„Jsem čím dál tím víc nešťastný,“ přiznává Novotný a upozorňuje na problém

OKTAGON Novotný

Promotér organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný si v minulosti už několikrát stěžoval na to, že někteří bojovníci nechápou, že MMA je v podstatě showbyznys a podle toho je třeba se chovat. Ano, sportovní výkony jdou důležité, ale neméně důležité je také promování a prodávání sama sebe, s čímž mají někteří bojovníci evidentně stále problém.


 

Novotný reaguje na Clash a demonstruje, jak napadený Tomáš Le Sy klesl

„Já k tomu řeknu jednu věc,“ navázal Ondřej Novotný ve svém vysílání na staredown Fury vs Ngannou, do kterého zasáhl i Furyho otec, který zahodil tričko a šel do akce. „Profesionální zápasník musí promovat zápas. Jsem čím dál tím více nešťastný ze zápasníků, kteří mi říkají, že to není jejich styl. Dost často je však jejich styl říkat si o více peněz. Dost často je jejich styl chtít stejnou výplatu, jako má ten, co zápas promuje a tak dále. Vím, že tobě se to asi taky nedobře poslouchá (hostem vysílání byl i Ondřej Petrášek, který spíše než trashtalkem vyniká přátelskou a pokornou povahou). Tak jdi do prdele, když to není tvůj styl.“

Ondřej Novotný nejspíš mluvil obecně a z dlouhodobé zkušenosti, ale narážka na zvýšení platu na úroveň někoho jiného by mohla sedět i na aktuální dění, kdy si Patrik Kincl řekl o vyšší výplatu, která nejspíš měla být na úrovni výplaty Karlose Vémoly, který je svými promo aktivitami pověstný. Právě Patrik navíc svůj nově potvrzený zápas s Čepem více nekomentoval, tedy ani nepromoval.
      

Ne každý bojovník má však v sobě talent na trashtalk a například přímo u souboje Kincl vs Čepo se budou třecí plochy hledat jen velmi těžko. Oba borci jsou totiž pokorní sportovci, kteří nemají žádné větší spory a naopak vzájemně uznávají své kvality, což je však na promo zápasu „který chtějí všichni vidět“ málo.

„Mně to nevadí, když proti mě dáte nějakého hajzla. Vy mi však vždy dáte v pohodě týpka,“ oponoval s úsměvem na tváři Petrášek, který naposledy nestačil na Širokého.

„Musíš si tam něco najít. Prostě to patří k tomu,“ trval na svém Novotný, který na celou věc pohlíží z pozice promotéra a majitele organizace, takže je jeho postoj naprosto pochopitelný. 
     

Novotný se na toto téma nedávno rozpovídal v podcastu u Vládi

„To je největší potíž s domácími bojovníky, že nechápou, že to je showbyznys. Není žádný byznys bez showbyznysu. Oni tu show… ´Já nebudu´, to je Filip Macek. To bys ho zabil. Frajer ti řekne, kolik chce peněz, a pak není schopen udělat nic. Já ho mám opravdu rád, staral jsem se o něj a dal jsem mu spoustu šancí a tak dále. Teď to není žádné pomlouvání, ale on a typy jemu podobné, to by ses s takovými kluky střelil do nohy.

Jsem jim říkal, co jako čekají. Vždycky přijdou jejich trenéři nebo manažeři a chtějí více peněz a já se ptám, jako za co konkrétně? Tohle, do prdele, není fotbal. Nestačí dát 30 gólů za sezónu a pak o tobě neví svět. Vždy to bude tak, že můžeš být fantastický bojovník, ale nikdy se nedostaneš k takovým penězům, jako když jsi hodně dobrý bojovník a k tomu máš tu hubu. A nebo průměrný bojovník, jako je Baba Jaga, a k tomu máš tu hubu. Tak to je.
      

Říká to i John Kavanagh (trenér Conora McGregora, Johnnyho Walkera, Lucie Pudilové atd). To není o tom, že to říká Novotný. Kavanagh říká: ´Chceš dělat MMA jako sport? Tak buď amatér. Chceš být profík? Tak dělej shobyznys´. To není můj výmysl nebo kohokoliv jiného. Tady se však člověk musí pořád hádat o každé story.

Argumentují, že Jirka Procházka. A co Jirka Procházka? Že on to dokázal jako pokorný. Na to říkám, že Jirka Procházka je vzor. Jediný na světě, kterému to trvalo 12 let. Ta cesta je neopakovatelná a jedinečná a ti bojovníci nejsou Jiří Procházka. Pro Jirku Procházku je přesně jedno místo na světě a to je plné. Není tam prostor…. Jirka je jedinečný, ale i on pochopil, že musí Jirku prodat,“ rozpovídal se Ondřej Novotný pro PBN.
    

Co nás čeká?

4.11. Manchester – OKTAGON 48

Aby vs Garcia – titulová bitva v rámci muší váhy

Staines vs Frimpong – finále OKTAGON Výzvy Anglie vs Irsko

Askham vs Doussis

Quickenden vs Smith

Rock vs Pokorný

Wanliss vs Bahník

Yousaf vs Deh

Carthwright vs Račić

Lohoré vs Surdu

Chadwick vs Polívka

Gelezi vs McDonald
     

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49

Moeil vs Todev o titul těžké váhy

Eckerlin vs Apollo

Engizek vs ?

Montagnac vs MacDonald

Ilbay vs Fry

Hromek vs Brajshori

Kalašnik vs Stolze

Dyrschka vs ?
     

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

Keita vs Samsonidse – o titul pérové váhy

Paradeiser vs Buchinger 2 – o titul lehké váhy

Lengál vs Bark

Kuzník vs Hosseinpour

Xavier vs Vinni

Bartl vs Lewis

Konrád vs Novák

Široký vs Nafuka

Raška vs Kotalík

Roušal vs ?
     

29.12. Praha – OKTAGON 51 

Kincl vs Čepo – o titul střední váhy

Veličković vs Michailidis – Finále Tipsport Gamechanger

Vémola vs ?

 


7 komentářů na “„Jsem čím dál tím víc nešťastný,“ přiznává Novotný a upozorňuje na problém”

  1. At se to někomu líbí nebo ne, Novotný má pravdu, i ten Procházka má za tim příběh a to vůbec ne trashtalkovy, ale samurajsky, historický, čestný válečník na tom stavy své nechtěné promo, protoze tomu veri a žije s tím v souladu. To třeba opravdu Kincl nemá a chová se podle mě taky trochu zneuznaně a hraje tam určitě roli jeho ego, že vemola sdělil do éteru, že bude jak on píská, myslím tě to Novotný trefil přesně……….

  2. Pingback: OKTAGON 48: Aby vs Garcia – Analýza, Tipy a Sázky | MMA Shorties

  3. Pingback: Věštec Patrik Kincl reaguje na Mikuláškův přestup do Clash of the Stars | Shorties

  4. Pingback: Jarda Kotlár se slzami v očích avizoval pauzu! Jak dlouho má být ve vězení? | Shorties

  5. Pingback: Peštovi chybí paměť? Promotér Novotný reaguje na Viktorovu výzvu Vémoly

  6. Pingback: Vila a jachta? Patrik Kincl prozrazuje, jakou chtěl výplatu za trilogii s Vémolou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *