Je to tady! Patrik Kincl prolomil mlčení a reagoval na výzvy od Čepa a Vémoly

Kincl Vémola Čepo

Pro šampiona střední váhy Patrika Kincla byl turnaj OKTAGON 47 hodně speciální. Před jeho začátkem byl totiž bez soupeře na plánovaný titulový zápas na konci roku, ale v jeho závěru měl dva možné zajímavé vyzyvatele. O slovo se totiž přihlásili Čepo i Vémola, takže byl šampion postaven před velkou volbu. Logicky si tedy vzal čas na rozmyšlenou a nyní reagoval.


 

Dostálová vysvětlila, jak promotér Novotný může za to, že nepokračovala v MMA kariéře

„Začneme Vlastem, který mě vyzval jako první. Co k tomu mám říct? Nemám s tím absolutně žádný problém. Už jsem zmiňoval, že podle mě si to Vlasto zaslouží. Je to dvojka střední váhy a má na kontě 4 výhry v řadě.

Aby se to všem líbilo, tak by mi museli přivézt někoho ze zahraničí, někde kolem první světové padesátky, kde nevím, jestli jsou nějací borci volní. Pak by však OKTAGON žebříček trochu ztrácel smysl. Většina zápasníků samozřejmě kouká na borce před sebou. Když to nejde v OKTAGONu, kde držím titul, tak alespoň v evropském nebo světovém měřítku. Papírově bych uvítal TOP soupeře, ale přijde mi vůči Vlastovi fér do toho zápasu jít.
  

Rozhodně to nevnímám jako lehký zápas. Nevnímám ho tak. Vlasto je disciplinovaný bojovník, který nemá problém sbalit kufr a jet na 3 měsíce do Thajska, kde se připravuje se špičkovými borci. Myslím si, že si je dobře vědom svých mezer i předností a pracuje na tom. Byť se to může zdát jako snazší zápas, tak Vlasta beru jako regulérní výzvu. Je třeba si pohlídat ten jeho granát, který může přijít kdykoliv a odkudkoliv a posadit tak kohokoliv na zadek. Za mě je Vlasto určitě regulérní soupeř.

Ale to samé platí i pro Karla. S tím mám zajímavou historii. Já už jsem si to v sobě celé tak nějak uzavřel. Když jsem se dozvěděl o výzvě, tak že by mě to nakoplo? Když to srovnám s tou přípravou na ten první prosincový datum a poté, když se to odložilo, tak když se to oznámilo, tak to byl obrovský impuls do tréninků a teď to tak nemám.
  

Nechce se mi dělat to, co dělá on, i když si krásně naběhl. Mohl bych ve finále citovat jeho výroky, jak si má stoupnout do fronty, jak si mě nezaslouží, jak musí splnit tohle a tamto. Takže tak… Já jsem už mluvil s Ondrou Novotným o celé situaci a moje jediná otázka byla, zda Karel dá střední váhu? Udělá váhu?

Po odvetě poté, co z té klece utekl, se vyjadřoval v tom smyslu, že se střední váhou úplně končí. To byl také důvod, proč jsem ho úplně pustil z hlavy. Najednou je tady však tato výzva. Jediné, co mě aktuálně zajímá, je, zda udělá váhu. Štve mě čekat pod jara na termín zápasu, který bude prosinec, a pak neudělá váhu a já přijdu o zápas a budu zápasit jednou ročně? To se mi opravdu nechce. Chtěl jsem být letos aktivnější a dát minimálně 3 zápasy. To se nepovedlo. Zkusím si spravit chuť ten příští.
  

Bohužel asi nemám tak silnou pozici jako Karel, abych si houkl o zápas a byl mi nabídnut. Řešil se říjen, ale to jsem odmítl skrze UFC zápas Davida Dvořáka, který byl důležitý. Ten se nakonec zranil, takže na to nedošlo. Když jsem dostal nabídku na Bratislavu, tak bych nastoupil, ale nevyšel soupeř. Nyní čekám na O2 Arénu. Pro mě by bylo nejhorší, kdyby soupeř neudělal váhu a já jsem měl jeden zápas za rok. To je moje aktuální vyjádření,“ rozpovídal se Patrik Kincl na svém YouTube kanále, kde reagoval na obě výzvy.

Klíčové tedy bude, zda Vémola zaručí, že splní váhový limit, což se sice koneckonců zaručit nedá, ale dají se podniknout kroky, aby tomu Terminátor vyšel vstříc. Například tak, že nebude nechávat velkou porci kilo až na poslední den, ale bude si váhu dlouhodobě držet níže. Kincl tedy míč, který k němu Čepo a Vémola poslali, šikovně přehodil zpátky k Terminátorovi, tak uvidíme, jaké budou další kroky.

Co chceš vidět?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
    

Co nás čeká?

4.11. Manchester – OKTAGON 48

Aby vs Garcia – titulová bitva v rámci muší váhy

Finále OKTAGON Výzvy Anglie vs Irsko

Quickenden vs Smith

Austin vs Mysiala

Rock vs Pokorný

Wanliss vs Bahník

Yousaf vs ? 

Carthwright vs Račić

Lohoré vs Surdu

Chadwick vs Úškrt
 

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49

Moeil vs Todev o titul těžké váhy

Eckerlin vs Apollo

Engizek vs ?

Ilbay vs Fry

Eckerlin vs ?

Dyrschka vs ?

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

Lengál vs Bark

Kuzník vs Hosseinpour

Bartl vs Lewis

Široký vs ?

Raška vs ?

Roušal vs ?

 

29.12. Praha – OKTAGON 51 

Veličković vs Michailidis – Finál Tipsport Gamechanger

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *