A sakra! Pereira bude mít v přípravě na Procházku elitní hvězdnou posilu?

Pereira Procházka

Zatím to sice nebylo oficiálně potvrzeno, ale všeobecně se počítá s tím, že bychom ideálně ještě letos měli dostat titulový duel Jiří Procházka vs Alex Pereira, který slibuje zajímavou, ale samozřejmě i nesmírně napínavou podívanou. Jde totiž o souboj dvou elitních postojářů, kteří své soupeře doslova ničí a většinou tvrdě ukončují před limitem. Duel má navíc zajímavý podtext, protože Poatan bude mít šanci pomstít svého kamaráda a trenéra Teixeiru. Navíc existuje šance, že by mu v přípravě pomohl sám GOAT.

Tadeáš Růžička po delší době prolomil ticho a vyjádřil se ke své kauze

„Jon Jones je úžasný bojovník. Je to jeden z mých nejoblíbenějších borců vůbec,“ reagoval bývalý šampion střední váhy Alex Pereira na dotaz, co si myslí o bývalém šampionovi polo-těžké váhy a aktuálním šampionovi těžké váhy Jonu Jonesovi.

„Nikdy jsem s ním nebyl v kontaktu, ale působí na mě jako hodně pokorný borec. Moc rád bych se s ním v blízké době potkal a byl bych moc rád, kdybychom si mohli zatrénovat,“ pokračoval Pereira, že by si s Jonesem moc rád zatrénoval, čemuž se nikdo nemůže divit, protože pokud má někdo zkušeností na rozdávání, tak je to právě Bones, který má na kontě rekordní počet vyhraných titulových zápasů. V tom posledním jsme ho mohli sledovat, jak doslova převálcoval Ganeho.

„Bylo by mi ctí,“ reagoval pohotově Jones, takže rozhodně existuje šance, že se tito dva borci potkají a zatrénují si. Pereira je totiž hodně známý tím, že cestuje po gymech a nasává zkušenosti. Naposledy byl například u Stricklanda, který ho kromě boje údajně naučil i několik sprostých slov.

   

Jiří Procházka a jeho předpověď epické bitvy

„Tohle je čistě moje věc a nechci o tom moc mluvit předtím, než to předvedu,“ reagoval Jiří Procházka se smíchem na otázku Ariela Helwaniho, jaká je jeho předpověď souboje s Pereirou. „Ale asi mohu říct, že vyhraju. Vyhraju. Jde o to, že to za žádnou cenu nebudu chtít nechat na bodových rozhodčích. Chci vyhrát naprosto jasně. Je vlastně jedno jak, ale chci ten souboj ukončit. Bude to KO, škrcení nebo cokoliv jiného? Je to jedno. Na tom nezáleží. Cílem válečníka je vyhrát bitvu díky své vůli a ne to nechat na rozhodčích.“

Pokud někdo nenechává své výhry na rozhodčích, tak je to rozhodně Jiří Procházka. BJP už celkem nastoupil do do 33 zápasů s tím, že si odnesl 29 výher a jednu remízu. Hned 28 výher pak dokázal získat před limitem. Pouze jednou tedy nechal osud v rukách rozhodčích. V UFC má 100% úspěšnost ukončení, když postupně zničil Oezdemira, Reyese a také Teixeiru. Pereira v tomto ohledu nijak extra nezaostává, i když má samozřejmě na kontě mnohem méně MMA zápasů. Celkem nastoupil do 10 zápasů, ze kterých si odnesl 8 výher, z nichž 6 získal před limitem. Rozhodně se tedy máme na co těšit.

  

Procházka hodnotí Pereiru v polo-těžké váze

„Je jasné, že Pereira není ten samý bojovník, jako tomu bylo ve střední váze. Nechci však na tohle téma moc mluvit, protože jsem si z toho zápasu vzal jasné body, které budeme chtít využít v přípravě. Není dobré o tom mluvit veřejně, protože toho chci využít. Mohu však říct, že to prostě nebyl ten stejný bojovník. Není stejný,“ přidal se Jiří Procházka k reakcím komunity. I fanoušci totiž upozorňovali na to, že byl Pereira hodně pomalý a ne tak dynamický, jak jsme u něj zvyklí. Znovu je však třeba brát v potaz podmínky a také to, že měl celé první kolo chasníka Janka na zádech, což člověka také hodně vyčerpá. Je však jasné, že tím, jak navýšil váhu, se Alex připravil o část rychlosti a dynamiky, kterou je naopak pověstný mrštný Procházka.

„Přípravný kemp není problém. Musím jen chytře pracovat se svým tělem. Nechci ho zatěžovat tolik, jako jsem to dělal v minulosti. Uvědomil jsem si totiž, že odpočinek je sakra důležitý, což jsem v minulosti zanedbával. Pokud by měl být zápas v říjnu, listopadu nebo prosinci, tak je to pro mě perfektní a jsem připraven v tento termín naskočit do boje. Budu 100%.“

  

Glover už Jiřímu posílal zprávu

„Nevím, jestli jsme s Gloverem úplně kamarádi, možná trochu jo, ale po souboji Blachowicz vs Pereira mi psal. Posílal mi fotku Alexe a psal, že mě respektují a že se těší na zápas, že bychom na to měli jít. Na oplátku jsem jim poslal fotku taky z hory, kde je velký Buddha. Odpověděl jsem, že jdeme na to. Samozřejmě jsem také Alexovi pogratuloval. Pojďme na to!“ prozradil Jiří Procházka v rozhovoru s Arielem Helwanim, že mu Glover Teixeira psal a začal už pomalu hypovat zápas Procházka ve Pereira, který bychom mohli dostat ještě letos.

Teď, když je rameno 100%, nic nebrání tomu, aby BJP naskočil do plného kempu. Nyní je Thajsku, kde pracuje hlavně na technice, ale následně samozřejmě naskočí do plné přípravy, která bude jistě zaměřená hlavně na Alexe, se kterým by se mohl utkat v prosinci. Listopadová karta má už totiž na programu bitvy Jones vs Miocic a Edwards vs Covington, takže už nebude místo, ale prosinec by mohl dopadnout. MMA fanoušci by tak měli předčasné Vánoce, protože duel Procházka vs Pereira snad nemůže skončit jinak než atraktivní bitvou, na kterou se bude dlouho vzpomínat.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *