Clash promotér Tomáš Le Sy vysvětluje lednový termínový střet s OKTAGONem

Clash OKTAGON

Jádra fanouškovských základen organizací OKTAGON MMA a Clash of the Stars jsou samozřejmě hodně odlišné, ale i přesto dochází k citelnému překryvu cílové skupiny, kvůli čemuž se oba kolosy snažily termínově vycházet vstříc, aby se zbytečně nekryly. To se však na konci ledna změní! Proč?


 

Lauberová vysvětluje svůj smradlavý Clash útok! Čím na rivalku útočila a proč?

Na 27.1., tedy poslední sobotu v lednu, je totiž na plánu turnaj OKTAGON 52, který se koná v Newcastlu, ale také turnaj Clash of the Stars 7, který se koná v Praze. Vůbec poprvé tak obě organizaci nabídnou turnaj v jeden den, což by se samozřejmě mohlo odrazit na prodejích PPV. Jistě se totiž najdou fanoušci, kteří by chtěli sledovat obě, takže zakoupí oba přenosy a nebo si budou muset vybrat jen jeden z nich.

Proč vlastně k tomuto překryvu došlo? „Tohle jsme nekomunikovali. Já jsem donedávna ani nevěděl, kdy je Newcastle. Ty zahraniční akce jdou totiž hodně mimo mě. My jsme neměli na výběr. Dva roky jsme se úspěšně snažili vyhýbat stejným termínům, ale tentokrát to vyšlo takhle. Je to však kvůli tomu, že jsme dostali jeden termín na hale a jeden termín produkce. Byl to zrovna tento den. Nemohli jsme se tedy ohlížet na nikoho jiného. Potvrdili jsme tedy halu i produkci a poté jsme zjistili, že je tam i OKTAGON. Není to dobré pro nikoho, ale je to tak,“ vysvětlil Tomáš Le Sy pro kanál Willy Cao, jak vlastně situace vznikla a že nešlo o žádný záměr.
   

V komentářích totiž zaznívalo, jestli nejde o „pomstu“ za Novotného výroky, ale je obecně známo, že haly mají jen minimum termínů, takže je nutné se hodně přizpůsobit, což se nyní stalo.

Stejně tak v komentářích zaznívá, že se přeci situace organizací nedotkne, protože jde o odlišné světy, což je pravda jen částečně. Ano, jde o odlišné světy, kdy je na jedné straně profesionální sport a na té druhé bizar. Jádra komunit jsou odlišná, ale napříč širší komunitou fanoušků se jistě najde velký překryv. Přeci jen Clash nabízí zápasy podle pravidel bojových sportů, takže je jasné, že organizaci sledují i fanoušci, kteří běžně sledují profesionální MMA nebo bojové sporty obecně. To, že někdo holduje profesionálnímu sportu na té nejvyšší úrovni, totiž ještě neznamená, že čas od času nechce zhlédnout nějaký bizar.

To, jak se překryv odrazí na prodejích PPV se jistě nedozvíme, ale organizace to jistě pocítí a podle toho se možná zařídí do budoucna.
  

Clash of the Stars 7:

Psycho Michal vs Filip Procházka
Maniac Cop vs Elmo
Daniel Bek vs Aleky
Kluk s kamením vs Kukis
Anonymous vs Bourák
Dan Bayer vs Alex Zach
Žralok vs Mikulášek
Nikola Lauberová vs Lady Dee
Kotlár v Gappa
Veselý vs Fayne 2
Laduška vs Mína
Kroka vs Čonny
Inked Dory vs Ryndová 2
Psychopat Bejr vs Jaromír Soukup
   

OKTAGON 52:

Magard vs Cartwright

Palasz vs Austin 

McHugh vs Herczeg 

Menga vs Sahota

Bonner vs TBA 

Yousaf vs TBA


1 komentář na “Clash promotér Tomáš Le Sy vysvětluje lednový termínový střet s OKTAGONem”

  1. Pingback: BREAKDOWN - OKTAGON 50, Tipsport Gamechanger, UFC 296, KSW, Novinky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *