Legendární dagestánský Orel Khabib je zpátky a už dává všem do těla

6. října to bylo přesně pět let od turnaje UFC 229, který hned v několika ohledech vstoupil do dějin bojových sportů. O hlavní zápas se totiž postarala bitva dvou nesmiřitelných rivalů Khabib Nurmagomedov vs Conor McGregor, která stanovila možná nedostižný rekord v prodejích PPV. Akce navíc nabídla asi jediný moment, kdy Khabib vypadl z role a nechal se unést emocemi, když se po výhře ve 4. kole vrhl do Irova rohu na provokatéra Dillona Danise. Tou dobou byl Orel na vrcholu, takže bylo honě překvapivé, když o dva zápasy později ukončil kariéru. Nyní je však alespoň částečně zpátky?


 

Je to tady! Patrik Kincl prolomil mlčení a reagoval na výzvy od Čepa a Vémoly

Khabib se po výhře nad Gaethjem nechal slyšet, že po smrti otce matce slíbil, že už do boje nepůjde. Místo zápasení se tedy věnoval roli trenéra, která mu šla velice dobře. Většinu svých svěřenců totiž dokázal dotáhnout k vítězství, takže se o něm mluvilo jako o možné další trenérské hvězdě. I tuto kariéru však Orel nakonec opustil. Vysvětlil totiž, že musí kvůli svým svěřencům hodně cestovat, čímž trpí rodina. Učinil tedy rozhodnutí, že ukončí i svou trenérskou kariéru a stáhne se do ústranní. Nyní je však tak trochu zpátky, protože jde jeho bratr ve zbrani do akce.

„Zítra přijede Khabib Nurmagomedov a bude s námi trénovat,“ řekl Islam Makhachev v nedávném rozhovoru pro ESPN MMA před zápasem na turnaji UFC 294, kde se znovu utká s Oliveirou. „Nebude sice mým trenérem v rohu, ale bude tady, aby mi pomohl… Přijede nás asi 40, celý tým. Nevím, kde Orel bude v den zápasu, ale příští dva týdny tady bude pro mě.
 

Chybí mi doba, kdy jsme spolu trénovali na jeho i moje zápasy,“ posteskl si Islam. „Když byl ještě náš trenér, tak na nás hodně tlačil. Nedal nám nic zadarmo. Měli jsme třeba klidně 10 kol sparringu. Po vší té práci, po té půlhodině pekla, řekl, že super a že následuje 5 kol grapplingu. Bylo to opravdu hodně náročné, ale všechny nás to posunulo.“

A v jaké formě Khabib tak dlouho po posledním souboji je? Evidentně se stále udržuje, což jde vidět na videích, která se objevila na sociálních sítích.
UFC 294: Startovka

Islam Makhachev  vs. Alexander Volkanovski

Khamzat Chimaev vs. ?

Magomed Ankalaev vs. Johnny Walker

Said Nurmagomedov vs. Muin Gafurov

Tim Elliott vs. Muhammad Mokaev

Mohammad Yahya vs. Trevor Peek

 Javid Basharat vs. Victor Henry

Abu Azaitar vs. Sedriques Dumas

 Mike Breeden vs. Anshul Jubli

Nathaniel Wood vs. Muhammad Naimov 

Victoria Dudakova vs. Jinh Yu Frey

Sharabutdin Magomedov vs. Bruno Silva 

Ikram Aliskerov vs. Warlley Alves


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *