Problematická UFC premiéra! Bryczek fauloval, šel k zemi a nakonec smutnil

Bryczek

Poslední UFC turnaj nabídl i premiéru polského bijce Roberta Bryczeka. Ten měl původně po demolici Piráta bojovat s Kinclem o OKTAGOn titul šampiona střední váhy, ale nakonec využil klauzule ve smlouvě a zamířil do UFC. Tam mě původně bojovat s Kinclovým přemožitelem Duraevem, ale na poslední chvíli se mu změnil soupeř na Ukrajince Potieriu, který dal Polákovi přeci jen dost zabrat.


 

OKTAGON vedení odhaluje náhradníka pro titulovou bitvu Kincl vs Wawrzyniak

„Nejdříve musel být dán argument v podobě vítězných zápasů. Teď byla dobrá série pěti výher v řadě v prvním kole, takže to byl určitě také argument, který neunikl pozornosti UFC. Rád bych ale podotkl, že mi hodně pomohla Joanna Jedrzejczyk, protože jsem ji v určité fázi kariéry požádal, jestli by mi nepomohla a její podpora už trvá dlouho. Jak zmínila v rozhovoru, ´klovala a klovala´ do UFC, ale nakonec se sešlo hned několik správných věcí a vyšlo to“ vyprávěl Bryczek, jak se vlastně do UFC dostal a kdo mu v tom hodně pomohl. A jak se mu při premiéře dařilo? Moc dobře ne…

Bryczek je známý svým tlakem v prvních kolech, k čemuž se však kvůli kouskování vůbec nedostal. Nejprve totiž soupeře nechtěně dloubl do oka a poté jej nechtěně trefil do rozkroku. Dvakrát po sobě se tak první kolo zastavovalo, čímž se kompletně změnilo tempo, z čehož jasně profitoval soupeř, který si hodně věřil a postupně zápas ovládl.
Bryczek totiž v souboji téměř nekopal a soustředil se jen na box, který dokázal Ukrajinec skvěle číst a bránit. Sám navíc hrozil celou řadou útoků. Trefoval rukama i nohama a navíc přidával pokusy o takedowny, čímž Robertovi nedal ani chvilku na oddych. Ve druhém kole Potieria dokonce tvrdě trefil a Robert šel otřesený k zemi. Z krize se sice dostal, ale recept už na soupeře nenašel. „Měl by víc kopat. Posílá jen údery rukama, které Potiera snadno čte. Měl by kopat na nohy a na tělo. Měl by nabídnout více hrozeb, aby se pak mohl lépe prosadit rukama,“ radil bývalý dvojnásobný šampion Daniel Cormier, který souboj komentoval. Bryczek ho však neposlechl a nakonec tedy padl poměrně jasně na body, což je hodně smolný vstup do UFC a navíc proti soupeři, proti kterému mu mnozí hodně věřili. V lize mistrů však snadní soupeři neexistují.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *