Mír v nedohlednu? Jamahal Hilll se hájí a dál pálí do Jiřího Procházky

Procházka Hill

Ještě před pár týdny jsme jasně počítali s titulovým soubojem Hill vs Procházka, který však v dohledné době neuvidíme. Jamahal totiž oznámil, že se bohužel nepříjemně zranil a protože si zranění nejspíš vyžádá až roční pauzu, tak po vzoru BJP uvolnil titul, aby o něj mohl bojovat právě Jiří Procházka, který se nejspíš utká s Alexem Pereirou. Právě český samuraj byl nedávno hostem pořadu elitního novináře Ariela Helwaniho, což Hill nevzdal úplně dobře.

A sakra! Pereira bude mít v přípravě na Procházku elitní hvězdnou posilu?

Ještě před zraněním Hill do Procházky hodně rýpal a tlačil, aby už byl zápas, což mohl BJP následně oplatit, ale neudělal to, což právě Helwani dost ocenil a vyzdvihl, jak se Jiří zachoval, „Všichni v téhle hře si hrají na gangstery. Já to však mám tak, že chci s tím člověkem do klece a tam s ním předvést nejlepší možný zápas. Ať mi ukáže to nejlepší, co v něm je. Nezajímá mě to mluvení před zápasem. Neříkám, že je to hloupé, ale je to občas zbytečné a na sílu.“

Hill však má jiný názor, „Wow! Jak si tohle mám asi vzít? Mluví o tom, jak si kdekdo hraje na gangstery, ale byl to on, kdo mi po zisku titulu posílal to video. Tou dobou měl odpočívat a hojit se. Vše, co jsem řekl, byla jen reakce na jeho výzvy a vzkazy. Takže se ti nelíbí, že jsem reagoval? Proč jsi mi tedy posílal vzkazy? Nechal ses Arielem ovlivnit a teď jsi za blbce stejně jako on. Je proti mně zaujatý a vtáhl tě do toho. Šampione, máš na víc. Nenech se zbytečně tahat do takových věcí. Je to k smíchu.“

V tomto případě asi hodně záleží na úhlu pohledu. To, že BJP vzkazuje, že si přijde pro titul, lze brát jako výzvu, ale také jen jako jasný vzkaz a předpověď toho, co má v plánu. Je však evidentní, že v poslední době mnohem více mluvil právě Hill než Procházka, který za sebe spíše nechává mluvit své činy.
 

Hillovi se nelíbilo ani to, jak Procházka zdůvodnil jeho zranění

„Jaká byla moje reakce, když jsem se o zranění dozvěděl?“ rozpovídal se Jiří Procházka v rozhovoru s Arielem Helwanim. „Říkal jsem si, co ten kluk dělá? Nezáleží na tom, jak k tomu zranění došlo, ale všichni jsme viděli, že Jamahal šel v poslední době hodně nahoru s váhou. Nabral opravdu dost a to se pak právě projeví v oblasti kolen, kotníků a obecně nohou. Je to pro tělo rozdíl a u něj to opravdu vypadalo, že nabral dost. Pokud člověk nabere na vyšší váhu, než je tělo zvyklé, tak je to pro nohy a celou tuhle oblast těžké. To byla první věc, která mě napadla, když jsem se o zranění dozvěděl.“

Hill si údajně utrhl achillovku při basketbalovém utkání s dalšími UFC bojovníky. S ohledem na povahu zranění se však dá říct, že by se Jamahal nejspíš zranil tak či tak, jen by k tomu došlo později, což by bylo ještě nepříjemnější.
Hill reaguje na Procházkovu teorii

„Budu na to hned reagovat,“ dal se Hill do rozboru Jiřího posledního rozhovoru. „V první řade bych se rád zeptal, kolik jsem tedy vážil? Však nemá tušení, kolik jsem vážil a na jakou váhu je moje tělo běžně zvyklé. Nemá ani tušení, ale i přesto řekne něco takového.

Na vyřešení zranění jsem si najal v podstatě toho nejlepšího doktora na světě, který mi řekl, že jsem nemohl udělat nic, čím bych tomu zabránil. Měl jsem tu achillovku natrženou a bylo jen otázkou času, kdy rupne úplně. Nemohl jsem tomu nijak zabránit. Navíc jsem rád, že se neutrhla v zápase, což by bylo mnohem horší. 
 

Přijde mi vtipné, že o logice a fungování těla mluví někdo, do si na tréninku vyhodil rameno a pak si ho tam nechal humpolácky vracet zpátky, čímž si ho kompletně zničil. Tohle udělal ve chvíli, kdy byl šampion. Jak je tohle logické a nebo chytré, když toho víš tolik o těle a jeho fungování?“

Zdá se tedy, že válečná sekera přeci jen nebyla kompletně zakopaná, což se samozřejmě může do budoucna projevit před případným vzájemným soubojem. Hill však nyní po operaci bude potřebovat delší čas, aby se dal dohromady, tak uvidíme, kdy bude schopen se vrátit zpět k plnému tréninku a zápasní v UFC kleci.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *