Pereira se chlubí, jak prý věděl, že nad Jiřím vyhraje! Čím ho BJP překvapil?

Pereira Procházka

Od souboje Procházka vs Pereira se čekala postojová bitva, kterou jsme vlastně nakonec i dostali, ale přeci jen došlo i na boj na zemi, což byl od českého borce chytrý tah. Jiří hned od začátku naznačoval takedowny, čímž se snažil Pereirovi dostat do hlavy a lehce tak omezit jeho uvolněnost v postoji. Bohužel to však nakonec nestačilo.


Na jaký balík si prý navzdory smutné prohře Jiří Procházka přišel?

„Nedá se říct, že by mě v souboji něco vyloženě překvapilo,“ reagoval Pereira na dotaz, zda ho Jiří, který je pověstný svým divokým a hodně nevyzpytatelným stylem, nějak výrazně překvapil. „Věděl jsem, že to pro mě bude dobrý zápas, protože bylo jasné, že většinu času budeme v postoji. Možná mě trochu překvapil v prvním kole, kdy si držel odstup. Ve druhém kole jsem se do toho však dostal a nakonec jsem si počkal na chybu, kterou jsem věděl, že udělá.“

Pereira tedy evidentně počítal s tím, že se na něj BJP dříve a nebo později vrhne, na což měl připravenou jasnou odpověď v podobě pekelné kombinace, kterou zavírá pověstný levý hák, který většinou znamená konec a nebo velké problémy. U Jiřího to byly velké problémy, na které Poatan navázal tvrdým dobíjením do hlavy, což nakonec vedlo k ukončení souboje.

     

„Ty rány mu dávaly zabrat. Cítil jsem, jak se na něm podepisují. Levý hák ho dostal do problémů, takže se mi vrhnul po nohách. Tam jsem ho sypal a cítil jsem, jak vadne. Podle mě to bylo správné ukončení. Ano, rodina, přátelé a jeho fanoušci mu budou říkat, že bylo předčasné, ale bylo to správné rozhodnutí.“

Pereira si tak v MSG připsal třetí výhru a druhý zisk velkého titulu. Za jeden rok Poatan stihl porazit Adesanyu a získat tak titul, tvrdě prohrát, přejít do nové váhy a porazit bývalého šampiona Blachowicze a následně i dalšího bývalého šampiona Procházku, díky čemuž získal titul šampiona polo-těžké váhy. Působivá cesta.

    

Pereira po výhře vyzval Adesanyu

„Nedíval jsem se na žádné jeho zápasy. Koneckonců nikdo neví, kdo Pereira je. Bude to takový ten týpek, který, zatímco já budu šampion a legenda, bude sedět v baru a všem kolem vyprávět, že mě kdysi porazil,“ nechal se Israel Adesanya slyšet v roce 2020, tedy v době, kdy se mluvilo o tom, že jeho rival možná míří do UFC.

„Nemám úplně ve stylu někoho vyzývat, ale je tu jeden zápas, který bych si přál. Chtěl bych titul obhajovat proti borci, který mě kdysi hodně motivoval. Doslova mě zachránil a vytáhl mě z baru, ve kterém jsem posedával. Mluvil o tom, že mu jen závidím a že nikdo nebudě vědět, kdo jsem. Tehdy mě to hodně namotivovalo udělat velký krok.

   

Sám nyní mluví o tom, že se vrátí až v roce 2027, ale myslím si, že by to bylo mrhání obrovským talentem. Rád bych ho tedy zachránil stejně, jako to udělal on. Chci Adesanyu! Pojď k taťkovi,“ vysvětlil Pereira, jak moc ho Adesanya tehdy namotivoval a jak by ho chtěl nyní na oplátku zachránit.

Najednou je tedy na stole další souboj rivalů, ale je otázkou, zda na něj dojde. Ve střední váze by se to ještě nabízelo, ale je nepravděpodobné, že by Izzy za rivalem zamířil do polo-těžké váhy, kde už v minulosti jednou narazil. Uvidíme však, jak se ještě všechno vyvine.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *