stručně reaguje na kauzu kolem možného soupeře Růžičky

Podle informací serveru MMA Fighting, který mluvil s několika zdroji a byl dokonce i přímo na místě v Las Vegas, se Jamahal Hill zranil v rámci International Fight Weeku před turnajem UFC 290, když společně s dalšími bojovníky hrál basketbal. Hra se mu však stala osudnou, minimálně na další rok, kdy bude nejspíš mimo hru.

Hill si totiž utrhl achillovku, což si prý průměrně vyžádá osmi měsíční až roční pauzu. Po operaci je totiž nutná hodně dlouhá rehabilitace. Jamahala tak bohužel potkal hodně podobný osud jako Jiřího Procházku, který si ošklivě poranil rameno. Jemu se alespoň zranění stalo na tréninku, kde k takovým událostem bohužel dochází, ale Hill je na sebe teď jistě hodně naštvaný, že do basketbalu šel. Je totiž otázkou, jak moc byl rozcvičený, protažený a tak dále.

Nicméně se bohužel stalo a nyní je třeba se vyrovnat s následky. Před Hillem je samozřejmě třeba smeknout za to, že pokračuje v BJP tradici. Titul by totiž mohl klidně držet dál, ale místo toho se rozhodl, že jej okamžitě uvolní, aby mohla divize plynout. Tak velký vliv má Procházka na MMA svět. Vlastně nastavil precedens, kterým se ostatní řídí a asi ještě nějakou dobu řídit budou. 
 

Hill a jeho oznámení, že se vzdává titulu

„Jsem tady s novinkou a hned na začátek řeknu, že to nejsou dobré zprávy. Všichni ví, že jsem čekal na termín souboje s Jiřím Procházkou, abych mohl obhajovat titul. Bohužel na tenhle zápas budeme muset čekat dál. Zranil jsem se. Utrhl jsem si achillovku. Bohužel je to jedno z těch zranění, které vyžaduje operaci a poté delší čas na rehabilitaci. Bude to asi nějakou dobu trvat.

Já jsem na začátku tohohle roku dostal šanci díky tomu, že měl někdo jiný velkou smůlu. Jiří Procházka byl šampion, ale zranil se, načež uvolnil titul, aby se mohli prosadit jiní a aby mohla divize plynout.
Já udělám to samé. Teď se musím soustředit na léčbu a na to, abych byl zase 100 %. Budu potřebovat čas, aby se mi to povedlo. Nechci se vracet jen kvůli tomu, abych se vracel. Chci být takový, jako jsem byl dřív. Musím se tedy zaměřit na to zranění. Není pro mě snadné o tomhle mluvit, ale chci být transparentní. Není pro mě lehké ten titul pouštět. Show musí jít dál. Pokusím se vrátit co nejdříve,“ oznámil Jamahal Hill na svém YouTube kanále, že je bohužel vážně zraněný a že se i v návaznosti na činy Jiřího Procházky vzdává titulu, aby o něj mohli bojovat jiní.

Už tak složitá situace v divizi se nyní ještě více zamotává. S kým tedy bude Jiří Procházka bojovat o titul a kdy? To se bude nyní jistě intenzivně řešit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *