Zbytečné bití? Promotér Novotný reaguje na ukončení Davida Kozmy

Kozma Novotný

Od odvety Kozma vs Veličković 2 se očekával hodně vyrovnaný a napínavý souboj, ale nakonec jsme dostali dominantní představení ze strany Bojana, který Davida k ničemu nepustil a nakonec ho hned v prvním kole i tvrdě ukončil. Mnozí fanoušci namítali, že mohl být souboj zastaven dřív, aby Kozma nedostával zbyteční bití. Jak to vidí promotér Novotný?


 

Promotér Novotný reaguje na německé fanoušky, kteří odcházeli před hlavním zápasem

„To mě doteď vůbec nenapadlo,“ reagoval Novotný na dotaz od Roberta Rampy (iDNES.cz), zda se mu nezdálo, že mohl rozhodčí duel ukončit dřív. Sudí však prý obě strany před soubojem poučil, že ví, že oba borci snesou, takže jim nechá čas a do věci vstoupí až v poslední moment. To máte strašně tenký led. A pokud za nimi rozhodčí přišel a bavili se o tom před začátkem, tak je to jejich věc. Možná jeden dva údery byly navíc, ale to je MMA. A jestli se zkracuje Davidovo zdraví… U podobných divochů hodně záleží na rehabilitaci. A samozřejmě. Bojan to nějak cítí, protože vyhrál. Chce chránit druhého, ale kdyby byl v opačné situace, nechtěl by, aby to ukončili dřív. Protože by do poslední chvíle věřil, že to otočí.“

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Pavel Bartoš | MMA Shorties™ (@mma_shorties)

 

Kozma tak byl za poslední rok dvakrát tvrdě ukončen. Horší to však samozřejmě bylo v souboji s Britem, kde David inkasoval tvrdé údery několik kol, než se rozhodčí konečně rozhodl, že už viděl dost. Nyní šlo o tvrdou sekvenci, po kterém však byl David evidentně v pořádku, tak doufejme, že se na něm podobné souboje nějak negativně nepodepíšou.

Co na ukončení říkáte vy?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
   

Co se podle Davida pokazilo?

„Vůbec jsem se do toho dnes nedostal. Schytal jsem tam bomby a byl jsem nějak nahulený. Nějak mě dostal na zem a upřímně už si ani nepamatuji ten zápas pořádně. Byl jsem dnes nějaký mimo. Nevyšlo to. Stává se to a bohužel pro mě se to stalo dnes. Kopy jsem kryl dobře. Cítil jsem ten jeden na tělo. To jsem však rozdýchal. Já vlastně ani nevím, čím mě trefil. Něčím mě tam vždy nahulil a šlo to se mnou z kopce.

Na té zemi už jsme byl nahulený, jak mě dobíjel na zemi. Vždy jsem s tímhle dokázal něco udělat, ale teď jsem tam nějak zamrzl a nechal jsem se dobíjet. Nevím, co se stalo. Nevím…,“ rozpovídal se David Kozma pro kanál Willy Cao.

Davidovi souboj nesedl a Bojanovi naopak sedl naprosto skvěle. Veličković totiž už věděl, co čekat, takže se velice dobře připravil a v podstatě každý Davidův pokus o takedown nějak potrestal. Při jednom z pokusů navíc poslal Davida k zemi, kde už ho tvrdě dobil a zajistil si tak postup do finále milionového projektu, kde ho čeká Michailidis.
  

Co nás čeká?

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Vémola vs Langer zápas o titul polotěžké váhy

Čepo vs Sami

Xavier vs ?

Siwiec vs Gogoladze

Legierski vs Ryšavý

Szabová vs ?

Pukač vs Kohout

Mazúch vs Cordero

Buchinger vs Dohnal

Palasz vs Boukichou
 

4.11. Manchester – OKTAGON 48

Finále OKTAGON Výzvy Anglie vs Irsko

Quickenden vs Smith

Austin vs ?

Rock vs Pokorný

Wanliss vs Bahník

Yousaf vs ? 

Carthwright vs Račić

Lohoré vs Surdu

Chadwick vs Úškrt
 

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49

Moeil vs Todev o titul těžké váhy

Škvor vs Doussis

Eckerlin vs ?

Dyrschka vs ?

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

Kuzník vs ?

Široký vs ?

Raška vs ?

29.12. Praha – OKTAGON 51 

Veličković vs Michailidis – Finál Tipsport Gamechanger

 


1 komentář na “Zbytečné bití? Promotér Novotný reaguje na ukončení Davida Kozmy”

  1. Pingback: Vojtěch Garba zná soupeře pro turnaj KSW v Třinci! | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *