Možný soupeř pro Procházku, Pereiru a další? Polo-těžká váha UFC dostane posilu?

UFC

Polo-těžká váha organizace UFC je v poslední době ve zvláštním stavu, za což mohou hlavně nepříjemná zranění šampionů. Šampionský opasek tak v poslední době střídal majitele s tím, že ten předchozí měl většinou slíbeno, že dostane další šanci se o něj utkat. Příkladem je Jiří Procházka, který svou šanci bohužel neproměnil, nebo nyní Jamahal Hill, který je sice stále zraněný, ale počítá se s tím, že vyzve Pereiru. Divize je tak v podstatě dost zablokovaná, ale vypadá to, že by výhledově mohla dostat novou krev.


Hill může mít smůlu? Šampion Pereira prozrazuje, jakého těžšího soupeře by si radši vybral

„Můj přestup do polo-těžké váhy se bude hodně odvíjet od toho, jak se všechno vyvine ve střední váze,“ řekl Du Plessis pro Submission Radio. „Stále bych se totiž rád utkal s Israelem Adesanyou. Na 100 procent by to byla moje první volba na první titulovou obhajobu. Bylo by to skvělé, ale předpokládám, že Khamzat Chimaev je ten, koho se budou z vedení snažit prosadit. Takže to by bylo taky super. Pokud opasek získám, tak ho chci obhájit a poté bych řešil možný přestup výš.

Když naprosto zničím Khamzata, tak co mi vlastně zbývá? Pokud porazím Israela Adesanyu poté, co se stanu šampionem, co mi vlastně zbývá? Zbytek divize bude vymazán. Dva muži, kteří zničili celou divizi, byli Robert Whittaker a Israel Adesanya a po porážce těchto dvou mužů už opravdu nezbývá žádný prostor.“

Du Plessis však musí v první řadě porazit aktuálního šampiona Seana Stricklanda, se kterým se utká v lednu na turnaji UFC 297. Pokud uspěje, tak by měl být jeho první vyzyvatel právě zmíněný Chimaev, na kterého si Du Plessis už delší dobu brousí zuby. Má totiž za to, že by ho dokázal porazit.

    

Pokud by nevyšel Hill, tak by Pereira nepohrdl ani Ankalaevem

„Lidé hodně mluví o tom, že Magomed Ankalaev by pro mě byl sakra nepříjemný soupeř. Prý by mi stylově neseděl, protože je to skvělý zemař. Řeknu to asi takhle. Kdyby byli k dispozici Ankalaev a Hill a já si musel jednoho vybrat, tak bych to udělal následovně. Jasně, Hill by pro mě byl skvělý soupeř, protože mi sedí stylově. Každý zápas, do kterého nastupuji, chci vyhrát. Samozřejmě se nedá nic zaručit, ale s Hillem by byla cesta k vítězství přeci jen snazší.

S Ankalaevem by to bylo náročnější. Byla by to pro mě sakra výzva. Bylo by to hodně těžké, ale já také hodně těžce trénuji. Zlepšuji se každým jedním tréninkem. Musel bych si připravit skvělou strategii, to je jasné. Pokud bych si však měl vybrat, tak bych ukázal na Ankalaeva jako na velkou výzvu,“ překvapil Pereira.

   

Pokud má totiž šampion někde stále velké mezery, tak je to samozřejmě zem. Toho se soupeři snaží využít, ale nikomu se to nepodařilo do té míry, aby pak Pereiru porazil. Blachowicz například v prvním kole mučil Alexe ze zad, ale k ukončení se nepropracoval. Pereira totiž trénuje s Teixeirou, který mu postupně předává všechny potřebné rady.

Duel Pereira vs Ankalaev nezní vůbec špatně. Magomed však musí v první řadě přejít přes Walkera, se kterým se utká v polovině ledna. Pokud uspěje, tak by si klidně mohl nárokovat titulovou šanci a pak by se asi rozhodovalo podle toho, jak se bude vyvíjet Hillovo zranění.


2 komentáře na “Možný soupeř pro Procházku, Pereiru a další? Polo-těžká váha UFC dostane posilu?”

  1. Pingback: BREAKDOWN Speciál - Honza Stach | MMA Shorties

  2. Pingback: "Psycho" Prchal reaguje na nesmyslnou štípanou na RFA v Maďarsku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *