Žádná zlomená ruka! Cordero vysvětluje, proč předvedl tak zvláštní a méně akční výkon

Cordero

Součástí nedávného turnaje OKTAGON 55, skrze který se organizace OKTAGON MMA poprvé podívala do Stuttgartu, byl i souboj Cordero vs Schober, o kterém se před akcí mluvilo jako o možném souboji večera. Cordero totiž v soubojích s Raškou, Torokem nebo Mazuchem ukázal, že se nebojí přestřelek a že má v arzenálu celou řadu sakra nebezpečných zbraní. O to větší zklamání přišlo, když jsme dostali hodně taktický zápas, který nabídl jen minimum akce, což však mělo svůj důvod.


Nepoučitelný Tadeáš Růžička komentuje své agresivní chování! Co se stalo?

„Rád bych se vyjádřil k mému poslednímu zápasu. Samozřejmě se nemusím obhajovat, protože jsem nakonec jasně vyhrál na body, protože jsem pro sebe získal všechna tři kola. Nechci však mluvit o tom, proč jsem vyhrál, ale jak jsem vyhrál. Proč jsem zápasil zrovna takhle? 

Zaprvé jsem si nějaké dva tři týdny před zápasem zlomil prst, kvůli čemuž jsem nemohl jet grappling a obecně boj na zemi. Celkově to hodně ovlivnilo můj trénink. Mohl jsem se pohybovat, ale ne tak, jak bych si přál. Omezovalo mě to. Samozřejmě se to hodně podepsalo i na mé hlavě, ale nechtěl jsem zápas rušit. Vždy jsem si prst lepil, aby lépe držel a s tím jsem dál trénoval a nakonec i nastoupil do zápasu. 

  

 

Zranění se podepsalo na mé mentální stránce, ale také kardiu. Prostě jsem poslední týdny netrénoval tak, jak bych chtěl, takže jsem v souboji nechtěl nijak riskovat. 

  

Zadruhé jsem si někdy v prvním kole poranil ruku. Když jsem dal úder, tak to bolelo. Bál jsem se, že jsem si tam něco zlomil. Mám totiž v ruce šrouby a výztuhy, takže jsem měl obavy, aby se tam něco nehnulo a nenadělalo škody. Nakonec to není zlomené, ale i tak to bolí. Asi půjde o sval a ne kosti. Měl jsem však hodně omezené možnosti, jak jsem mohl útočit. Dával jsem proto jen jedničky, které však nemají potenciál soupeře ukončit. 

Zatřetí jsem s ohledem na tohle všechno prostě nechtěl riskovat. Bilance 5-2 vypadá mnohem lépe než 4-3. V dalším zápase si mohu dovolit více riskovat, protože bilance 5-3 je stále lepší než 4-3,“ vysvětlil Cordero na svém IG profilu, že do zápasu ani zdaleka nenastupoval 100% a že se pak ještě znovu zranil, takže zvolil taktickou a bezpečnou cestu, což se dá pochopit. Nakonec výhra je výhra a nikdo se začas nebude ptát, jak jí Jaime dostal.

 

Co nás čeká?

20.4. Birmingham – OKTAGON 56

Aby vs Creasy – o titul muší váhy

Stanton vs Wojciechowski

Morris vs Álvarez

Škvor vs Fleury

Wanliss vs Siraj

Handanagić vs Dixon

Kalašnik vs Etebar

Rock vs Catacoli

Staines vs Cigánik

Diedrick vs Hromek

Dohnal vs Hendil

Frimpong vs Mullen
 

4.5. Frankfurt – OKTAGON 57

Moeil vs Austin – o titul těžké váhy

 Eckerlin vs Brož 

Keita vs Sardari

Brajshori vs Odunjo

Sanikidze vs Nezhad

Adamia vs Brčić

Raška vs ?

8.6. Praha – OKTAGON 58 – Eden Fotbalový stadion

Vémola vs Végh 2 – o titul polo-těžké váhy

Kozma vs Surdu

Duque vs Machaev

Legierski vs Wanliss/Siraj

Apollo vs Gogoladze

Korkmaz vs Amirkhani

20.7. Bratislava – OKTAGON 59

Lima vs Magard 2 – o titul bantamové váhy

Paradeiser vs Torres

Barborík vs ?

Čepo vs ?

Lengál vs ?

Szabová vs ?

Bogdanović vs Keita/Sardari

12.10. – Frankfurt – OKTAGON 62
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *