Třetí příprava v kuse! Matěj Peňáz reaguje na nelehkou roli titulového náhradníka

Peňáz

Aktuálně máme za sebou turnaj OKTAGON 53, na který už za pár týdnů naváže turnaj OKTAGON 54, který se koná v Ostravě, kde se můžeme těšit na první kolo druhé řady milionové pyramidy Tipsport Gamechanger, ale také titulový duel šampionů Kincl vs Wawrzyniak. Vedení však pro jistotu nominovalo náhradu, kdyby se jednomu z borců cokoliv stalo, abychom o titulový duel nepřišli.


 

Problematická UFC premiéra! Bryczek fauloval, šel k zemi a nakonec smutnil

Tou bude rozjetý Matěj Peňáz, který v posledních měsících stihl dva zápasy, ve kterých předvedl skvělé výkony a připsal si tak dvě důležité výhry. Hlavně poslední skalp byl extra cenný, protože Money dokázal ukončit do té doby neukončeného Bonnera. Nyní navíc kývl na roli titulového náhradníka, což je hodně specifická a svým způsobem i nezáviděníhodná pozice. Jak k ní Peňáz přistupuje?

Ahoj Matěji, včera bylo oznámeno, že jsi oficiální náhradník pro titulový duel Kincl vs Wawrzyniak, což je skvělá zpráva, ale vlastně i taková poměrně nevděčná pozice. Musíš se svým způsobem připravovat na dva rozdílné soupeře a nakonec třeba vůbec nepůjdeš do akce. Jak to vnímáš a jak pojmeš tu měsíc trvající přípravu?

Jak říkáš, není to úplně nejlepší pozice na přípravu, ještě poté, co jsem 2x zápasil ve 49 dnech. Ale druhá stránka věci je, že to právě beru jako potvrzení toho, že další zápas bych měl jít s vítězem o titul. Příprava už začala, ale popravdě se hlavně zaměřujeme na nějaké věci, co nám úplně nevycházely v posledním zápase. Patrika i Wawrzyniaka stylově dobře známe.
 

Máš teď za sebou v krátkém sledu dva zápasy, což jsou dvě náročné přípravy a shazování a teď do toho skáčeš znovu. Bylo třeba vůbec ve hře, že bys roli náhradníka odmítl? Nebo řešilo se naopak, že by se ti na akci přímo domluvil zápas, abys případně neshazoval „zbytečně“?

Popravdě mi přišla nabídka, jen jsem vyzkoušel váhu, přiznal si, že to bude kousat (smích) a potvrdil roli náhradníka. V tréninku bych byl i tak, takže největší “problém” hraje jen ta váha.

Co se týče jiného zápasu, tak titul je určitě teď meta, které bych rád dosáhnul. Uvidíme, jak na tom budou oba bojovníci po zápase a kdy se vítěz bude chtít vrátit do akce. Jiný zápas musí případně dávat kariérní smysl, takže popřípadě někoho, kdo je lépe postavený ve světovém žebříčku.
Co nás čeká?

2.3. Ostrava – OKTAGON 54: Start Tipsport Gamechanger 2

Kincl vs Wawrzyniak – o titul střední váhy

Amirkhani vs Machaev

Grabinski vs Duque

Lengál vs Torres

Wanliss vs Siraj

Nafuka vs Bognadović

Legierski vs Kohout 2

Paradeiser vs Korkmaz
  

23.3. Stuttgart – OKTAGON 55

Jungwirth vs Pukač 2 

Poppek vs Kimball

Kertész vs Stolze

Ryšavý vs Topallaj

Cordero vs Schober

Wolf vs Herzberg

Montagnac vs Heil

Szabová vs Gumienna

Austin vs Wójcik

Petrášek vs ?
   

20.4. Birmingham – OKTAGON 56

Stanton vs Wojciechowski

Morris vs Álvarez

Rock vs ?

Staines vs ?

Aby vs ?

Frimpong vs ?

4.5. Frankfurt – OKTAGON 57

? Eckerlin vs Brož ?

8.6. Praha – OKTAGON 58 – Eden Fotbalový stadion

Vémola vs Végh 2 – o titul polo-těžké váhy
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *