Na jaký balík si prý navzdory smutné prohře Jiří Procházka přišel?

Procházka

Jiří Procházka bohužel na Alexe Pereiru nestačil. Byl mu vyrovnaným soupeřem a dokonce po prvním kole na bodech vedl, ale poté se bohužel nechal trefit tvrdým levým hákem a problémy byly na světě. Sám BJP však prohru přijal se zdviženou hlavou a pomalu začal vyhlížet další výzvy, které jistě přijdou. Malou náplastí může být zajímavá výplata, která byla výrazně vyšší i díky tomu, že, s ohledem na okolnosti a uvolnění pásu, UFC na Jiřího stále pohlíželo jako na šampiona, což se odrazilo na odměně.


 

Novotný reaguje na Procházkovu prohru a naznačuje, jaké dveře se možná otevřely

A na kolik, že si údajně Jiří Procházka přišel? Server MMA Salaries, který mapuje UFC odměny, jeho výplatu odhadl na 882 000 dolarů, což je v přepočtu zhruba 20 200 000 Kč, což už je pořádný balík.

Je však důležité upozornit, že tyto UFC výplaty nezveřejňuje přímo sama organizace, ale jedná se o data od jednotlivých komisí nebo odhady na základě informací od bojovníků. Dále je třeba brát v potaz, že se musí odměna zdanit a uhradit se z ní tým, příprava a tak dále. Například David Dvořák prozradil, že mu z výplaty po odečtení všech povinných položek zbude zhruba 40 %.

 

S ohledem na to, že vedení na Jiřího i bez opasku pohlíželo jako na šampiona, bude mít český borec i blíže nespecifikované podíly z PPV, takže odměna může ještě výrazně narůst.

Na splnění plánu managementu, který by chtěl z Jiřího nejlépe vydělávajícího sportovce Česka, to zatím stačit nebude, ale je jasné, že má BJP dost financí na to, aby se dále připravoval a nejen skrze svou nadaci pomáhal lidem kolem sebe a těm, kteří to potřebují.

„Zranění vše zpomalilo, to ovlivnilo také byznysovou stránku. Ta se zasekla na posledním výsledku, dvě obhajoby se nestaly, ale stále směřujeme k jednomu cíli, aby byl aspoň jeden rok nejlépe vydělávajícím sportovcem Česka, kde je hranice okolo 200 milionů,“ uváděl před soubojem pro Kaocko.cz český manažer Matěj Kretík, jehož mise tak stále pokračuje a která rozhodně není nereálná.