I elitní a zkušení bojovníci měli za to, že měl na body vyhrát Karlos Vémola?

Vémola Kincl

Souboj Kincl vs Vémola 2, na který domácí scéna čekala téměř 5 let, nakonec nabídl hodně zvláštní podívanou. V podstatě celý zápas se totiž odehrával na pletivu, kam Vémola rivala tlačil, takže to opticky mohlo vypadat, že v souboji dominuje, protože má celou dobu jasnou kontrolu. Právě kontrola je však až vedlejší kritérium při bodování MMA zápasů. Hlavní je damage, neboli škoda, kterou bojovník soupeři způsobí a v tomto ohledu jasně exceloval Kincl, který Vémolu natrefoval desítkami úderů a loktů, což se samozřejmě postupně projevilo. Dá se říct, že šlo o modelový souboj, který podle moderních MMA pravidel vyhrál Kincl, ale podle těch starých by možná šla výhra na stranu Vémoly.

Karlos Vémola, byť beze slov, stručně reaguje na souboj s rivalem Kinclem

„Na konci zápasu jsem si rozhodně nebyl jistý tím, kdo vyhrál,“ reagoval Ondřej Novotný pro MMA Shorties. „Seděli jsme u klece společně s Davidem Kozmou a tak nějak jsme se pořád bavili, jak to asi rozhodčí hodnotí. Vidí to, co Vémola dělá, jako výherní strategii a nebo jsou ty lokty a údery od Patrika to, co bude stačit? Vtipné je, že někteří skvělí bojovníci, kteří byli u klece, měli za to, že vyhrál Vémola. Dokonce i David Kozma si myslel, že Vémola vyhrává. Stejně na tom byla i spousta dalších. Já však nejsem rozhodčí. V hloubi duše jsem si však říkal, že v duchu moderního MMA by měl být Patrik vítěz.“

„Je strašně zajímavé vidět, ale nechci je jmenovat, protože jsem jim to slíbil, kdo všechno si myslel, že Karlos vyhrál. Kozmu jste v přenosu slyšeli. Bylo tu spoustu zajímavých bojovníků i z velkých organizací. Je to zajímavé,“ pokračoval pak Novotný i na streamu po turnaji.

Pro Kincla zkrátka hrálo to, že skvěle bránil a při tom dokázal soupeře trefovat. Vémola se naopak stále snažil o přechod na zem, ale větší akce jsme se z jeho strany nedočkali.

 


  

Patrik Kincl a jeho reakce na výhru

„Moje první slova? Byla to samozřejmě dlouhá cesta, která budila spoustu emocí nejen u mě, ale i u vás. Dnes jsem samozřejmě přišel pro ukončení, ale nevyšlo to. Překlopili jsme se však do taktiky, ve které to fungovalo a kde jsem se necítil ohrožený. Hlavně jsem porazil Karla v jeho vlastní hře. To je ještě větší vítězství, než kdybych ho tady vypnul v prvním kole. Byla to jeho hra, ve které jsem ho dokázal přejet. Děkuji moc všem za podporu. Opravdu vám moc děkuji.

Škoda, kterou soupeři uděláte, je to hlavní, co rozhoduje. Stejně tak údery. On se sice po mně válel na stěně a pracoval, ale vlastně nic nedělal. Byl do mě zavěšený a to mi přesně stačilo. Já jsem si ho postupně zavíral a věřil jsem, že rozhodčí to vidí stejně tak, jak se to má bodovat.
 

Tohle je Karlův styl, takhle on zápasí, pokud mu nedovezete někoho, na kom si udělá jméno v prvním kole. Podobnou podívanou dostanete i v dalších zápasech s vyrovnanými soupeři, si myslím,“ reagoval Patrik Kincl na výhru, na kterou čekal dlouhých pět let. Kincl navíc podruhé obhájil titul šampiona střední váhy, což je sladký bonus.

Karlos Vémola bohužel žádnou reakci nenabídl, protože hned po souboji odešel z klece a nepřišel ani na tiskovou konferenci, takže na první slova po prohře si asi budeme muset ještě nějakou dobu počkat.
  

Co nás čeká dál?

17.6. Oberhausen – OKTAGON 44: Prozatímní Startovka

Langer vs Poppeck – zápas o prozatímní titul polotěžké váhy 

Eckerlin vs Primera 

Veličkovič vs Jungwirth 

Grabinski vs Michalidis 

Dyrschka vs ? 

Xavier vs Strezlczyk

Polívka vs Khajevand

Siwiec vs Hathaway 

Paradeiser vs Fischer 

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

17.9. Frankfurt – OKTAGON 46

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 


3 komentáře na “I elitní a zkušení bojovníci měli za to, že měl na body vyhrát Karlos Vémola?”

  1. Pingback: Jsou tady na to mladší! Vémola prolomil mlčení a reagoval na prohru s rivalem Kinclem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *